Гурт «Палітра»

Здавна славиться талантами Кременеччина. У цьому благодатному краї п’ятнадцять років творить мистецький жіночий гурт «Палітра». Колектив створений у вересні 2003 року за ініціативи Тетяни Балус. До першого складу увійшли Тетяна Балус, Олександра Панфілова, Анна Мацега, Зоя Мацишина, Наталія Білецька. За час діяльності гурту змінювався його склад, уподобання. Перша виставка творчих робіт відбулася у грудні 2003 року в залах Кременецького краєзнавчого музею. З того часу свої нові роботи художниці представляють в музеї щороку.

Кожна з учасниць гурту має власний стиль, улюблені мотиви, використовує свої матеріали та техніки виконання.

Картини гурту «Палітра» наповнені добром, світлом, весняною енергією. Техніка виконання - акварель, гуаш, акриловий та олійний живопис. Художниці представляють роботи у різних жанрах: натюрморти, пейзажі, портрети, аплікації. А також предмети побуту, декоративний розпис, ляльки-мотанки, домовички. На полотнах оспівується рідний край, його мальовнича природа.

Виставки робіт гурту «Палітра» експонувалися також в інших містах: Тернополі, Збаражі, Вишнівцях, Дубно, Бережанах. Вони приймають участь у міжнародних українсько-польських пленерах «Діалог культур» (з 2006 року), «Зустрічі в Кременці», у фестивалях народного мистецтва «Карпатський вернісаж» (м. Івано-Франківськ), у міжнародному фестивалі писанкарства «Етноеволюція» (с. Космач, Івано-Франківська обл.), у виставці-конкурсі на здобуття обласної премії імені Ярослави Музики.