Оперна і камерна співачка Євгенія Ласовська народилася 1904 р. в м. Копиченці (нині – Гусятинського р-ну) у сім’ї залізничного урядовця.
Батько передчасно помер, і мати з трьома дітьми переїхала до Чорткова, де Євгенія закінчила класичну гімназію. Там звернули увагу на її голос і уфундували степендію на студії співу у Львові.
У Львові голосом дівчини захопився відомий на той час у Польщі учитель співу проф. Заремба і вчив її безкоштовно. Коли ж він став директором Державної Консерваторії у Варшаві, забрав туди і свою найздібнішу ученицю.
Після закінчення студії Євгенія Ласовська була атестована комісією ЗАПС ( Звйонзек артистув сцен польскіх ), після чого була запрошена як примадонна до оперного та опереткового театру в м. Бидгощ. Там співала головні ролі в операх та оперетах: “Осінні маневри”, “Бал в опері”, “Вікторія та її гусари”, “Графиня Маріца”, “Циганський барон”, “Королева чардашу “ та інші. У наступний театральний сезон 1930 – 1931 була запрошена до Львівської опери, де з успіхом виступала в ролі Еврідіки в опері Оффенбаха “Орфей у пеклі”, Мюзетти в опері “Богема” Пуччіні.
Після Львова два театральні сезони провела у м. Вільно, куди була запрошена як примадонна опереткового театру. Співала головні ролі в оперетах “Ясноволосий циган”, “Країна усміху”, “Царевич”, “Чар вальсу Паганіні”, “Гарна Олена” та багато інших.
Місцева фахова критика називала нашу співачку “чаруючим соловейком” не тільки за її спів, а й за гру та небуденний сценічний темперамент і акторський талант.
У 1934 – 1935 театральному сезоні Євгенія Ласовська знову повертається у Львів. Окрім виступів у театрі, давала самостійні концерти, виступала в українських імпрезах. Занедужавши в 1936 році, перервала працю в театрі.
В 1939 – 1941 рр. виступала постійно на Львівському радіо.
У 1941 році одружилася з прославленим співаком із Скали-Подільської Мирославом Старицьким. Наступного року подружжя виїхало до Відня, де на деякий час Євгенія припинила концертні виступи, з 1947 р. – в Парижі Є. Ласовська започаткувала і витримала 10 років блискучої кар’єри на чужих сценах, бо за часів її діяльності українських співочих театрів не було.
Померла співачка в 1967 р. у Парижі.
ЛІТЕРАТУРА:
Ласовська Євгенія [Текст] // “Журавлина” книга: Тернопільська українська західна діаспора: словник імен. / авт.–уклад. Мельничук Б., Мельничук Х., Совінська Н. – Тернопіль, 2001. – Ч. 2. – С. 155–156.
Ласовська Євгенія (1906–1967) [Текст] // Савка Б. Копичинці: мандрівка через століття / Б. Савка. – Тернопіль, 2001. – С. 560–562.