м. Тернопіль
Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки» започаткували на Тернопільщині у 2007 році. Він є щорічний і проводиться в кінці серпня, а з 2011 – у травні. Традиційне місце проведення – Співоче поле або Театральний майдан.
Тернопіль для проведення цього свята вибрали не випадково. Адже, це місто є центром краю, що об’єднує різні етнографічні групи українського народу: Галичини, Волині та Поділля. До того ж тут проживає найбільше етнічних лемків. А ще Тернопільщина славиться на весь світ борщівською вишивкою. Тож такою широкою палітрою вишиття не представить себе жодна інша область.
Фестиваль визначив для себе кілька головних завдань. Передусім – привернути увагу до народної культури, фольклору, етнографії, популяризувати вироби декоративно-ужиткового мистецтва. Народні майстри з різних куточків України мають добру нагоду не лише показати творіння власних рук і творчої думки, а й обмінятися практичним досвідом роботи, розширити власні контакти.
Фестиваль «Цвіт вишиванки» − це справжнє свято як для майстрів народної творчості, так і для поціновувачів всього українського. Суцвіття українських вишиванок, різноманіття виробів народного мистецтва, багато української музики – все це притаманне цьому фестивалю.
В день проведення свята на Співочому полі або на Театральному майдані розгортається ціле наметове містечко з витворами народних умільців. Вишиванки, костюми, рушники вражають різнобарвними фарбами, візерунками та техніками виконання.
Гості фестивалю мають змогу не лише помилуватися виробами, але й придбати їх. Вам запропонують вишиті сучасні речі, а також вироби з «бабусиної скрині» − автентичні сорочки, крайки, плахти тощо.
Фестиваль «Цвіт вишиванки» з кожним роком росте та розвивається. Зараз гостям фестивалю пропонують не лише вишиті речі, а й предмети декоративно-ужиткового мистецтва: картини, створені різними техніками, меблі, виготовлені під старовину, декоративні вози і навіть дубові ванни.
По завершенні фестивалю журі підбиває підсумки і нагороджує переможців у різних номінаціях.
Література
Брик А. І знову Тернопіль у вишиванках [Текст] / А. Брик // Свобода. – 2012. – 16 трав. – С. 3.
Боднар О. Тернопіль розквітнув вишиванками [Текст] : [відбувся десятий ювілейний Всеукраїнський фестиваль «Цвіт вишиванки»] / О. Боднар // Наш день. − 2018. − 16-22 трав. − С. 3.
Вергун К. Втретє відцвіла тернопільська вишиванка [Текст] / К. Вергун // Свобода. – 2009. – 9 верес. – С. 2.
Вишиття у буйноцвітті травня [Текст] // На пагорбі долі / М.Шот. − Тернопіль : Укрмедкнига, 2013. − С. 576−579.
Одягнемо, друже вишиванки ! [Текст] // Нова Тернопільська газета. −2011. – 31 серп. – С. 3.
Романів З. Другий всеукраїнський вишиваний фестиваль вдався [Текст] / З. Романів // Місто. – 2008. – 3 верес. – С. 14.
Сагаль О. Вишиванка – поема життя, закодована вічність у зорях…[Текст] / О. Сагаль // Нова Тернопільська газета. – 2008. – 27 серп. – С. 8.
Сагаль О. І весь Тернопіль у вишиванках…[Текст] / О. Сагаль // Нова Тернопільська газета. – 2008. – 3–9 верес. – С. 5.
Сирник І. Вишиття на всяк смак [Текст] / І. Сирник // Експрес. – 2008. – № 129. – С. 11.
Чайківська Я. Українська вишиванка має попит [Текст] / Я. Чайківська // Тернопіль вечірній. – 2011. – 31 серп. – С. 5.
Шот М. Колос життя на білому полотні [Текст] : всеукраїнський фестиваль «Цвіт вишиванки» в Тернополі пройшов під знаком ювілею Великого Кобзаря / М. Шот // Урядовий кур`єр. − 2014. − 22 жовт. − С. 24.
Юхно-Лучка М. «У вишиванці не можна бути рабом». Відбувся V Всеукраїнський фестиваль «Цвіт вишиванки» [Текст] / М. Юхно-Лучка // Нова Тернопільська газета. – 2012. – 16-22 трав. – С. 12.