(1949-2017)
Цибулько Михайло Богданович – український художник, науковець, педагог. Народився 1 січня 1949 року в с. Купчинці Козівського району Тернопільської області, в інтелігентній родині.
Ще з дитячих років почав захоплюватися малюванням. Закінчив Купчинецьку середню школу. Був студентом технікуму нафти і газу в Дрогобичі. Один навчальний рік вчився в Бучацькій художній школі.
Професійну художню освіту Михайло Цибулько отримав у 1972 р. в Українському поліграфічному інституті ім. І. Федорова у Львові (нині – Українська академія друкарства) за спеціалізацією «Оформлення та ілюстрування книги» та здобув кваліфікацію «художник-графік з оформлення та ілюстрування книги».
Працював завідувачем бібліотеки у Купчинецькій середній школі (1967-1970), учителем малювання в Купчинецькій та Денисівській загальноосвітніх школах (1970-1977), вів факультатив з рисунку і живопису, фотогурток. У 1976 році – керівник районного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва Козівського району.
Як художник-графік працював в обласних газетах «Вільне життя», «Ровесник», журналах «Тернопіль», «Русалка Дністрова». З 1977 р. – художній редактор редакційно-видавничого відділу обласного управління у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі. Від 1995 року – викладач образотворчого мистецтва, а з 1997–2005 роки – завідувач кафедри образотворчого мистецтва Тернопільського педагогічного інституту (нині – Національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка).
Після закінчення поліграфічного інституту Михайло Цибулько зосередився на ілюструванні книг як художній редактор редакційно-видавничого відділу обласного управління в справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі. Майже за вісімнадцять років він оформив сотні книг, буклетів, плакатів, листівок.
Проілюстрував понад 300 книг, буклетів, каталогів, у тому числі твори Б. Лепкого, О. Барвінського, Б. Бастюка, Р. Громяка, Є. Зозуляка, Б. Мельничука та інших. Автор сотень графічних портретів, зокрема А. Шептицького, В. Величковського, І. Зятика, З. Ковалика, М. Чарнецького в храмах Тернополя. Автор українських гетьманів, театральних діячів Б. Брехта, Леся Курбаса, К. Станіславського, композитора В. Івасюка, співака Н. Яремчука, видатних діячів науки і культури України інших робіт.
За свої творчі здобутки Михайло Цибулько у 1993 р. став першим в області лауреатом всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Іванни Блажкевич за популяризацію творчості письменниці, зокрема за оформлення Денисівського краєзнавчого музею.
Помер Цибулько Михайло 11 липня 2017 року. Похований у с. Яструбове Козівського району.
Література
Ваврик О. «Портрет, як дзеркало душі» [Текст] : [у виставковому залі Художнього музею відкрито меморіальну виставку творів Михайла Цибулька «Портрет, як дзеркало душі»] / О. Ваврик // Свобода. − 2020. − 11 груд. − С. 4.
Іващук М. Сто постатей художника-графіка [Текст] / М. Іващук // Свобода. − 29 трав. − С. 3.
Лукасевич С. Рай у стрісі [Текст] : поезії / С. Лукасевич. − Тернопіль : СорокА, 2007. − 187 с.
Савак Б. Поколінням залишає портрети земляків [Текст] / Б. Савак // Вільне життя. − 2015. − 13 берез. − С. 8.
Савак Б. Портретний вернісаж земляка-художника [Текст] / Б. Савак // Вільне слово. − 2015. − 20 берез. − С. 5.
Хома В. Михайло Цибулько [Текст] / В. Хома // Хома В. А Денисів село славне / В. Хома. − Тернопіль, 1997. − С. 31−32 : фот.
Хома В Михайло Цибулько [Текст] / В. Хома // Хома В. Старовинні Купчинці. − Тернопіль, 2000. − С. 100.
Хома В. Михайло Цибулько [Текст] / В. Хома // Хома В. Літературно-мистецька Козівщина / В. Хома. – Тернопіль : Воля, 2003. − С. 185−186.
Хома В. Плідний ужинок художника [Текст] / В. Хома // Вільне життя. – 4 лют.