Ільків О. У тенетах двох «закриток»

Ця збірка представляє поетичну творчість видатної постаті визвольних змагань, зв’язкової Головного командувача УПА Романа Шухевича – Ольги Ільків. Нелегкі випробування випали на долю цієї мужньої жінки: боротьба у підпіллі, допити, вироки, жорстокі Владімірскій і Алєксандровскій централи.

Та найважчими серед них були не так ув’язнення, як особисті трагедії – смерть побратимів по боротьбі, загибель коханого чоловіка, відхід у вічність матері, багаторічна розлука з рідними дітьми. Та Ольга Ільків не здалася, бо в підмогу Господь послав їй поетичний талант – муза рятувала у “закритках”, нашіптуючи у важкі тюремні будні прекрасні вірші й пісні.

Основою видання став тюремний зошит, що містить глибокоідейні та ліричні пісні, полум’яні заклики до друзів, ніжну інтимну лірику, окремі цикли, присвячені улюбленим дітям, мальовничій українській природі. Збірка “У тенетах двох “закриток” – своєрідне звернення Ольги Ільків до українського народу від імені тих, що вижили, і тих, що не дочекали незалежної України.