Геннадій Сімонов

Геннадій Сімонов – український художник, майстер сакрального мистецтва.

Народився у 1953 році в місті Тернопіль. Після закінчення восьмирічки з 1968 по 1975 роки навчався у Косівському училищі прикладного мистецтва. 1972- 1974 роки - служба в армії. За розподілом працював у місті Актюбінськ (Казахстан). У 1986 році переїжджає до міста Красноармійськ Донецької області. З 1997 року живе і творчо працює у Тернополі.

Творчою візиткою митця є оригінальні ікони, написані на дерев’яній основі, прикрашені різьбою, інкрустацією та художнім ковальством. Ікони митця унікальні, адже в Україні таких більше ніхто не робить. Сам пише лики святих, сам створює відповідну композицію, вирізьблює оправу, оздоблює. При цьому прагне, щоб було видно, що ікони написані в Україні – вирізьблює писанки, українські вишиті рушники. Найбільше любить писати ікони-мініатюри.

Священники різних конфесій схвально ставляться до робіт Геннадія Сімонова. Інколи іконописець звертається до отців за порадою і вони радо допомагають.

Ікони тернопільського живописця прикрашають Володимирський та Михайлівський Золотоверхий Собори у Києві, Почаївську лавру; є у приватних колекціях України та за кордоном.

Ікони Геннадія Сімонова експонувалися в картинній галереї сектору мистецтв Тернопільської обласної бібліотеки для молоді (2011).