Гюнтекін Р. Листопад

Решат Нурі Гюнтекін (1889—1956) — відомий турецьким пись­менник і драматург. Закінчив літературний факультет Стамбульсько­го університету. Викладав французьку мову, був аташе у справах культури в посольстві Туреччини у Парижі, депутатом меджлісу (1938—1943). Перекладав твори Ж. Ж. Руссо, Е. Золя. А Камю. У видавництві «Фоліо» вийшли друком романи Р. Н. Гюнтекіна «Пташка співуча», «Стара хвороба», «Ніч вогню», «Млин».

Алі Риза-бей був упевнений, що щастя не у багатстві а у вели­кій дружній родині. Та одного разу він постав перед вибором: за­лишитися чесним і гордо піти з посади або промовчати й далі, як і раніше, працювати з усвідомленням того, що покриваєш якісь темні справи.

Будучи людиною принциповою, Алі Риза-бей покинув роботу і пішов на пенсію, сподіваючись на підтримку і розуміння близьких. Та він ніколи й гадки не мав, що доживе до тих днів, коли власні діти докорятимуть йому за чесність і порядність. Однак усе в його родині перемінилося: милі бесіди затишними вечорами пе­ретворилися на міжусобні війни, рідні люди стали чужим, а сам Алі Риза-бей опинився у цілковитій ізоляції і на схилі віку раптом зрозумів, що життя схоже на неминучий листопад, за яким іде хо­лодна зима…