Анастасія Власова

Анастасія Власова – українська журналістка, фоторепортер. Працює у Києві, досліджує різні аспекти російської війни на сході України.

Отримала диплом магістра журналістики в Національному університеті імені Т. Шевченка. Учасниця програми «Фотографія та Права людини» від Фундації Магнум в Університеті Нью-Йорка (2015).

Має кілька нагород міжнародних фотоконкурсів, серед яких College Photographer of the Year та Picture of the Year International. Фіналістка премії Anja Niedringhaus Courage in Photojournalism Award. Її фото виходили у провідних західних ЗМІ: в National Geographic, The Guardian, NBC, Newsweek, Wall Street Journal, Washington Post, New York Times’ Lens blog та TIME’s Lightbox.

Серед проектів – «Батьківщина у вигнанні». Це фотоісторія про кримських татар, які переїхали до Західної України після анексії Криму. Анастасія Власова досліджує питання взаємозв’язку вигнанців зі своєю землею та чи стають кримські татари самотніми в іншому суспільстві.

Мандрівна фотовиставка «Батьківщина у вигнанні» експонувалась у бібліотеці у лютому 2018 року в рамках проекту «Мандрівна галерея» від Американського дому у Києві.