Дурда Богдана


durdaB

Народилася 24 травня 1940 р. в місті Бучачі Тернопільської обл. Закінчила Бучацьку СШ № 1. Працювала на будовах Донбасу, закінчила Львівський політехнічний інститут, хіміко-технологічний факультет. Працювала інженером-конструктором на Донецькому хімічному заводі і 25 років інженером-конструктором на Тернопільському комбайновому заводі.

Закінчила заочно Вищі курси іспансько мови та Університет мистецтв, факультет живопису і графіки в Москві. Володарка медалі Всеукраїнського фестивалю авторської пісні «Оберіг-93». Перша персональна виставка в БК «Ватра» в 1997р Ілюструвала книжку «А що бачать очка» Марти Чопик.

Авторські пісні та поезії друкувались у газетах та збірках інших авторів. Ввійшла в літературний альманах поетів Тернопільщини (2004р.). Б.Й. Дурда член обласного літературного об’єднання. Була 5 років головою творчих жінок “Доля”. Друга персональна виставка відбулась в Обласній бібліотеці для молоді.

Пісня «Кроком руш, козаче» ввійшла в число переможців обласного конкурсу «Голос серця» в 1998 р. Пісня «Марш артилериста», аранжування Михайла Віятика, стала призером в конкурсі маршів для військових при Західному оперативному командуванні у Львові в 1999 р. Вісім пісень ввійшли в збірник творів композиторів Тернопільщини «Мелодії тернового поля». Випуск другий. «На грані» — перша окрема збірка поезії вийшла в 2001 році.

Збірка “Ріка життя” вийшла 2003 р. у видавництві “Підручники і посібники”.