Лепкий Богдан

Богдан Теодор Нестор Лепкий – одна з вершинних постатей в історії українського красного письменства і культури, розвою національного духу, гордість народу. Це – видатний поет, прозаїк, критик, видавець, перекладач, історик літератури, літературознавець, громадсько-культурний діяч, художник, публіцист. Народився Богдан Лепкий 4 листопада 1872 р. на хуторі Кривенький (нині не існує), неподалік від с. Крегулець (нині – с. Крогулець Гусятинського району), за іншими даними – в с. Кривеньке (нині – Чортківського району). Брат Левка і Миколи Лепких. Батько Лева Ростислава Лепкого. Дитинство минуло в с. Крегулець. Із 1879 р. родина жила у с. Поручин, із 1891 р. – в с. Жуків (нині обидва села Бережанського району); Богдан із 1878 р. протягом восьми років мешкав у Бережанах у свого діда Михайла Глібовицького – священника, віце-маршалка Бережанського повіту. Основи шкільної науки Б. Лепкому викладав домашній учитель. З 1878 р. вчився (відразу з другого класу) в “нормальній школі” з польською мовою навчання у Бережанах.

Після закінчення школи вступив у 1883 р. до Бережанської класичної гімназії з польською мовою навчання. Співав у гімназійному українському хорі під керівництвом Дениса Січинського, у хорі “Боян” (м. Бережани). Брав участь у концертах, декламував вірші, читав уривки з прозових творів. Мав змогу познайомитися з акторами мандрівного театру “Української Бесіди” Владиславом Плошевським, Степаном Яновичем (батьком Леся Курбаса), Марією Романовичівною та ін., які кілька разів гастролювали в місті, бували в домі Лепких. Малярство вивчав у Юліана Панькевича, згодом знаного українського художника. Під його керівництвом намалював портрет діда – о. М. Глібовицького, бабусі, батька – о. Сильвестра Лепкого, публіциста і письменника (літературний псевдонім – Марко Мурава), матері – Домни (з дому – Глібовицької), низку портретів українських поетів, зокрема Т. Шевченка, портрети своїх учителів – Матеуша Куровського, Михайла Соневицького; окремі з цих робіт висіли в гімназійних класах.

У 1891 р. закінчив гімназію і всупив до Віденської Академії мистецтв. Через три місяці за порадою Кирила Студинського перейшов на філософський факультет Віденського університету, де вивчав мовознавство та історію літератури. Тут брав участь у роботі студентського товариства “Січ”, у дискусіях на суспільно-політичні та літературні теми, разом із Ф. Колессою займався етнографічними дослідженнями. У Відні заприятелював з художником Миколою Івасюком, продовжував малювати під його опікою; з ним приїжджав на літні канікули до Жукова, де їм позували селяни; у селі створив кілька картин на історичну тематику, серед них: “Коронація короля Данила”; робив рисунки для дальших праць “Козацькі бої”; малював сцени з полювань. З другого курсу студіював на філологічному відділі Львівського університету; українську історію та літературу вивчав під керівництвом М. Грушевського, О. Огоновського, І. Шараневича; закінчив університет у 1895 р. Брав участь у львівських молодіжних товариствах “Ватра” і “Сокіл”, хорі “Боян”.

З 1895 р. почав працювати учителем української, польської та німецької мов і літератур, історії та географії у Бережанській гімназії. Водночас інтенсивно займався громадською працею: започатковував читальні “Просвіти”, бібліотеки і позичкові каси, виголошував реферати та промови на святкових академіях, був учасником хору “Боян” і драматичного гуртка. Зіграв роль Петра у “Наталці Полтавці”, (1898). 1899 р. після відкриття в Ягеллонському університеті (м. Краків) лекторату української мови та літератури запрошений сюди викладати ці предмети. Одночасно працював професором у третій гімназії ім. Яна Собєського і в гімназії св. Яцка у Кракові; доцент “виділових курсів” для вдосконалення кваліфікації вчителів. Співпрацював з літературним об’єднанням “Молода Польща”, заприязнився з польськими письменниками С. Виспянським, В. Орканом, К. Тетмайєром та ін. Один із засновників (1901) і активний учасник “Слов’янського Клубу”, що видавав часопис “Swiat slowjanski” (Краків, 1905 – 1914); у ньому Б. Лепкий упорядковував постійні рубрики “Руська хроніка” і “Огляд руської преси”; в 1907 р. припинив співпрацю з виданням через політичні незгоди з редакцією. Того ж року виступив з ініціативою збирання коштів на народні школи; написав з цією метою відозву-заклик. Співпрацював з товариством “Рідна Школа” щодо видання дитячої літератури, підручників та читанок; укладач читанки для народних шкіл (Львів, 1904), куди увійшли і його твори. Був членом управи (заступником голови) краківської “Просвіти”, читав лекції з української літератури і культури; ввів у традицію постійні Шевченківські академії; один із організаторів у Кракові вечора до 100-річчя від дня народження Т. Шевченка, вечорів, присвячених М. Шашкевичу, І. Франкові, М. Лисенку, В. Стефаникові та іншим видатним українцям. У краківському помешканні Лепких бували Василь Стефаник, Михайло Яцків, Остап Луцький, Кирило Студинський, Михайло Бойчук (створив портрет Б. Лепкого, 1909), Осип Курилас, Олекса Новаківський, Кирило Трильовський, В’ячеслав Липинський, Михайло Коцюбинський, Ольга Кобилянська, Федір Вовк, Михайло Жук та ін. 1912 р. Б. Лепкий вступив до партії “Християнсько-Суспільний Союз” у Львові.

Перша світова війна застала сім’ю Лепких у Кракові; коли російська армія восени 1914 р. почала займати Галичину і Буковину та вивозити українську інтелектуальну еліту, Лепкі разом з іншими біженцями переїхали у Карпати в надії, що війна у гори не дійде і зупинилися в м. Яремче у готелі (згодом він був знищений снарядами, й у ньому згоріли речі Лепких, а також рукописи третього тому “Начерку історії української літератури” та історичної драми “Мотря” (зберігся лише “Пролог”). Щоб не потрапити до рук царської жандармерії, виїхав через Угорщину до австрійської столиці. Спочатку мешкав у м. Рудави неподалік од Відня, згодом прибув у м. Відень. Тут працював у часописі “Вістник Союзу Визволення України” і в Культурній Раді. Восени 1915 р. Б. Лепкий був мобілізований до австрійського війська. Завдяки сприянню друзів не був відправлений у діючу армію, а виїхав у Німеччину для освітньо-культурної роботи серед українців-військовополоненних царської армії. Тут з листопада 1915 р. мешкав у м. Раштат біля Бадена. Там працював у просвітньому відділі табору, протягом двох місяців викладав історію української літератури та культури. Лекції вченого мали великий успіх, тому заняття перенесли з бараків до міського театру. Потім табір поділили на дві частини, Б. Лепкий переїхав до Вецляра. Тут із лютого 1916 р. вів просвітницьку працю в таборі, викладаючи в народному університеті, організував малярську школу (учнем Б. Лепкого був згодом відомий український митець Іван Бабій із Херсонщини; у домі письменника часто гостював Юрій Лукомський, маляр та історик українського мистецтва; разом з М. Паращуком Б. Лепкий брав участь у проектуванні та виконанні пам’ятників померлим воїнам у Вецлярі). Допомагав організовувати крамниці, книгарні, художнє ательє, майстерню музичних інструментів та видавництво часопису “Громадська Думка” (1917 – 1918). Влітку 1917 р. відвідав Львів, Бережани і Жуків. З Галичини повернувся до Вецляра, звідти виїжджав з рефератами у робітничі господарства і фабрики, де працювали військовополонені, дописував до часопису “Шлях” (Зальцведель 1919 – 1920). У 1919 р. працював в Українській Військово-Санітарній Місії, яка готувала військовополонених до від’їзду додому.

Після ліквідації таборів Б. Лепкий навесні 1920 р. переїхав до Шпандау біля Берліна, у січні 1921 р. – до Берліна. Тут очолював (до 1925) Український Допомоговий Комітет, Комітет Опіки над Утікачами, Товариство Охорони Могил, належав до співорганізаторів українських видавництв: Якова Оренштайна “Українська Накладня” (із Зеноном Кузелею і Василем Сімовичем) та гетьманського руху “Українське Слово”; співпрацював з цими видавництвами та редакцією газети “Українське слово” (1921 – 1923). Працював в управі Українського Червоного Хреста, був головою “Української Громади”. Викладав українську літературу на курсах українознавства при посольстві УНР у Берліні. Був співорганізатором Товариства Вищої Освіти і керував ним; приймав іспити у випускників середніх шкіл; виступав з рефератами на святкових академіях. З грудня 1922 р. до 1925 р. мешкав у Ванзеє біля Берліна, де зустрічався з колишніми гетьманом України П. Скоропадським, президентом ЗУНР Є. Петрушевичем, а також полковником Є. Коновальцем, професорами І. Мірчуком, З. Кузелею та іншими видатними українськими діячами політики, науки й культури, які теж там проживали. 1925 р. повернувся до Кракова, продовжував викладати в Ягеллонському університеті, де його призначили доцентом, завідувачем кафедри української літератури. З того ж року – голова Товариства письменників і журналістів ім. І. Франка у Львові. Почесний член товариства “Просвіта” (з 25 грудня 1925 р.). Надзвичайний член Українського Наукового Інституту в Берліні (з 1926). Належав до керівництва Українського Наукового Інституту у Варшаві з часу його заснування у 1930 р. Член Історично-Філологічного Товариства у Празі.

Письменник часто приїздив до Тернополя, Бережан, на Гуцульщину й Опілля; бував також у Гусятині, Кременці та інших населених пунктах Тернопільщини. 1932 р. отримав ступінь звичайного професора Ягеллонського університету. До 60-річчя йому вручили викутий з добутої московської зброї, відзначений гербом гетьмана І. Мазепи і Тризубом “перехідний перстень Мазепи” – відзнаку уряду Української Народної Республіки (УНР) в екзилі, Грамоту Головного Отамана УНР, Грамоту “Української Громади” Берліна, Грамоту Української Бібліотеки С. Петлюри в Парижі, Грамоту Громадської Ради с. Жуків, яка іменувала Б. Лепкого Почесним громадянином і назвала “вулицю, що йде від Кооперативи “Єдність” у напрямі Церкви” його іменем. Дійсний (з 1932), згодом – почесний член НТШ. Того ж 1932 р. Український Вільний Університет у Празі присвоїв Б. Лепкому науковий ступінь доктора “гоноріс каузе” (почесного доктора). Жителі Бережанщини та Рогатинщини, зібравши добровільні пожертвування, 1932 р. придбали для Б. Лепкого на Опіллі місце і цеглу для вілли в с. Черче (нині – Рогатинського району Івано-Франківської області), яку збудували за ці кошти та заощадження письменників; її назвали “Богданівка”. У Черче Б. Лепкий у 1930 – 1939 рр. відпочивав і творив у канікулярний період – спочатку в пансіонаті “Роксоляна”, з 1933 р. – у віллі “Богданівка”. Із Черче навідувався до родича Петра Смика (батька д-ра Романа Смика) у с. Жовчів (нині – Рогатинського району Івано-Франківської області), там малював картини, ікони. У Жовчівській церкві св. Михайла збереглося десять образів роботи Б. Лепкого: два намісних образи – Краснопущанська Богоматір і Христос-Учитель; чотири круглих образи євангелістів на царських воротах і стільки ж круглих образів на кивоті. Перше січня 1935 р. президент Речі Посполитої (Польща) надав Б. Лепкому титул надзвичайного професора університету; у 1938 р. його обрали сенатором польського сейму; в сенаті протягом цього й наступного років представляв українців Галичини. З 1938 р. за ухвалою уряду УНР в екзилі – академік відновленої у Варшаві Київської Могилянсько-Мазепинської Академії.

Друга світова війна застала Б. Лепкого на відпочинку в Черче. 23 вересня 1939 р. він із сім’єю і братом Левом повернувся до Кракова. Після того, як німецькі окупанти закрили Ягеллонський університет, залишився без роботи, йому відмовили у професорській пенсії. Заради прожиття Б. Лепкий дописував до українських журналів, газети “Краківські Вісті”, перекладав з української німецькою.

Літературною творчістю почав займатися під час навчання у Бережанській гімназії, ще в другому класі писав вірші, оповідання, створив поему про русалок (не збереглася). Студентом Львівського університету видрукував 1895 р. в газеті “Діло” своє перше оповідання “Шумка”, потім чотири поезії в прозі “На палеті”, оповідання “В лісі” та “Дивак”. Того ж року опублікував поезії “В світ за очі”, “Ідилія” та “Сонет”. Під час праці в Бережанській гімназії видрукував оповідання “Дідусь”, “Нездала п’ятка”, “Над ставом”, “Настя”, “Скапи”, “Гусій”. 1897 р. написав повість “Зламані крила”. Співзасновник (1906) гуртка “Молода муза” (м. Львів). Твори вміщував у багатьох періодичних виданнях краю (“Діло”, “Зоря”, “Руслан”, “Буковина”, “Літературно-науковий Вістник”, “Світ”, “Жіноча Доля”, “Письмо з Просвіти”, “Дажбог”, “Назустріч”, “Ілюстровані Вісті”, “Світ Дитини”, “Народний Декламатор”, “Літопис Червоної Калини” та ін., в українських еміграційних часописах (“Вістник Союзу Визволення України” (Відень), “Просвітній листок” (Зальцведель), “Нове Слово”, “Літопис” (Берлін) та ін.), з 1896 р. – в часописах української діаспори у США (“Базар”, “Свобода” (Нью-Йорк), “Америка”, “Шлях” (Філадельфія), “Українське Життя”, “Нова Зоря” (Чикаго), “Українське Народне Слово” (Піттсбург) та ін.), у польських, чеських та німецьких журналах. Автор збірок поезій “Стрічки” (Львів, 1901), “Листки падуть” (Львів, 1902), “Осінь” (1902), “Книжка горя” (1903), “На чужині” (1904), “З глибин душі” (1905), “Над рікою” (Львів, 1905), “Поезіє, розрадо одинока” (Львів, 1908; перевидана у Тернополі 1996 з передмовою Р. Гром’яка та післямовою Б. Кусеня), “Для ідеї” (Львів, 1911), “З-над моря” (Жовква, 1913), “Тим, що полягли” (1916), “Доля” (Вецляр, 1917), “Вибір віршів” (1921), “Сльота” (Львів, 1926), “Під ялинку” (вірші та оповідання; Львів, 1930). Вірш ”Журавлі” (“Видиш (Чуєш), брате мій…”, 1910) став народною піснею (музика Л. Лепкого). Видав збірки оповідань “З села” (Чернівці, 1897; 1909), “З життя” (Львів, 1899), “Щаслива година” (Львів, 1901), “Оповідання” (1901), “На послуханнє до Відня” (Львів, 1902), “В глухім куті” (Львів, 1903; Ужгород, 1922), “Нова збірка” (1903), “В горах” (1904), “Кара та інші оповідання” (1905), “Кидаю слова” (Чернівці, 1911), “Оля” (1911), “От так собі” (Львів; Київ, 1926), наково-популярних нарисів “Донька і мати, або Не протився науці!” (Львів, 1904), “Чекає нас велика річ” (Відень, 1916) та ін. Автор випущених окремими виданнями повістей “Сотниківна” (Львів, 1927; 2-е, виправлене і доповнене видання – Львів, 1931), “Зірка” (Львів, 1929), “Вадим”, “Веселка над пустарем” (обидві – Львів, 1930), “Крутіж” (Краків, 1941), повісті-казки “Під тихий вечір” (Українська Накладня, 1923), циклу історичних повістей про гетьмана І. Мазепу (“Мотря” у 2 тт., “Не вбивай” (усі – Київ-Лейпціг, 1926), “Батурин” (Київ-Лейпціг, 1927), “Полтава”, т. 1 “Над Десною” (Львів, 1928), т. 2 “Бої” (Львів, 1929), “З-під Полтави до Бендер” (видана 1955 р. в Нью-Йорку стараннями Л. Лепкого, який дописав загублений кінець рукопису), книг для дітей (“Під ялинку”, 1930; “Про діда, бабу і качечку кривеньку”, “Про дідову Марусю і про бабину Галюсю”, “Про лиху мачуху, сирітку Катрусю, чорну кицьку, дванадцять розбійників і про князенка з казки”, “Три казки”, всі – 1931); “Казка про Ксеню і дванадцять місяців” (Краків, 1934), історичних оповідань “Орли” (Львів, 1934) та “Каяла” (Львів, 1935), трилогії спогадів “Казка мого життя” (“Крегулець” (Львів, 1936), “До Зарваниці” (Львів, 1938), “Бережани” (Краків, 1941), споминів “Три портрети. Франко. – Стефаник. – Оркан” (Львів, 1937), п’єси “За хлібом” (Поставив театр “Української Бесіди”), драматичного прологу “На тарасовій могилі”. У 1922 р. “Українська Накладня” видала у Німеччині (Київ – Лейпціг) до 50-річчя Богдана Лепкого двотомник його кращих поетичних і прозових творів “Писання” з монографічною передмовою Василя Верниволі (проф. Василя Симовича). 1924 р. З. Кузеля впорядкував і видав у Берліні книгу “Золота Липа: Ювілейна збірка творів Богдана Лепкого з його життєписом, бібліографією творів і присвятами” (накладом Товариства “Українське Слово”). Б. Лепкий – автор літературознавчих досліджень “Василь Стефаник” (Львів, 1903), “Про житє великого поета Тараса Шевченка…” (Львів, 1911), “Маркіян Шашкевич: Характеристики українських письменників” (Коломия, 1912), “Про Шевченків “Кобзар” (Львів, 1914), “Чим жива українська література?” (Відень, 1915), “Про життя і твори Тараса Шевченка” (Вецляр, 1918), “Незабутні” (Берлін, 1921), “Пушкін” (1939), двотомного науково-популярного “Начерку історії української літератури” (Коломия, т. 1. – 1909; т. 2. – 1912), праці “Наше письменство: Короткий огляд української літератури від найдавніших до теперішніх часів” (Краків, 1941), розвідок про творчість І. Котляревського, Марка Вовчка, П. Куліша, Ф. Достоєвського, М. Гоголя, Л. Толстого, статей та спогадів про І. Франка, О. Турянського, М. Коцюбинського, В. Липинського, нарисів і статей польською мовою про творчість Ю. Федьковича, М. Драгоманова, М. Старицького, Л. Глібова, М. Рильського, П. Тичини, Є. Плужника, М. Драй-Хмари та ін. Б. Лепкому належать теоретична праця “До питання про переклад ліричних поезій” (1933), ряд мистецтвознавчих публікацій (“Шевченко про мистецтво”, Зальцведель, 1920). Багато зробив Б. Лепкий як редактор і видавець. Результатом його співпраці з видавництвом Я. Оренштайна у Коломиї 1912 р. став випуск книг “Співомовки” С. Руданського, “Гуморески” А. Аверченка, “Чорна рада” П. Куліша, “Скошений цвіт” Василя Барвінка – з передмовами Б. Лепкого. Перебуваючи у Відні, як працівник “Союзу Визволення України” в 1915 – 1916 рр. уклав і видав співаники “Сім пісень. Гостинець для українських вояків від “Союза Визволення України” (Відень, 1915), “Червона Калина”, “Ще не вмерла Україна” (Відень, 1916), “Наша пісня”, а також “Слово о полку Ігоревім” у віршованих перекладах сучасною українською мовою (Відень, 1915), “Читанку” (разом з А. Крушельницьким; Відень, 1916). Разом з О. Поповичем, А. Крушельницьким та О. Кульчицькою уклав перший незалежний від польської Ради Шкільної народний буквар, виданий 1918 р. у Вецлярі, перевиданий 1920 р. в Станиславові. Б. Лепкий здійснив науково-текстологічну та редакторську підготовку одно-, три- і п’ятитомника поезій та прози Т. Шевченка (вийшли 1918 – 1920 в “Українській Накладні”; Київ – Лейпціг – Коломия; останнє – з життєписом, коментарями, увагами і поясненнями), підготував до друку кілька популярних однотомних видань Шевченківського “Кобзаря” та поему “Гайдамаки”. Для берлінського видавництва Я. Оренштайна відредагував “Приказки” Є. Гребінки (1918), “Співомовки” С. Руданського (1919), підготував до друку третє видання “Історії України” М. Аркаса, доповнивши його передмовою, примітками та 32 власними ілюстраціями. Берлінському видавництвові “Українське Слово” відредагував твори О. Стороженка, Ю. Федьковича, Я. Щоголів, І. Котляревського, “Суєту” І. Карпенка-Карого, повісті та “Кобзар” Т. Шевченка; здійснив наукову підготовку двотомного видання творів Є. Гребінки (Берлін, 1922), тритомного – Марка Вовчка, чотиритомного – П. Куліша (Берлін, 1922 – 1923) та ін., двох антологій: української поезії “Струни” у двох томах (Берлін, 1922) та прози “Рідне слово”. Випустив кілька словників для польських шкіл. Переклав польською мовою “Слово о полку Ігоревім” (Краків, 1905; переклад високо оцінив І. Франко у “Літературно-науковому Вістнику”, 1906, кн.3), збірку новел М. Коцюбинського “В путах шайтана” (Броди, 1906); видав у перекладі польською мовою; збірку новел українських письменників “Молода Україна” (Варшава, 1908), разом із Владиславом Орканом – антологію українських поетів (Львів, 1911), у серії “Слов’яни” – “Нарис української літератури” (Краків, 1930), а також працю “Література українська” (Варшава, 1933). Опублікував монографічне дослідження творчості Ю. Словацького. Переладав українською твори М. Конопніцької, А. Міцкевича, Г. Гейне, П.-Б. Шеллі, І. Крилова, М. Лермонтова, О. Пушкіна, В. Короленка, польською – М. Рильського, П. Тичини та ін. Співавтор (з Петром Зайцевим) перекладів польською творів Т. Шевченка (книга “Т. Шевченко. Поезія” (Варшава, 1936), опрацював бібліографію творів Т. Шевченка у перекладах польською. Редактор ХІV-томного українського “Повного видання творів Т. Шевченка” і ХІV-томного “Повного видання творів Т. Шевченка” польською мовою. Як художник залишив, крім уже згаданих творів, автопортрети, портрети дружини, дітей, сестри, А. Чайковського та інших письменників, І. Богуна, О. Барвінського, ілюстрації до народних пісень, казок, творів Т. Шевченка та інших українських авторів, оздобив віньєтками, заставками, портретами “Приказки” Є. Гребінки (1918), “Байки” І. Крилова, збірник братів Грімм “Русалка й інші казки”, “Співомовки” С. Руданського (всі три – 1919), антологію “Струни” (1922) та ін. Спроектував обкладинки до повістей І. Нечуя-Левицького та кількох віденських календарів. Проілюстрував деякі власні твори, в т. ч. збірку “За люд”, виконав обгортки до циклу повістей про І. Мазепу, до повісті “Під тихий вечір”. 1932 р. На відзнаку 60-річчя Б. Лепкого художники організували в Кракові виставку його робіт, де були представлені картина “Мадонна” (олія; Ванзеє, Німеччина, 1923), портрети, пейзажі, численні малюнки та ілюстрації до книжок. У Кракові Б. Лепкий зібрав галерею картин та колекцію різьбярських робіт визначних українських митців, зберігши цінні пам’ятки культури (портрет І. Мазепи роботи О. Куриласа, портрети і пейзажі І. Северина, портрети Лепких авторства М. Бойчука, краєвиди І. Труша, П. Холодного, різьбярські твори М. Гаврилка, Г. Крука, Н. Кисілевського та ін.); тут на прохання П. Холодного здійснював нагляд за технічним виконанням його вітражів для церкви у Мразниці біля Борислава; після смерті цього художника присвятив йому вечір у краківській “Просвіті”. Автор спогадів про українських та польських художників, культурно-мистецьку атмосферу в Галичині кінця XIX – початку XX століть.

За кількістю написаного Б. Лепкий поступається в українській літературі тільки І. Франкові. Загалом творча спадщина Б. Лепкого складає понад 80 власних книг, у т. ч. цикл романів “Мазепа”, повісті, оповідання, казки, спогади, збірки віршів та поем, а також переклади, літературознавчі розвідки, статті літературного та мистецького спрямування, опубліковані у численних газетах, журналах, альманахах, календарях, збірниках; він – упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями. Бібліографія творів Б. Лепкого становить до тисячі позицій.

Б. Лепкий приятелював з письменниками В. Стефаником, В. Орканом, С. Яричевським, М. Яцківим, О. Луцьким, М. Вороним, художниками М. Бойчуком, І. Трушем, О. Новаківським та ін. Листувався з І. Франком, М. Коцюбинським, О. Барвінським, В. Гнатюком, В. Щуратом, З. Кузелею, М. Кічурою, Ольгою Кобилянською, Оленою Кисілевською та ін. Твори Б. Лепкого перекладені польською, російською, чеською, німецькою, англійською, угорською, сербською, португальською та іншими мовами.

Письменник помер 21 липня 1941 р. в Кракові, похований тут на Раковецькому цвинтарі у гробівці свого товариша Ігнатія Шайдзіцького. На надгробку є напис українською мовою “Богдан Лепкий поет” і встановлений у 1972 р. барельєф письменника (скульптор Григор Пецух). 1943 р. побачила світ книга “Богдан Лепкий 1872 – 1941: Збірник у пошану пам’яті поета” (Краків – Львів: Українське Видавництво). Чимало автографів Б. Лепкого зберігається в Інституті літератури ім. Т. Шевченка НАН України, Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника НАН України та інших державних установах; основна частина архіву – за кордоном; з 1965 р., після Ростислава, сина Богдана Лепкого, єдиний опікун цього зібрання – племінник Б. Лепкого доктор Р. Смик.

На слова Б. Лепкого написали музику до солоспівів, хорових композицій Л. Лепкий, В. Барвінський, М. Гайворонський, В. Балтарович, О. Бобикевич, Н. Нижанківський, Д. Січинський, Б. Кудрик, Я. Ярославенко, Ф. Колесса, С. Людкевич, А. Рудницький, І. Соневицький, В. Подуфалий, Я. Мазурак та ін. 1996 р. В Тернополі вийшла книжка Ф. Погребенника “Чуєш, брате мій…” – дослідження-нариси про пісні братів Лепких, у т. ч. пісні на слова Богдана. Окремі твори Б. Лепкого екранізовані, інсценізовані, зокрема цикл повістей про І. Мазепу сценічно втілений у виставі “Мазепа, гетьман України” (інсценізація Б. Мельничука) у Львівському обласному музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича (1991), Дніпропетровському музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка (1994) та в Копичинському народному театрі ім. Б. Лепкого Тернопільської області (1997), в спектаклі-трилогії за інсценізацією Б. Антківа – у Львівському театрі ім. М. Заньковецької; повість “Сотниківна” (інсценізація Б. Мельничука) поставлена у Львівському обласному музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича (1992), Рівненському обласному музично-драматичному театрі (1996), Тернопільському театрі ім. Т. Шевченка (1997), “Казка про Ксеню і дванадцять місяців” (інсценізація Б. Мельничука) – у Тернопільському обласному театрі ляльок (1992).

Серед творів Б. Лепкого, виданих у Тернополі, – повість “Сотниківна” (1991, редактор Б. Мельничук), збірник пісень на слова Б. Лепкого “До волі з неволі” (1991, упорядник та музичний редактор В. Подуфалий), “Три казки” Р. Завадовича (“Про Хруща-листоношу, що вмів раду собі дати”), Б. Лепкого (“Казка про Ксеню і дванадцять місяців”) і А. Лотоцького (“Казка про Змія, Князівну та Гриця”; 1992, упорядник, автор передмови і редактор Б, Мельничук), “Під Різдво” (1993, упорядник Р. Смик, автор вступної статті та слова про упорядника – В. Подуфалий), “Під Великдень” (1993, упорядник Р. Смик, автор вступної статті В. Подуфалий), “Присвяти Василеві Стефаникові” (1997, упорядкування, вступна стаття та коментарі Ф. Погребенника), “Молоді літа: Пісні на слова Богдана Лепкого і музику Ярослави Мазурак увійшли до збірок “Вітер рідного Поділля” (Бережани – Чикаго, 1996; друге, доповнене видання – там же, 1997), “Вечірня арфа” (Бережани – Чикаго, 1998), які видав доктор Р. Смик; у виконанні Я. Мазурак записані на аудіо касеті “Ярі квіти любові”. Чотири збірники (документи, публікації у періодиці та інші матеріали, світлини) впорядкував і видав протягом 1995 – 1998 рр. доктор Р. Смик (США), який багато зробив для увічнення пам’яті про Б. Лепкого, збереження і поширення його творчої спадщини; за сприяння Р. Смика побачили світ монографії Н. Білик-Лисої “Богдан Лепкий в духовній історії України” (Чикаго – Тернопіль, 1996) та “Богдан Лепкий у духовному відродженні українського народу” (Тернопіль: Збруч, 1999). 1991 р. редакція журналу “Тернопіль” заснувала і з 1992 р. періодично вручає всеукраїнську літературно-мистецьку премію та громадсько-політичну премію ім. братів Богдана і Левка Лепких.

1995 р. відкрито музеї Б. Лепкого у Бережанах (27 серпня) та в с. Крогулець, родини Лепких у с. Жуків. Пам’ятники Б. Лепкому відкриті у селах Жуків (20 липня 1991, скульптор Олег Маляр, архітектор Ростислав Білик), Крогулець (20 жовтня 1992, скульптор Василь Садовник) та в м. Бережани (19 жовтня 1997, скульптор Іван Сонсядло, архітектор Андрій Пилипець). 21 липня 1991 р. відкрито пам’ятну таблицю Б. Лепкому (скульптор Казимир Сікорський) на стіні міської ратуші у Бережанах – колишньої гімназії, де навчався, а згодом навчав інших письменник. 19 жовтня 1992 р. на колишньому приходстві в с. Жуків відкрито пам’ятну таблицю з таким текстом “У цьому будинку в 1891 – 1901 роках проживали українські письменники і громадські діячі: Сильвестр Лепкий (Марко Мурава) 1846 – 1901 та його сини Богдан Лепкий 1872 – 1941, Левко Лепкий 1888 – 1971” (скульптор Василь Садовник). Згідно з рішенням міської ради, Б. Лепкий – Почесний громадянин м. Бережани (із 17 жовтня 1997). 1996 р. в Тернополі на будинку по вул. Гайовій, 17 відкрита пам’ятна таблиця з текстом “У цьому будинку з 1929 по 1939 рік неодноразово перебував у своєї сестри Олени Лепкої-Ремези видатний український письменник Богдан Лепкий (1872 – 1941 рр.)”. Ім’ям Б. Лепкого названа чотирнадцята школа м. Тернополя. 27 червня 1999 р. на приміщенні Тернопільської обласної філармонії відкрито меморіальну дошку (скульптор – Петро Кукурудза) з барельєфом Б. Лепкого і написом “Тут, у домі Міщанського братства, в 1929 р. зі своїм твором “Мазепа” ознайомив тернополян Богдан Лепкий”. У Тернополі діє обласне літературно-просвітницьке товариство ім. Б. Лепкого (з 1994).

ЛІТЕРАТУРА:

ТВОРИ

Лепкий Б. Мотря: історична повість. Сотниківна: історична картина з часів Івана Виговського [Текст] / Б. Лепкий. – Тернопіль : Збруч, 2005. – Т. 1. – 350 с.

Лепкий Б. Про життя і твори Тараса Шевченка [Текст] / Б. Лепкий. – Тернопіль : Джура, 2004. – 184 с.
Лепкий Б. С. Твори [Текст] : у 2-х т. – Київ: Дніпро, 1991. – Т. І.: Поезія. Оповідання і нариси. Історичні повісті. – 1991. – 862 с.; Т. 2.: Повість, спогади, виступи. – 1991. – 720 с.
Лепкий Б. Вибране [Текст] / Б. Лепкий. – Львів: Світ, 1990. – 181 с.
Лепкий Б. Журавлі [Текст] : збірник пісень / Б. Лепкий / зібрав та упоряд. В. Подуфалий. – Тернопіль : Збруч, 1999. – 91 с.
Лепкий Б. З-під Полтави до Бендер [Текст] : істор. повість / Б. Лепкий. – К.: Дніпро, 1992. – 266 с.
Лепкий Б. Збірник різдвяних і новорічних поезій [Текст] / Б. Лепкий. – Тернопіль: Лілея, 1993. – 76 с.
Лепкий Б. Казка мойого життя [Текст] / Б. Лепкий. – Івано-Франківськ, 1998. – 252 с.
Лепкий Б. Крутіж [Текст] : істор. повісті / Б. Лепкий. – Київ : Веселка, 1992. – 390 с. – (Золоті ворота).
Лепкий Б. Мазепа, гетьман український [Текст] : сповідь перед людьми і часом / Б. Лепкий. – Тернопіль, 1991. – 81 с. – (Драматичний варіант Б. Мельничука).
Лепкий Б. Мазепа [Текст] : Трилогія : І. Мотря: істор. повість у 2-х ч. / Б. Лепкий. – Львів : Червона калина, 1991. – 389 с. – (Іст. б-ка “Дзвона”).
Лепкий Б. Мазепа [Текст] : Трилогія: ІІ. Не вбивай. Батурин: істор. повісті / Б. Лепкий. – Львів : Каменяр, 1991. – 488 с.
Лепкий Б. Мазепа [Текст] : Трилогія: ІІІ. Полтава: істор. повісті / Б. Лепкий. – Львів : Червона калина, 1991. – 408 с. – (Іст. б-ка “Дзвона”).
Лепкий Б. Мотря [Текст] : істор. повість / Б. Лепкий. – Київ : Дніпро, 1992. – 464 с. ; Дзвін, 1991. – № 2, 3.
Лепкий Б. Не вбивай. Батурин [Текст] : істор. повісті / Б. Лепкий. – Київ : Дніпро, 1992. – 536 с.
Лепкий Б. Під Великдень [Текст] : поезія / Б. Лепкий. – Тернопіль, 1993. – 42 с.
Лепкий Б. Під ялинку [Текст] : вірші, оповідання / Б. Лепкий. – Нью-Йорк, 1958. – 103 с.
Лепкий Б. Поезіє, розрадо одинока [Текст] / Б. Лепкий. – Тернопіль, 1996. – 84 с.
Лепкий Б. Поезії [Текст] / Б. Лепкий. – Київ : Рад. письменник, 1990. – 370 с.
Лепкий Б. Полтава [Текст] : істор. повість / Б. Лепкий. – Львів: Червона калина, 1991. – 408 с.
Лепкий Б. Присвяти Василеві Стефаникові [Текст] : збірник / Б. Лепкий. – Тернопіль : Лілея, 1997. – 99 с.
Лепкий Б. Про життя і твори Тараса Шевченка [Текст] / Б. Лепкий. – Київ: Україна, 1994. – 173 с.
Лепкий Б. Сотниківна [Текст] : історична картина з часів Івана Виговського / Б. Лепкий. – Тернопіль, 1991. – 115 с.

***

Лепкий Б. Благословенна най буде година. Умер поет. Заспів. І в мене був свій рідний край. Гусій [Текст] / Б. Лепкий // Тернопіль: Тернопільщина літературна. – Тернопіль, 1991. – Дод. 2. – С. 20-25.
Лепкий Б. Буду мати, буду прилітати. Поставлю слово, і ніхто не зрушить. Причувся рідний дзвін мені [Текст] : вірші / Б. Лепкий // Укр. мова та література. – 1999. – № 21-24. – С. 7.
Лепкий Б. Вадим [Текст]: історична повість / Б. Лепкий // Жовтень. – 1989. – № 6. – С. 14-66.
Лепкий Б. Велика п’ятниця. На Голгофу. Плащаниця. На Великдень. Великдень. Під церквою на Великдень [Текст] : вірші / Б. Лепкий // Великодні дзвони дзвонять. – Тернопіль, 1991. – С. 44-49.

Лепкий Б. Вечір. Легенда [Текст] : оповідання / Б. Лепкий // Укр. мова та література. – 1999. – № 21-24. – С. 7.
Лепкий Б. Ви не будіть мене [Текст] : (із посмертної спадщини) / Б. Лепкий // Дзвін. – 1991. – № 7. – С. 3-4.
Лепкий Б. Вірші [Текст] / Б. Лепкий // Акорди. – Київ, 1992. – С. 286-289.
Лепкий Б. Вірші [Текст] / Б. Лепкий // Атом серця. – Київ, 1992. – С. 53-56.
Лепкий Б. Вірші [Текст] / Б. Лепкий // Жулинський М. Із забуття – в безсмертя / М. Жулинський. – Київ, 1990. – С. 86-91.
Лепкий Б. Вірші [Текст] / Б. Лепкий // Молода муза. – Київ, 1989. – С. 14 – 51.
Лепкий Б. Вірші [Текст] / Б. Лепкий // Розсипані перли. – Київ, 1991. – С. 412-547.
Лепкий Б. Вірші [Текст] / Б. Лепкий // Українська муза. – Київ, 1998. – Вип. 9.
Лепкий Б. Вірші [Текст] / Б. Лепкий // Українська хата. – Київ, 1990. – С. 103-107.
Лепкий Б. Горять свічки. Дідух, ялинка, свічечки. Забудьте торг життя. На Різдво (“І знов Різдво…”). На Різдво (“Накрийте стіл обрусом білим…”). На Святий вечір. Під Різдво. Понесися, колядко. Різдвяний вечір. Святвечір. Святий вечір. Святвечірне. У Різдвяну ніч. Ялинка [Текст] : вірші / Б. Лепкий // Богославень: Духовна поезія західноукраїнських авторів / ред.-упоряд. Б. Мельничук, М. Ониськів. – Тернопіль,1994. – С. 96-105, 160-165, 198-202, 324-327.
Лепкий Б. Гуморески [Текст] / Б. Лепкий // Русалка Дністрова. – 2003. – № 1–3. – С. 36.
Лепкий Б. Гусій [Текст] / Б. Лепкий // Позакласне читання: зб. худ. творів. 5 кл. – Тернопіль, 1998. – С. 50-55; Література рідного краю: Буковина, Галичина, Гуцульщина, Покуття: Хрестоматія 5 кл. – Тернопіль, 1999. – С. 47-51.

Лепкий Б. “Для мене щастя в мирі жити” [Текст] : вірші / Б. Лепкий // Вільне життя. – 1990. – 22 груд.
Лепкий Б. За що? [Текст] : оповідання / Б. Лепкий // Тернопіль. – 1991. – № 1. – С. 7-9.
Лепкий Б. Заки вдарили громи (літо 1939 р.) [Текст] : оповідання / Б. Лепкий // Дзвін. – 1999. – № 7. – С. 110-119.
Лепкий Б. Заспів. Журавлі. Вона там є… [Текст] / Б. Лепкий // Українське диво: поетич. антологія. – Київ, 2005. – Кн. ІІ. – С. 36–39.
Лепкий Б. Заспів. Моя душа, як струна тая. Наші гори. Журавлі. Бачиш? Буря. Отак і молодість минеться. Все, що тільки я чув. Василеві Стефаникові. Мої пісні [Текст] : вірші / Б. Лепкий // Українське слово. В 3-х т. – Київ, 1994. – Т. 1. – С. 250 – 255.
Лепкий Б. Калнишевський у неволі [Текст] : поема / Б. Лепкий // Україна. – 1991. – № 14. – С. 10-11.
Лепкий Б. Криза [Текст] : оповідання / Б. Лепкий // Жовтень. – 1989. – № 1 – С. 35-37.
Лепкий Б. Мої вчителі. Наш катехит [Текст] / Б. Лепкий // Бережанська гімназія. Сторінки історії: ювілейна книга. – Бережани – Тернопіль, 2007. – С. 58-69.
Лепкий Б. На Голгофу. Доля. На гаївці [Текст] : вірші / Б. Лепкий // Вільне життя. – 1991. – 21 черв.
Лепкий Б. Над ставом. Гусій. Матвій Цапун. Дідусь. Для брата [Текст] / Б. Лепкий // Образки з життя. – Львів, 1989. – С. 200-220.
Лепкий Б. Осіння симфонія. В ночі. Подорожній. Вечером у хаті. Фінал [Текст] : вірші / Б. Лепкий // Вільне життя. – 1989. – 30 груд.
Лепкий Б. Під Великдень. Лежав при відчиненім вікні… [Текст] : оповідання / Б. Лепкий // Позакласне читання. зб. творів. 8 кл. – Тернопіль, 1998. – С. 47-50.

Лепкий Б. Під вечір. Кидаю слова. З сумних думок. “Душа, душа?!… Пусті слова…”. Ах де ж той божественний бич… [Текст] : вірші / Б. Лепкий //Укр. мова та літ. – 1999. – Ч. 10. – С. 3-4.
Лепкий Б. Стихи [Текст] / Б. Лепкий // Ой упало солнце. – Москва, 1991. – С. 368-382.
Лепкий Б. Хвала народній пісні [Текст] : (добірка маловідомих творів письменника з нагоди 125-річчя від дня його народження) / Б. Лепкий // Нар. творчість та етнографія. – 1997. – № 5 – 6. – С. 81-84.
Лепкий Б. Хочу писати [Текст] / Б. Лепкий // Тернопіль. – 1993. – № 1. – С. 31-34.
Лепкий Б. Шевченкова верба. Тарасова могила. Батько й син. Батько й мама. Рідна стріха. Колисанка. От і скінчився рік шкільний. Веснянка. Весно наша, весно. Весна. Зимою. Сніжок. Коні. Корова. Коза й цапок. Дріб. Котик. Лиско. Пташечка [Текст] / Б. Лепкий // Рости на щастя України-мами: Галицька читаночка / ред.-упоряд. Б. І. Мельничук, Б. В. Проник. – Тернопіль, 1991.- C. 59 – 60, 66, 79, 81,89, 104, 113 – 114, 129 – 130, 142 – 143, 144, 146.
Різдвяна лірика Богдана Лепкого [Текст] // Свобода. – 1993. – 6 січ.

ЖИТТЄВИЙ І ТВОРЧИЙ ШЛЯХ

Автор народної пісні [Текст] : (Б. Лепкий і його пісня “Видиш, брате мій”) // Освіта. – 1993. – 27 серп.
Арсенич П. Шляхами Б. Лепкого по Прикарпаттю [Текст] / П. Арсенич. – Івано-Франківськ, 1997. – 62 с.
Астаф’єв О. Арешт “Кобзаря” у Тернополі, або невідомі сторінки Шевченкіани Богдана Лепкого [Текст] / О. Астаф’єв // Вільне життя. – 2013. – 31 трав. – С. 5.

Баб’як П. Листи Богдана Лепкого до Володимира Гнатюка [Текст] / П. Баб’як // Тернопіль. – 1991. – № 4. – С. 53-54.

Бандурка І. Не загине “в синіх хмарах слід по журавлях” [Текст] : [письменник Богдан Лепкий] / І. Бандурка // Свобода. – 2017. – 17 листоп. – С. 3.
Баран О. Культура і побут сільського духовенства на сторінках “Казки мого життя” Б. Лепкого [Текст] / О. Баран // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : Матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 313–318.
Бич В. Один із перших [Текст] : до 170-річчя з дня народження Сильвестра Лепкого та 143-річниці з дня народження Богдана Лепкого / В. Бич // Вільне життя. – 2015. – 13 листоп. – С. 5.
Бідованець Т. Образ Т. Шевченка у творчості Б. Лепкого та І. Драча [Текст] / Т. Бідованець // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 48–53.
Білик Н. Богдан Лепкий на шляху до епопеї “Мазепа” [Текст] / Н. Білик // Тернопіль вечірній. – 2010. – 22 груд. – С. 15.
Білик Н. Богдан Лепкий у духовному відродженні українського народу [Текст] / Н. Білик. – Тернопіль: Збруч, 1999. – 142 с.
Білик Н. Богдан Лепкий : штрихи до портрета [Текст] / Н. Білик // Богдан Лепкий : відомий і невідомий (1872-1941) : бібліогр. покажч. – Тернопіль, 2012. – С. 5-32.
Білик Н. Богдан Лепкий як ідейний натхненник українського народу [Текст] / Н. Білик // Психологія і суспільство. – 2012. – № 4. – С. 52-58.
Білик Н. Другий після Франка. Кілька штрихів до портрета [Текст] : минає 140 років з дня народження Богдана Лепкого / Н. Білик // Вільне життя. – 2012. – 2 листоп. – С. 6.
Білик Н. Культорологічна концепція Богдана Лепкого [Текст] / Н. Білик // Розбудова держави. – 2006. – № 1–6. – С. 39–47.

Білик Н. Повість Богдана Лепкого “Сотниківна” : історико-культурологічний аспект [Текст] / Н. Білик // Літературний Тернопіль. – 2010. – № 1. – С. 99–109.
Білик Н. Постать Богдана Лепкого у спогадах сучасників [Текст] / Н. Білик // Збірник праць. – Тернопіль, 2008. – Т. 4 : Видатні постаті в українській культурі і науці. – С. 175–183 ; Тернопільський альманах – 2007. – Тернопіль, 2008. – С. 400–402.
Білик Н. Українська національна ідея в поетичній творчості Б. Лепкого [Текст] / Н. Білик // Слово і час. – 2006. – № 9. – С. 45–50.
Богдан Лепкий (1872 – 1941) [Текст] // Жулинський М. Із забуття – в безсмертя / М. Жулинський. – Київ, 1990. – С. 81-83.
Богдан Лепкий [Текст] // Історія української літератури: кінець ХІХ – поч. ХХІ ст. : у 10 т. : підручник / Ю. Ковалів. – Київ : Академія, 2013. – Т. 1 : У пошуках іманентного сенсу. – С. 472-478. – (Альма-матер).
Богдан Лепкий [Текст] // Євшан М. Літературознавство. Критика. Естетика / М. Євшан. – Київ, 1998. – С. 188-194.
Богдан Лепкий [Текст] : (біогр. відомості) // Розсипані перли. – Київ, 1991. – С. 674.
Богдан Лепкий в духовній історії України [Текст] : матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль : Джура, 2006. – 126 с.
Богдан Лепкий – видатний український письменник [Текст] : 3бірник статей і матеріалів урочистої академії присвяченої 120-річчю від дня народження письменника. -Тернопіль, 1993. -94 с.
Богдан Лепкий : відомий і невідомий (1872-1941) : бібліогр. покажч. / Терноп. обл. універс. наук. б-ка, Обл. музей Богдана Лепкого в м. Бережанах, Держ. архів Терноп. обл., Терноп. обл. краєзн. музей, Бережан. музей книги; уклад. М. Пайонк [та ін.]. – Т.: Підручники і посібники, 2012. – 240 с.
Богдан Лепкий [Текст] : (коротка біогр. довідка) // Молода муза. – Київ, 1989. – С. 13.

Богдан Лепкий [Текст] : (коротка біогр. довідка про поета) // Українська хата. – Київ, 1990. – С. 103.
Богдан Лепкий [Текст] : (коротка біогр. замітка) // Історія української культури. Х зшиток . Видання І. Тиктора 1937 р. – С. 439-440.
Богдан Лепкий про свої віршовані твори [Текст] // Лепкий Б. Поезія, розрадо одинока / Б. Лепкий. – Тернопіль, 1996. – С. 73-78.
Богдан Лепкий (1872 – 1941) [Текст] : збірник у пошану пам’яті поета. – Краків; Львів: Укр. вид-во, 1943. – 76 с.
Богдан Сильвестрович Лепкий (1872 – 1941) [Текст] : біогр. покаж. / укладачі М. В. Пайонк та ін. – Тернопіль, 1997. – 44 с. – (125-річчю від дня народження Богдана Лепкого присвячується).
Бондар В. Осінні мотиви у творчості Б. Лепкого, І. Буніна та Л. Костенко [Текст] // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 208–212.
Бородіца С. Міфопоетика історичних повістей Б. Лепкого в українському модерністському дискурсі 30–40 -х рр. ХХ ст. [Текст] / С. Бородіца // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 69–74.
Бубній П. Співець світлої печалі [Текст] : вийшла у світ збірка поезій Б. Лепкого / П. Бубній // Вільне життя. – 1990. – 15 серп.
Буркалець Н. Історичне оповідання Богдана Лепкого “Каяла” [Текст] / Н. Буркалець //Дивослово. – 1998. – № 7. – С. 43-46.
Буркалець Н. “Шутка для життя” [Текст] : (Богдан Лепкий. Творчість) / Н. Буркалець //Слово і час. – 1999. – № 2. – С. 46-47.
Бурківська Л. Історизми в повісті Богдана Лепкого “Мотря” [Текст] / Л. Бурківська // Укр. мова і літ. в школі. – 2000. – № 1. – С. 35-36.

Бурківська Л. Назви старовинного одягу як художня деталь в історичній повісті Б. Лепкого “Мотря” [Текст] / Л. Бурківська // Укр. мова і літ. в школі. – 2000. – № 6. – С. 72-73.
Вальнюк Б. Історична повість Б. Лепкого “Мотря” [Текст] : хронологічна структура твору / Б. Вальнюк // Дивослово. – 1998. – № 1. – С. 3-6.
Василів Т. Несу в піснях тобі свої жалі… [Текст] : (у Чикаго видано книгу З. Присухіної “Пісні на слова Богдана Лепкого та Валерія Залізного’’) / Т. Василів //Свобода. – 1999. – 21 верес.
Вашків Л. Поетика літературної казки Б. Лепкого [Текст] / Л. Вашків // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого: матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 53–58.
Вдивляючись у многотрудну працю учителя [Текст] : (звернення Б. Лепкого до творчості І. Франка) // Гнатюк М. Іван Франко в літературно-естетичних концепціях його часу / М. Гнатюк. – Львів, 1999. – С. 137-145.
Веретюк О. Поетоцентрична інтерпретація творів Б. Лепкого [Текст] / О. Веретюк // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 196–202.
Весна Х. Ще одна книжка Б. Лепкого [Текст] / Х. Весна // Вільне життя. – 1991. – 18 квіт.
Вільчинська Т. Сакральна лексика у поетичній творчості Б. Лепкого : семантико-стилістичний аспект [Текст] / Т. Вільчинська // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 265–273.

Вовчанська В. Його “Журавлі” [Текст] / В. Вовчанська // Вільне життя. – 2018. – 3 серп. – С. 6.
Волинець Н. Тривалі документи пам’яті : монументальна Лепкіана [Текст] / Н. Волинець // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Б. Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції, 2-3 листоп. 2007 р., Тернопіль / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 371-376.

Волинець Н. “Слово о полку Ігоревім” в перекладах і дослідженнях Б. Лепкого [Текст] / Н. Волинець // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого: матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 324–328.
В ключі української ментальності: Б. Лепкий [Текст] // Качкан В. А. Українське народознавство в іменах: У 2-х ч. – Київ, 1994. – Ч. 1. – С. 243-252.
Гавдида Н. Богдан Лепкий та Микола Івасюк: творчі взаємини митців [Текст] / Н. Гавдида // Богдан Лепкий в духовній історії України: матеріали наук. конф. – Бережани, 27 серп. 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 49–65.
Гавдида Н. Малярські ремінісценції в літературних творах Б. Лепкого [Текст] / Н. Гавдида // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 130–137.
Гавдида Н. Формування літературно-малярського дискурсу в творчості Богдана Лепкого [Текст] / Н. Гавдида // Збірник праць. – Тернопіль, 2008. – Т. 4 : Видатні постаті в українській культурі і науці. – С. 184–193.
Гавдида Н. “Я малюю епоху”. Малярський та літературний доробок Богдана Лепкого крізь призму полотен Яна Матейка [Текст] / Н. Гавдида // Укр. мова та література. – 2007. – № 19–20. – С. 30–39.
Гайда М. Він дбав про долю України [Текст] : [Богдан Лепкий] / М. Гайда // Вільне життя. – 2015. – 27 лист. – С. 8.
Гайда М. Доля щедро обдарувала його [Текст] : [Б. Лепкий] / М. Гайда // Вільне життя. – 2014. – 7 лист. – С. 6.
Галак І. Образ Івана Мазепи у творчості Людмили Старицької та Богдана Лепкого [Текст] / І. Галак // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 79–87.

Гладкий В. ”Чуєш, брате мій…” [Текст] : цю славетну пісню написав наш земляк Богдан Лепкий / В. Гладкий // Вільне життя. – 1989. – 15 лип.
Гогось О. Сумна поезія осені: Б. Лепкий. “Видиш, брате мій…” [Текст] / О. Гогось // Укр. мова та літ. – 1999. – Ч. 5. (лют). – С. 7.
Головин Б. Просвітительство – стиль його життя [Текст] / Б. Головин // Богдан Лепкий в духовній історії України: Матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 107–115.
Гомотюк О. Українознавча діяльність Б. Лепкого як чинник легітимізації українства у європейському інтелектуальному просторі [Текст] / О. Гомотюк // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 284.
Горак Р. Крик Івана Мазепи [Текст] : (про твір Б. Лепкого “Мазепа”) / Р. Горак // Дзвін. – 1991. – № 2. – С. 91-100.
Горак Р. Могили за потоком [Текст] : (про родину Б. Лепкого) / Р. Горак // Дзвін. – 1999. № 3 – 4. – С. 125-128
Горак Р. Не вбивай [Текст] : образ Івана Мазепи у виставах Львів. театру ім. М. Заньковецької (за повістю Б. Лепкого “Мазепа”) / Р. Горак // Культура і життя. – 1992. – 4 лип.
Горак Р. Трагедія Богдана Лепкого [Текст] / Р. Горак // Дзвін. – 1990. – № 10. – С. 72-86.
Горинь В. Із вірою у відродження країни… [Текст]: Кілька післяювілейних зауваг : (значення творчості Б. Лепкого у вихованні поколінь) / В. Горинь // Дзвін. – 1998. – № 7. – С. 134-138.
Гризун А. Рецептивні виміри мета жанру сугестії та жанру елегії в поезії Богдана Лепкого [Текст] / А. Гризун // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 75–79.

Гринчук І. Брати Лепкі та стрілецька пісня [Текст] / І. Гринчук // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 343–350.
Гром’як Р. На шляху до пізнання спадщини Богдана Лепкого [Текст] / Р. Гром’як // Русалка Дністрова. – Ч. 2. квіт. – С. 4.
Гром’як Р. Присутність у культурі, незникомість [Текст] / Р. Гром’як // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 9–10.
Гром’як Р. Проблема національної асиміляції і творчість Богдана Лепкого [Текст] / Р. Гром’як // Збірник праць. – Тернопіль, 2008. – Т. 4 : Видатні постаті в українській культурі і науці. – С. 164–174.
Гуць Н. Творча історія поезії-пісні “Чуєш, брате мій…” [Текст] / Н. Гуць //Дивослово. – 1998. – № 5. – С. 7-8.
Ґерета І. Чи потрібний Б. Лепкий Кракову? [Текст] : (про перепоховання Б. Лепкого) / І. Ґерета // Свобода. – 1992. – 2 черв.
Данилевич М. “Слово о полку Ігоревім” у художній візії Б. Лепкого [Текст] / М. Данилевич, Л. Вашків // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 43–48.
Даньків С. Образ жінки у творчості Богдана Лепкого [Текст] / С. Даньків // Русалка Дністрова. – 1998. – № 3. (лют.). – С.3.
Дирда Н. Бережани в житті й творчості Богдана Лепкого [Текст] / Н. Дирда // Богдан Лепкий : відомий і невідомий (1872-1941) : бібліогр. покажчик. – Тернопіль, 2012. – С. 33-36.
Дирда Н. Богдан Лепкий та Олена Кульчицька : творчі взаємини митців [Текст] / Н. Дирда // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С.379–382.

Дирда Н. Богдан Лепкий: роль в культурно-мистецькому процесі Бережанщини [Текст] /Н. Дирда // Богдан Лепкий в духовній історії України: Матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 83–89.
Дирда Н. “Де минули юні дні, там душа вовік остане” [Текст] / Н. Дирда // Бережанська гімназія. Сторінки історії: ювілейна книга. – Бережани – Тернопіль, 2007. – С. 335–338.
Дирда Н. Лепківська Шевченкіана [Текст] / Н. Дирда // Русалка Дністрова. – 1996. – № 6.
Добрянська І. Деякі аспекти виховання та навчання у повісті Б. Лепкого “Казка мого життя” [Текст] / І. Добрянська // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 39–43.
Дуда І. Богдан Лепкий – художник [Текст] / І. Дуда // Літературний Тернопіль. – 2016. – № 4. – С. 73-75.
Жук Г. Великодні дзвони Богдана Лепкого [Текст] / Г. Жук // Тернопіль вечірній. – 1999. – 2 квіт.
Жук Г. Святошні мотиви Лепкого Богдана [Текст] / Г. Жук // Вільне життя. – 2009. – 17 квіт. – С. 2.
Жук Г. “Тямлю, як на свята Великодні…” [Текст] : [доробок Б. Лепкого з Великоднього циклу] / Г. Жук // Вільне життя. – 2015. – 10 квіт. (№ 28). – С. 5.
Жук Г. “Чуєш, брате мій…” [Текст] : (до історії написання вірша Богдана Лепкого “Журавлі”) / Г. Жук // Тернопільська газета. – 1997. – 6 лист. – С. 4.
Жулинський М. Богдан Лепкий [Текст] : український письменник / М. Жулинський // Літ. Україна. – 1988. – 21 січ.
Журба С. Парадигма світу історичного роману – епопеї “Мазепа” Б. Лепкого [Текст] / С. Журба // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 189–196.
Захарчук Д. Вийшов з друку словник Богдана Лепкого [Текст] / Д. Захарчук // Тернопіль вечірній. – 2010. – 17 листоп. – С. 3.
Зозуляк І. Б. Лепкий і “Просвіта” [Текст] / І. Зозуля // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 273–276.
Золотнюк А. Його манило малярство [Текст] : [Богдан Лепкий як художник] / А. Золотнюк // Вільне життя. – 2016. – 15 квіт. – С. 6.
Зушман М. Риси імпресіонізму в малій прозі Богдана Лепкого [Текст] / М. Зушман // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 144–151.
Іванків С. Де ж народився Богдан Лепкий? [Текст] / С. Іванків // Тернопіль вечірній. – 1992. – 16 груд.
Ільницький М. Краси свічадо [Текст] : (Б. Лепкий молодомузівського періоду) / М. Ільницький // Друг читача. – 1991. – 31 лип. – С. 5.
Ільницький М. Маркіян Шашкевич і Богдан Лепкий [Текст] : (праці Б. Лепкого про Шашкевича) [Текст] / М. Ільницький // Шашкевичіана. – Львів, 1993. – С. 104-111.
Ільницький М. М’якість колориту і ніжність почуття [Текст] : (про письменника Б. Лепкого) / М. Ільницький // Друг читача. – 1989. – 29 черв.
Ільницький М. “Найпопулярніша постать на галицькому грунті” [Текст] / М. Ільницький // Українське слово. В 3-х т. – Київ, 1994. – Т. 1. – С. 241-250.
Ільницький М. Настроєний життям, як скрипка [Текст] / М. Ільницький // Укр. мова і літ. в школі. – 1989. – № 10. – С. 3-10.
Ільницький М. “Повернення Україні Богдана Лепкого” [Текст] : про меморіальну книгу Романа Смика / М. Ільницикий // Літ. Україна. – 2001. – 19 лип. – С. 6.

Камінська Н. Проблема морального виховання у спадщині Б. Лепкого “Казка мойого життя” [Текст] / Н. Камінська // Освітянин. – 1997. – № 6. – С. 20.
Карп’як Я. Сорок два роки у Кракові [Текст] / Я. Карп’як // Відродження. – 1991. – 18 квіт.
Качкан В. Із Шевченкіани Богдана Лепкого [Текст] / В. Качкан // Богдан Лепкий в історії України: матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 7–17.
Качкан В. Чотири ноти – у вінець незабуття [Текст] : слово, мовлене в Івано-Франківській обл. держ. філармонії 17 лист. 1996 р. в 55-ту річницю від дня смерті Б. Лепкого / В. Качкан // Русалка Дністрова. – 1997. – № 2.
Качмар В. Метадіестетична конструкція в повісті Богдана Лепкого “Під тихий вечір” [Текст] / В. Качмар // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 101–108.
Кліш А. З епістолярної спадщини Кирила Студинського : листування з Богданом Лепким [Текст] / А. Кліш // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 299–303.
Ковалець Л. “Найбільший талант поетичний…” : Юрій Федькович у рецепції Богдана Лепкого та інших представників модерністської критики [Текст] / Л. Ковалів // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції 2-3 листоп. 2007 р., Тернопіль. – Тернопіль, 2007. – С. 137–144.
Комаринець Т. Твір європейського звучання [Текст] : (твір Б. Лепкого “Мазепа”) / Т. Комаринець // Дзвін. – 1992. – № 11 – 12. – С. 154-158.
Коритко Р. Богдан Лепкий – життєвий і творчий шлях (1872-1941) [Текст] / Р. Коритко // Світогляд. – 2012. – № 6. – С. 13-18.

Коритко Р. Брати Богдан та Левко Лепкі [Текст] / Р. Коритко // Русалка Дністрова. – 1998. – № 12. – С. 12-13.
Коритко Р. З когорти незаслужено забутих [Текст] / Р. Коритко // Лепкий Б. Крутіж. – Київ, 1992. – С. 5-16.
Коритко Р. Черченські вечори [Текст] / Р. Коритко // Жовтень. – 1989. – № 6. – С. 66-69.
Костецька О. Екскурс в епістолярій Богдана Лепкого [Текст] / О. Костецька // Богдан Лепкий в духовній історії України: матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 36–45.
Коцюбинський Ю. Чуєш, брате мій [Текст] : (до стосунків Б. Лепкого і М. Коцюбинського) / Ю. Коцюбинський // Укр. мова і літ. в школі. – 1993. – № 2. – С. 53-55.
Кравченко-Дзондза О. Мовностилістичні особливості прози Б. Лепкого [Текст] / О. Кравченко-Дзондза // Дивослово. – 1999. – № 8. – С. 9-11.
“Краю рідний, коханий, ти усе, що я маю…”, або десять днів з Б. Лепким [Текст] : (спогади про письменника з уст Б. М. Довганя записав Б. Кусень) // Свобода. – 1995. – 14 лист.
Крупа М. Християнський світогляд Б. Лепкого і мовні засоби його представлення у малій прозі [Текст] / М. Крупа // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції 2-3 листоп. 2007 р., Тернопіль. – Тернопіль, 2007. – С. 258–256.
Кузеля О. Неділі в Лепких [Текст] : (сімейство Б. Лепкого) / О. Кузеля // Селянська доля. – 1992. – 12 трав.
Купчинський Р. Жмут споминів про Б. Лепкого [Текст] / Р. Купчинський // Україна. – 1991. – № 14. – С. 12-13.
Кусень Б. Життєпис видатного українського письменника Б. Лепкого [Текст] / Б. Кусень // Лепкий Б. Поезіє, розрадо одинока / Б. Лепкий. – Тернопіль, 1996. – С. 79-84.

Кусень Б. І назвали мене Богданом [Текст] / Б. Кусень // Свобода. – 1993. – 16 лист. – (121 рік від дня народження Б. Лепкого).
Кусень Б. На поклін до Богдана Лепкого в Краків [Текст] / Б. Кусень //Свобода. – 1996. – № 10. – С. 4.
Кучинський М. Краківський амбасадор України [Текст] / М. Кучинський // Історичний календар ’97. – Київ, 1996. – С. 344-346.
Лепкий Б. [Текст] // Ониськів М. Сподвижники поля духовного / М. Ониськів, В. Уніят. – Тернопіль, 2010. – С. 7–12.
Лепкий Богдан [Текст] : (життя та творчість) // Історія української літератури ХХ століття: У 2-х кн. – К., 1998. – Кн. 1. – С. 83 – 87.
Лепкий Б. (1872 – 1941) [Текст] // Рідне слово: хрестоматія. У 2-х кн. Кн. 2. – Київ, 1999. – С. 10-12.
Лепкий Богдан (псевд. Ярослав Марченко, Федір Кругулецький, Федір Жуківський, Б. Бережанський, Петро Тихий, Нестор Лєндин, Сень Брень, Остап Туя, Тойсам – всього 38) – поет-лірик і прозаїк-белетрист, літературознавець і критик, вчений і педагог, перекладач, художник, видатний діяч української культури, дійсний і почесний член НТШ [Текст] // Мазурак Я. Літературна Бережанщина: біогр. довідник / Я. Мазурак. – Бережани, 2000. – С. 76-79.
Лепкий Богдан Сильвесторович [Текст] : [особливості творчості. “Заспів”. “Я учився”. “Журавлі” (“Видиш, брате мій…”). “Мишка”. “Цвіт щастя”. “Набік життя, журбо дрібна!”. Біографія] // Усі письменники і народна творчість. – Київ, 2007–2008. – С. 183–185.
Лепкий Богдан Теодор-Нестор Сильвестрович (04.11.1872–21.07.1941) – поет, прозаїк, видавець, переклада, історик літ., гром.-культ. діяч [Текст] // Мельничук Б. І. Іван Франко і Тернопільщина / Б. І. Мельничук, В. Б. Уніят. – Тернопіль, 2011. – С. 249–253.

Лупак Н. Постать великого українського гетьмана І. С. Мазепи у творах О. С. Пушкіна, П. І. Чайковського і Б. С. Лепкого [Текст] / Н. Лупак // Богдан Лепкий в духовній історії України: матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 65–70.
Лєщук Т. З Богданом Лепким у третє тисячоліття [Текст] / Т. Лєщук // Молодь України. – 1998. – 22 верес.
Лиса Н. Богдан Лепкий в духовній історії України [Текст] / Н. Лиса. – Чикаго – Тернопіль, 1996. – 57 с.
Лиса Н. Б. Лепкий і греко-католицьке, клерикальне оточення [Текст] / Н. Лиса // Ідея національної церкви в Україні. – Тернопіль, 1997. – С. 60-65.
Лиса Н. Богдан Лепкий і “Слов’янський клуб” у Кракові [Текст] / Н. Лиса // Наукові записки ТДПУ. Серія: Історія. – Тернопіль, 1998. – Вип. VII. – С. 187-192.
Лиса Н. Значний слід у духовній історії [Текст] : назустріч 125-річчю від дня народження Б. Лепкого / Н. Лиса // Русалка Дністрова. – 1996. – № 19. – С. 3.
Лиса Н. Поет і Україна [Текст] : до 125-річчя від дня народження Б. Лепкого / Н. Лиса // Русалка Дністрова. – 1996. – № 24.
Лиса Н. Соборницькі переконання Богдана Лепкого [Текст] / Н. Лиса // Тернопілля ’97: регіон. річник. – Тернопіль, 1997. – С. 295-297.
Листи Богдана Лепкого до Володимира Гнатюка [Текст] // Тернопіль. – 1991. – № 3. – С. 55 – 57.
Литвиненко Т. Історіософські аспекти пенталогії “Мазепа” [Текст] : (аналіз твору Б. Лепкого) / Т. Литвиненко // Слово і час. – 1997. – № 11. – 12. – С. 31-32.
Литвиненко Т. “Прокленуть мене нині, але завтра благословити стануть” [Текст] : образ Мазепи в однойменній пенталогії Б. Лепкого / Т. Литвиненко // Дивослово. – 1998. – № 9. – С. 11-13.
Литвиненко Т. Фольклор в епопеї Б. Лепкого “Мазепа” [Текст] / Т. Литвиненко // Народна творчість та етнографія. – 1999. – № 4. – С. 114-118.

Літературно-критична діяльність Богдана Лепкого [Текст] // Гром’як Р. Т. Давнє і сучасне / Р. Гром’як. – Тернопіль, 1997. – С. 211-217.
Лозинський І. Видиш, брате мій… [Текст] : (Б. Лепкий) / І. Лозинський //Україна. – 1988. – № 42. – С. 7-10.
Ляхова Ж. Поет у прозі [Текст] / Ж. Ляхова // Тернопіль – 1993. – № 1. – С. 32-34.
Мазурак Я. Перлини лепківської лірики в доробку піснетворців [Текст] / Я. Мазурак // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 350–355.
Маслій М. Богдан Лепкий: “Крегулець – казка мойого життя” [Текст] / М. Маслій // Нова Тернопільська газета. – 2012. – 7-13 листоп. – С. 6.
Медведик П. Пісенний світ Богдана Лепкого [Текст] / П. Медведик // Свобода. – 1997. – 9 груд.
Мельничайко В. Віршовані фрагменти у прозових творах Богдана Лепкого [Текст] / В. Мельничайко // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 222–230.
Мельничук Б. Богдан Лепкий – гордість Тернопільщини [Текст] / Б. Мельничук, В. Уніят // Тернопіль вечірній. – 2011. – 2 листоп. – С. 8.
Мельничук Б. Богдан Лепкий: “Тільки не тратьте, браття, віри” [Текст] / Б. Мельничук // Четверта влада. – 2007. – 7 листоп. – С. 7.
Мельничук Б. Деякі аспекти сценічної інтерпретації творчості Б. Лепкого в сучасній Україні [Текст] / Б. Мельничук // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 364–371.
Мельничук Б. Невідомі твори Богдана Лепкого [Текст] / Б. Мельничук, В. Уніят // Вільне життя. – 2007. – 8 груд. – С. 3.
Мельничук Б. Богдан Лепкий [Текст] : через Мюнхен до Тернополя: (літературознавча діяльність) / Б. Мельничук // Тернопіль вечірній. – 1993. – 17 лист.
Мельничук Б. “Видиш, брате мій…” [Текст] : (про життєвий і творчий шлях Б. Лепкого) / Б. Мельничук // Ровесник. – 1990. – 29 лип. – 4 серп.
Мельничук Б. Де ж народився Богдан Лепкий [Текст] / Б. Мельничук // Вільне життя. – 1991. – 18 верес.
Мельничук Б. “З-під Полтави до Бендер”[Текст] / Б. Мельничук // Вільне життя. – 1992. – 26 лют.
Мельничук Б. Повернення Богдана Лепкого [Текст] / Б. Мельничук // Русалка Дністрова. – 1993. – № 17 .
Микосянчик Ю. Ольга Кобилянська і Богдан Лепкий : факти відомі та невідомі [Текст] / Ю. Микосянчик // Дзвін. – 2013. – № 11-12. – С. 129-134.
Мігоцький З. Богдан Лепкий і образотворче мистецтво [Текст] / З. Мігоцький // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 339–343.
Мойсієнко А. У силовому полі модерністського дискурсу Богдана Лепкого [Текст] / А. Мойсієнко А. ; Рец. на кн. : Ткачук М. П. Модерністський дискурс лірики та новел Богдана Лепкого : дослідження. – Тернопіль: ТНПУ, 2006. – 128 с.
Молодомузівець Богдан Лепкий [Текст] // Грибінченко Т. О. Вчимося писати твір з української літератури. 8-11 кл. / Т. О. Грибінченко, Г. Козачук. – Київ, 2000. – С. 153-158 .
Мориквас Н. Степан Чарнецький і Богдан Лепкий : у творчій взаємодії [Текст] / Н. Мориквас // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Київ, 2007. – С. 151–161.
Мороз В. Богдан Лепкий у Тернополі [Текст] : [про зв’язки Б. Лепкого з Тернополем] / В. Мороз // RIA +. – 2014. – 12 лют. (№ 7). – С. 19.
Морозюк В. Полум’яне слово патріота України [Текст] : (роль книжкових видань Б. Лепкого в пробудженні національної самосвідомості народу) / В. Морозюк // Народна творчість та етнографія. – 1999. – № 4. – С. 118- 123.
Мудра Л. Стрілецька муза Б. Лепкого [Текст] : (літературно-музична композиція) / Л. Мудра // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 218–221.
Насмінчук Г. Повість Богдана Лепкого “Крутіж” [Текст] / Г. Насмінчук // Укр. мова і літ. в школі. – 1993. – № 2. – С. 19-21.
Нахлік О. Сповідь і роздуми [Текст] : (філософія Богдана Лепкого-поета) / О. Нахлік // Слово і час. – 1997. – № 11-12. – С. 26-30.
Один з когорти Івана Франка [Текст] : (І. Франко та Б. Лепкий) // Гнатюк М. Іван Франко в літературно-естетичних концепціях його часу / М. Гнатюк. – Львів, 1999. – С. 123-136.
Онуфрійчак О. Гостинці від професора [Текст] : (спогади про зустріч з Б. Лепким) / О. Онуфрійчак // Вільне життя. – 1997. – 21 жовт.
Остап’юк Б. Богдан Лепкий у Тернополі в 1929 р. [Текст] : (спогад) / Б. Остап’юк // Тернопіль: Погляд крізь століття. – Тернопіль, 1992. – С. 176 – 179.
Остап’юк Б. Чар різдвяних поезій Богдана Лепкого [Текст] / Б. Остап’юк // Тернопіль. – 1993. – № 1. – С. 3-4.
Пацлавський В. Наші професори. Богдан Лепкий [Текст] / В. Пацлавський // Бережанська гімназія. Сторінки історії: Ювілейна книга. – Бережани – Тернопіль, 2007. – С. 90–92.
Пархонюк Л. Символізація назв явищ природи в поезії Б. Лепкого [Текст] / Л. Пархонюк // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 253–258.

Пеленський Є. Ю. Б. Лепкий [Текст] : творчий шлях / Є. Ю. Пеленський. – Бібліографія творів. – 2-ге вид. – Краків – Львів: Укр. вид-во, 1943. – 55 с.
Перший пам’ятник українській пісні [Текст]: (про Богдана та Левка Лепких) // Тернопіль. – 1991. – № 3. – С. 60.
Пехник Н. Художня майстерність новелістики Богдана Лепкого [Текст] / Н. Пехник //Освітянин. – 1998. – № 2. – С. 21.
Печарський А. Творчість Богдана Лепкого як етнопсихологічний вимір “его-ідентичності” митця [Текст] / А. Печарський // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 43–48.
Пилищук О. Використання уривків із творів Богдана Лепкого на уроках зв’язного мовлення у гуманітарних класах ліцеїв [Текст] / О. Пилищук // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції, Тернопіль, 2-3 листоп. 2007 р. / за ред. М. Ткачука. – Тернопіль, 2007. – С. 242–247.
Погребенник В. Європеїзм творчості Богдана Лепкого [Текст] / В. Погребенник // Богдан Лепкий в духовній історії України: матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 18–20.
Погребенник В. Творча індивідуальність Богдана Лепкого : лейтмотиви негромадської поезії [Текст] / В. Погребенник // Проблеми інтерпретації творчої спадщини Богдана Лепкого : матеріали міжнародної наукової конференції. – Тернопіль, 2007. – С. 19–28.
Погребнник В. Художній світ негромадської лірики Богдана Лепкого [Текст] / В. Погребенник // Українська літ. в загальноосвітній школі. – 2008. – № 7–8. – С. 10–14.
Повернення Україні Богдана Лепкого [Текст] / упоряд. Р. Смик. – Чикаго – Україна, 1997. – 306 с.
Повернення Україні Богдана Лепкого : Кн. 4-та [Текст] : святкування 125-річчя від дня народження Великого Сина України Богдана Лепкого 1872 – 1997 / зібрав, упорядкував і видав на правах рукопису др. Р. Смик. – Чикаго – Соборна Україна, 1998. – 270 с.
Погребенник Ф. Берлінські видання творів І. Котляревського, споряджені Богданом Лепким [Текст] / Ф. Погребенник // Київська старовина. – 1998. – № 5. – С. 78-85.
Погребенник Ф. Богдан Лепкий [Текст] / Ф. Погребенник. – Київ: Т-во “Знання” України, 1993. – 64 с.
Погребенник Ф. Богдан Лепкий – поет, прозаїк, учений [Текст] / Ф. Погребенник // Жовтень. – 1988. – № 1. – С. 13-16.
Погребенник Ф. Богдан Лепкий – визначний письменник-просвітянин [Текст] / Ф. Погребенник // “Просвіта”. Історія та сучасність (1868-1998). – Київ, 1998. – С. 141-143.
Погребенник Ф. Богдан Лепкий [Текст] : (життєвий і творчий шлях, вшанування пам’яті поета) / Ф. Погребенник // Укр. мова та літ. – 1997. – Ч. 25-28. – С. 1-8.
Погребенник Ф. Великий народолюбець і народознавець [Текст] : (Б. Лепкий) / Ф. Погребенник // Жива вода. – 1997. – № 11.
Погребенник Ф. Визначний письменник – просвітянин [Текст] : (до 125-річчя від дня народження Б. Лепкого) / Ф. Погребенник // Слово Просвіти. – 1997. – № 11. – С. 11.
Погребенник Ф. Доля Богдана Лепкого і його спадщини [Текст] : до 125-річчя від дня народження письменника / Ф. Погребенник // Літ. Україна. – 1997. – 30 жовт. – С. 4.
Погребенник Ф. Книжкові ілюстрації Богдана Лепкого [Текст] / Ф. Погребенник // Бібліотечний вісник. – 1997. – № 6. – С. 26-28.
Погребенник Ф. Маловідоме берлінське видання найвидатнішого твору першого класика нової української літератури: (“Енеїда” І. Котляревського, підготовлена до друку Б. Лепким, його оцінка творчості І. Котляревського) [Текст] / Ф. Погребенник // Народна творчість та етнографія. – 1998. – № 4. – С. 88- 89.
Погребенник Ф. Невтомний ратай [Текст] : 125 років від дня народження Б. Лепкого / Ф. Погребенник // Культура і життя. – 1997. – 5 лист. – С. 2.
Погребенник В. Поезія Богдана Лепкого і український фольклор [Текст] / В. Погребенник // Народна творчість та етнографія. – 1992. – № 5 – 6. – С. 10 – 15.
Погребенник В. Поети-“молодомузівці” та фольклор [Текст] : (Б. Лепкий, П. Карманський, С. Чарнецький…) // Слово і час. -1990. – № 9. – С. 56 – 61.
Погребенник Ф. Слово повернуте на крилах журавлиних [Текст] : (життя та творчість Б. Лепкого) / Ф. Погребенник // Літ. Україна. – 1992. – 17 груд.
Подуфалий В. Богдан Лепкий (1872-1941) [Текст] / В. Подуфалий // Ровесник. – 1989. – 16-22 лип.
Подуфалий В. Богдан Лепкий як маляр [Текст] / В. Подуфалий // Тернопіль. – 1991. – № 3. – С. 58-60.
Подуфалий В. Листування Б. Лепкого з В. Гнатюком [Текст] / В. Подуфалий // Відродження. – 1991. – 20 лип. – С. 5.
Подуфалий В. Різдвяна й новорічна поезія Богдана Лепкого [Текст] / В. Подуфалий // Лепкий Б. Під Різдво. – Тернопіль, 1993. – С. 3-14.
Подуфалий В. “Словом залишений слід”: літ. пошук [Текст] / В. Подуфалий // Русалка Дністрова. – 1993. – № 3.
Продан І. До історії вивчення пісні “Чуєш, брате мій…” [Текст] / І. Продан // Тернопіль вечірній. – 1997. – 11 жовт. – С. 2.
Рудковський М. Повернення Богдана Лепкого [Текст] / М. Рудковський //Друг читача. – 1990. – 6 верес. – С. 6.
Рудницький М. Богдан Лепкий [Текст] / М. Рудницький // Слово і час. – 1992. – № 11. – С. 28-31.
Савків Л. Великодні дзвони Богдана Лепкого [Текст] / Л. Савків // Свобода. – 2001. – 14 квіт.
Свердан Т. Усічені фразеологізми у трилогії Б. Лепкого “Мазепа” [Текст] / Т. Свердан // Дивослово. – 1999. – № 1. – С. 14-17.

Сердюк П. “Вона там є…” [Текст] : (125-річчя від дня народження Б. Лепкого) / П. Сердюк // Літ. Україна. – 1997. – 6 лист. – С. 6.
Сивіцький М. Білі плями і міцностійкий трафарет [Текст] / М. Сивіцький // Вітчизна. – 1989. – С. 147-150.
Сивіцький М. Богдан Лепкий [Текст] : життя і творчість / М. Сивіцький. – Київ : Дніпро, 1993. – 375 с.
Скальська У. Роль громадського об’єднання – Клубу української інтелігенції ім. Б. Лепкого в полпуляризації творчості Богдана Лепкого [Текст] / У. Скальська // Богдан Лепкий в духовній історії України: матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 116–122.
Смик Р. Аристократ духа [Текст] / Р. Смик // Бережанська гімназія. Сторінки історії: ювілейна книга. – Бережани – Тернопіль, 2007. – С. 331–334.
Смик Р. З виступу на соті роковини Б. Лепкого [Текст] : життя та творчість письменника) / Р. Смик // Наукові записки. – Тернопіль, 1997. – Кн. 2. Ч. 2. – С. 185-196.
Смик Р. Різдвяні молитви у ліриці Б. Лепкого [Текст] / Р. Смик // Свобода. – 1994. – 6 січ.
Смик Р. “Я радію його поверненню” [Текст] : до 120-річчя від дня народження Б. Лепкого / Р. Смик // Свобода. – 1992. – 30 черв. – С. 7.
Смільська О. “Де є цей лік, щоб світ він оздоровив знов? Любов…” [Текст] : до дня народження Богдана Лепкого / О. Смільська // Нова Тернопільська газета. – 2015. – 11-17 листоп. – С. 7.
Собкович Н. Образотворча Шевченкіана Богдана Лепкого [Текст] / Н. Собкович // Вільне життя. – 2016. – 11 берез. – С. 6.
Спомин про автора “Журавлів” [Текст] : до 125 річниці від дня народження Богдана Лепкого // Русалка Дністрова. – 1997. – № 1. – С. 4.
Стрілець Н. Святкування 60-річчя від дня народження Богдана Лепкого в Галичині (на основі фондів музею Б. Лепкого в м. Бережанах) [Текст] / Н. Стрілець // Збірник праць / Терноп. оосередок Наук. т-ва ім. Шевченка ; ред. Е. Бистрицька. – Тернопіль : Терно-граф, 2013. – Т. 8 : Музеї Тернопільщини. – С. 496-503.
Стрілець Н. Увіковічнення пам’яті про Б. Лепкого в поезії сучасників минулого і теперішнього часів [Текст] / Н. Стрілець // Богдан Лепкий в історії України: матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 102–106.
Стрільчук М. Чи знайдеться в європейському контексті місце для нашого земляка? [Текст] : (про міжнар. конференцію, присвяч. 125-річчю від дня народження Б. Лепкого) / М. Стрільчук // Тернопіль вечірній. – 1997. – 24 жовт.
Сумирний Орфей [Текст] : лірика Богдана Лепкого // Славутич Я. Меч і перо / Я. Славутич. – Київ, 1992. – С. 233-244.
Сумна поезія осені [Текст] : (про Б. С. Лепкого) // Качкан В. Грона любові / В. Качкан. – Київ, 1994. – С. 122-128.
Сюндюков І. На смертельному шляху до волі [Текст] : цикл повістей Б. Лепкого про гетьмана Мазепу: уроки історії та сучасність / І. Сюндюков // День. – 2007. – 21 верес. – С. 8.
Творчість Богдана Лепкого в контексті європейської культури ХХ ст. [Текст] : матеріали Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої 125-річчю від дня народження письменника) / ред. М. П. Ткачук. – Тернопіль: ТДПУ, 1998. – 388 с.
Тимочко П. Не поспішаймо ставити крапку: (Б. Лепкий) [Текст] / П. Тимочко // Літ. Україна. -1992. – 17 груд.

Ткачук М. Мала проза Богдана Лепкого [Текст] : до 145-річчя від дня народження письменника та вченого / М. Ткачук // Літературний Тернопіль. – 2017. – № 4. – С. 74-79.
Траф’як М. Для вічного добра [Текст] : проблема історичної правди в трилогії Б. Лепкого “Мазепа” / М. Траф’як // Вільне життя. – 1992. – 5 черв.
Ухман І. Великий галичанин в інтерпретації сучасного волинянина [Текст] / І. Ухман // Свобода. – 2012. – 2 листоп. – С. 6.

Ухман І. Народнопісенні мотиви в поетичній творчості Б. Лепкого [Текст] / І. Ухман // Богдан Лепкий в духовній історії України: матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 79–83.
Фасоля А. Творчість Богдана Лепкого в школі [Текст] / А. Фасоля // Дивослово. – 1995. – № 2. – С. 54-63.
Хома В. Богдан Лепкий в антологіях [Текст] / В. Хома // Вільне життя. – 1993. – 30 лип.
Хома В. Пісні Богдана Лепкого [Текст] / В. Хома // Вільне життя. – 1991. – 5 жовт.
Царик О. Богдан Лепкий і Василь Сімович [Текст] / О. Царик // Богдан Лепкий в духовній історії України: матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 45–49.

Царик О. Структура літературного життя в Галичині і творча активність Богдана Лепкого [Текст] / О. Царик // Наукові записки / ред. кол.: Р. Гром’як, Т. Волкова, О. Глотов [та ін.]. – Тернопіль : ТДПУ, 2000. – Вип.8 : Теорія літератури і порівняльне літературознавство. – С. 246-254. – (Літературознавство).
Черемшинський О. Богдан Лепкий і “Просвіта” [Текст] / О. Черемшинський // Русалка Дністрова. – 1998. – № 4. – С. 10-11.
Черемшинський О. Дружба велетів : (Б. Лепкий і В. Гнатюк) [Текст] / О. Черемшинський // Русалка Дністрова. – 1993. – № 17. – С. 11.
Чир П. До рідної хати повернувся Лепкий [Текст] : (виповнилося 120 років від дня народження майстра слова) / П. Чир // Свобода. -1992. – 26 лист. – С. 3.
Чириба В. “Казка мойого життя” Богдана Лепкого у позакласному читанні [Текст] / В. Чириба // Дивослово. – 1999. – № . 9. – С. 38-39.
Чопик Р. Заходами К. Студинського [Текст] : (до взаємовідносин Б. Лепкого і Кирила Студинського) / Р. Чопик // Наукові записки. – Тернопіль, 1997. – Кн. 2. – Ч. 2. – С. 201-207.
Чуєш, брате мій … [Текст] : (Історія написання пісні) // Історичний календар ’97. – Київ, 1996. – С. 311.
“Чуєш, брате, мій” [Текст] : (про Б. Лепкого та його твір) // Погребенник Ф. Наша дума, наша пісня / Ф. Погребенник. – Київ, 1991. – С. 183-190.

Шанайда В. Філософські аспекти творчості Богдана Лепкого / В. Шанайда // Україна на шляху до незалежності і демократії. – Тернопіль, 1996. – С. 110-113.

Шульга-Пасічник О. Події 1914-1920 років у творчості Богдана Лепкого [Текст] / О. Шульга-Пасічник // Дивослово. – 2016. – № 2. – С. 53-57.
Шумило Н. Богдан Лепкий: на перехресті традиційного й нового [Текст] / Н. Шумило // Слово і час. – 1998. – № 9 – 10. – С. 44-48.
Ященко В. “Сотниківна” продовжує жити [Текст] : до 140-річчя від дня народження Богдана Лепкого / В. Ященко // Свобода. – 2012. – 11 трав. – С. 5.

* * *

Лепкий Богдан (псевд. і крипт. – Федір Крегулецький, Нестор, Л. Богдан, Б. Л. та ін.; 9. 11. 1872–21. 07. 1941) [Текст] // Панчук І. Тернопільщина в іменах: довід. – Тернопіль, 2006. – С. 98.
Лепкий Богдан Теодор Нестор [Текст] // “Журавлина” книга. Тернопільська українська західна діаспора: Словник імен. /авт.-уклад. Б. Мельничук, Х. Мельничук, Н. Совінська. – Тернопіль, 2001. – Ч. 2.- С. 167- 187.
Мельничук Б. Лепкий Богдан Теодор-Нестор Сильвестрович (1872-1941) – поет [Текст] / Б. Мельничук // ТЕС. – Тернопіль, 2005. – Т. 2. К-О. – С. 344-347.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

Ануферко Я. та ін. І було на нашій вулиці свято … [Текст] : (відкриття пам’ятної таблиці на будинку по вул. Гайовій, присвяч. Б. Лепкому) / Я. Ануферко // Тернопіль вечірній. – 1996. – 18 верес.
Білик Н. Доля особового архіву Богдана Лепкого [Текст] : [про особовий архів Б. Лепкого з фондів обл. комунального музею Б. Лепкого в м. Бережани] / Н. Білик // Літературний Тернопіль. – 2014. – № 2. – С. 96-101.

Бобрівець М. Про славу митця подбала громада [Текст] : [у Тернополі на вул. Б. Лепкого постав пам’ятний знак Б. Лепкому] / М. Бобрівець // Вільне життя. – 2010. – 10 верес. – С. 1.
Будар Т. Вшанування лицаря духу і слова [Текст] / Т. Будар // Свобода. – 2007. – 10 листоп. – С. 8.
Вістюк Б. Святкування ювілею Б. Лепкого в Бережанському районі [Текст] / Б. Вістюк // Тернопіль вечірній. – 1997. – 24 жовт.
Ваврін А. Відомі лауреати літературно-мистецької премії імені братів Лепких [Текст] / А. Ваврін // Тернопіль вечірній. – 2012. – 18 січ. – С. 7.
Вітаємо лауреатів [Текст] : (вручення республ. літературної премії ім. братів Лепких 1994 р.) // Свобода. – 1994. – 25 січ.
Вітрова С. Премія імені Братів Лепких дісталася найдостойнішим [Текст] / С. Вітрова // Свобода. – 2013. – 25 січ. – С. 1, 8.
Волинець Н. Д-р Роман Смик – фундатор музею письменника Богдана Лепкого у Бережанах [Текст] / Н. Волинець // Збірник праць / Терноп. оосередок Наук. т-ва ім. Шевченка ; ред. Е. Бистрицька. – Т. : Терно-граф, 2013. – Т. 8 : Музеї Тернопільщини. – С. 111-121.
Волинець Н. Музей Богдана Лепкого – “лебедина пісня” в музейницькій діяльності д-ра Романа Смика [Текст] / Н. Волинець // Богдан Лепкий в духовній історії України: матеріали наук. конф. Бережани, 27 серпня 2005 р. – Тернопіль, 2006. – С. 89–93.
Вшанування пам’яті Богдана Лепкого на Тернопільщині [Текст] // Лавренюк З. Храм у дзеркалі ріки : нотатки музейника / З. Лавренюк. – Тернопіль, 2000. – С. 288-297.
Гавриленко Я. Урочини великого земляка [Текст] : (святкув. 120-ї річниці від дня народження Б. Лепкого) / Я. Гавриленко // Тернопіль вечірній. – 1992. – 21 жовт.
Гадомська Л. Відзначили номінантів премії імені братів Лепких [Текст] / Л. Гадомська // Тернопіль вечірній. – 2013. – 23 січ. – С. 3.

Грещук Г. Поповнилась когорта лауреатів [Текст] : (вручення літ.-мистецьких і гром.-політ. премій ім. Братів Лепких за 1999 р.) // Свобода. – 2001. – 10 лют. ; Вільне життя. – 2001. – 10 лют.
Дирда Н. Бережанський обласний комунальний музей Богдана Лепкого як осередок громадсько-культурного життя краю [Текст] / Н. Дирда, Н. Стрілець // Збірник праць / Терноп. оосередок Наук. т-ва ім. Шевченка ; ред. Е. Бистрицька. – Тернопіль : Терно-граф, 2013. – Т. 8 : Музеї Тернопільщини. – С. 190-199.
Дігай Т. Освячена двома іменами [Текст] : [відбулося вручення Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана і Левка Лепких] / Т. Дігай // Вільне життя. – 2013. – 25 січ. – С. 3.
Дзьомба Н. Друга “казка” його життя [Текст] : [пам’ять Б. Лепкого вшанували в Бережанському музеї письменника] / Н. Дзьомба // Вільне життя. – 2010. – 3 верес. – С. 6.
Золотнюк А. У пам’ять про Лепких [Текст] / А. Золотнюк / Вільне життя. – 2010. – 23 черв. – С. 6.
Клюйко В. Тернопілля вшановує Богдана Лепкого [Текст] : (про міжнар. наукову конференцію) / В. Клюйко // Вільне життя. – 1997. – 21 жовт.
Кусень Г. Кімнату-музей Б. Лепкого відкрито в ЗОШ № 14 [Текст] / Г. Кусень // Тернопіль вечірній. – 1993. – 9 черв.
Кусень Б. Лепківські дні на Тернопіллі [Текст] / Б. Кусень // Тернопільський альманах – 2007. – Тернопіль, 2008. – С. 389-390.
Кусень Б. Стежками Богдана Лепкого… [Текст] : (будинок-вілла, куди приїздив на відпочинок Б. Лепкий, знищена у 1983 р.) / Б. Кусень // Русалка Дністрова. – 1997. – 6 лип.
Кусень Б. Тернопілля вшановує ім’я Б. Лепкого [Текст] / Б. Кусень // Творчість Б. Лепкого в контексті європейської культури 20 ст. – Тернопіль, 1998. – С. 53-61.

Лавренюк В. Вшанування пам’яті Богдана Лепкого на Тернопільщині [Текст] / В. Лавренюк // Наукові записки. – Тернопіль, 1997. – Кн. 2. Ч. 2. – С. 178-184.
Лауреати премії братів Лепких за 1995 рік [Текст] // Свобода. – 1996. – 18 трав.; Літ. Україна. – 1995. – 18 трав.
Ліберний О. Вшанували пам’ять Лепкого [Текст] : (В Тернополі відкрито пам’ятний знак Б. Лепкому) / О. Ліберний // Свобода. – 1996. – 3 верес.
Ліберний О. Лепкіана в Бережанах [Текст] / О. Ліберний // Свобода. – 2009. – 25 груд. – С. 3.
Ліберний О. Нові лауреати премії імені Братів Лепких [Текст] / О. Ліберний // Літературний Тернопіль. – 2012. – № 2. – С. 4.
Ліберний О. Стоїть у Батурині Тернопільська стела [Текст] : [Стела Богдану Лепкому на Чернігівщині] / О. Ліберний // Свобода. – 2004. – 14 квіт. – С. 3.
Лівінський О. Вшанували лауреатів премії імені братів Богдана та Левка Лепких [Текст] / О. Лівінський // Тернопіль вечірній. – 2012. – 25 січ. – С. 8.
Лінчевська С. Перший в Україні музей Богдана Лепкого – у Крогульці [Текст] : [про музей] / С. Лінчевська // Вільне життя. – 2013. – 12 черв. – С. 6.
Мельничук Б. Музеєві Богдана Лепкого – 15 [Текст] / М. Мельничук // Літ. Україна. – 2010. – 23 верес. – С. 7.
Музей Богдана Лепкого [Текст] // Експрес. – 2007. – № 170. – С. 9.
Новосядлий Б. Повертаються додому журавлі [Текст] / Б. Новосядлий // Свобода. – 2007. – 24 листоп. – С. 5.
Нові лауреати премії братів Лепких за 1997 р. [Текст] // Повернення Україні Богдана Лепкого. Кн. 3. – Чикаго – Україна, 1997. – С. 254.
Нові лауреати премії імені братів Богдана і Левка Лепких [Текст] // Тернопіль. – 1994. – № 5 – 6. – С. 22.
Огородник Н. Встановили пам’ятник Лепкому [Текст] / Н. Огородник // 20 хвилин. – 2011. – 5 жовт. – С. 2.
Ониськів М. Премія імені братів Богдана і Левка Лепких [Текст] / М. Ониськів // Тернопіль: Тернопільщина літературна. – Тернопіль, 1992. – Дод. 4. Вип. 2. Ч. 2. – С. 37.
Онутчак О. Чуєш, брате мій… [Текст] : (у с. Жукові на Бережанщині відкрито пам’ятник Б. Лепкому) / О. Онутчак // За вільну Україну. – 1991. – 14 серп.
Парубок П. Вручено премію ім. братів Богдана і Левка Лепких [Текст] / П. Парубок // Русалка Дністрова. – 1995. – 9 квіт.
Пархомчук Я. На побачення з Лепким [Текст] / Я. Пархомчук // Свобода. – 2007. – 8 верес. – С. 4.
Тимочко П. Нові лауреати премії імені братів Лепких 1997 р. : (Р. Гром’як, І. Герета, В. Ющенко) [Текст] / П. Тимочко //Літ. Україна. – 1997. – 7 серп. – С. 7.
Уніят В. Оголошено лауреатів премії Братів Лепких за 2011 рік [Текст] / В. Уніят // Літературна Україна. – 2012. – 19 січ. – С. 6.
У видавництві “Лілея” побачила світ екслібристика Богдана Лепкого [Текст] // Номер один. – 2007. – 31 жовт. – С. 2.
Паславський А. Журавлі вертаються додому [Текст] : (у с. Жукові Бережанського району відкрито пам’ятник Б. Лепкому) / А. Паславський // Вільне життя. – 1991. – 16 серп.
Пелешок О. У світі “Тайн незбагнутих” [Текст] : (вшанування пам’яті Б. Лепкого) / О. Пелешок // Вільне життя. – 1992. – 18 бер. – С. 3.
Ротман М. Для України треба не тільки вмирати, але й жити! [Текст] : (Тернопілля вшановує пам’ять Б. Лепкого) / М. Ротман // Відродження. – 1991. – 23 лип.
Савчук В. У казці його життя [Текст] : (увічнення пам’яті Б. Лепкого на Бережанщині) / В. Савчук // Відродження. – 1991. – 20 лип.

Садовська Г. “Хто борбу веде – поборе’’[Текст] : (відкриття меморіальної дошки на місці, де у 1929 р. зі своїм твором “Мазепа” ознайомив тернополян Б. Лепкий) / Г. Садовська // Вільне життя. – 1999. – 3 лип.
Панчишин А. Повернення Україні імені Богдана Лепкого [Текст] : (наук. конференція, присвяч. Б. Лепкому в 14-й школі м. Тернополя) / А. Панчишин // Тернопіль вечірній. – 1995. – 4 лист.
Смик Р. Повернення Богдана Лепкого в Україну [Текст] : (відкриття пам’ятника Лепкому в с. Жукові) / Р. Смик // Храм книги: Літопис Бережанського регіон. центру книги. – Бережани, 1994. – С. 89 – 95.
Смик Р. Я радію його поверненню [Текст] / Р. Смик // Бережанщина в спогадах емігрантів. – Тернопіль, 1993. – С. 250 – 259.
Тодріна Л. Линуть “Журавлі” над Краковом [Текст] : (у Кракові вшановано Б. Лепкого з нагоди 50-річчя від дня смерті) / Л. Тодріна // За вільну Україну. – 1991. – 12 груд.
Україна вшановує Богдана Лепкого [Текст] : каталог пам’яток на увіковічнення Б. Лепкого (1991-2004 рр.). – Бережани, 2005. – 97 с.
Чубата Д. Нове товариство [Текст] : (в Тернополі створено обл. літ.-просвіт. т-во ім. Б. Лепкого) / Д. Чубата // Вільне життя. – 1994. – 25 лист.
Шевчук Л. “Колисав мою колиску вітер рідного Поділля…” [Текст] : (відкриття погруддя у с. Крогулець Гусятин. р-ну) / Л. Шевчук // Свобода. -1992. – 24 жовт. – С. 1-2.
Штокало Я. Вертається син в Україну… [Текст] : (на Бережанщині урочисто відзначили 125-ліття від дня народження Б. Лепкого) / Я. Штокало // Свобода. – 1997. – 28 жовт.
Шульга-Пасічник О. Події 1914-1920 років у творчості Богдана Лепкого [Текст] / О. Шульга-Пасічник // Дивослово. – 2016. – № 2. – С. 53-57.
Юкало В. Музей видатного діяча української науки і культури Богдана Лепкого в Бережанах на Тернопіллі [Текст] / В. Юкало // Збірник праць. Т. 3. – Тернопіль, 2007. – С. 425-436.

***

Короїд Т. “Цвіт щастя” Богдана Лепкого – то формула щастя [Текст] : пейзажні описи, їх роль у творі : [7-кл.] / Т. Короід, В. Корган, О. Білецька // Українська мова та література. – 2013. – № 11-12. – С. 51-55.
Лісович О. Пора воскресіння [Текст] : (виховний захід, присвячений Богдану Лепкому) / О. Лісович // Початкова школа. – 2016. – № 1. – С. 14-16.

***

Топольницька-Пожарнюк М. Журавлі несуть його слова по світу [Текст] : [вірші присвячені Б. Лепкому] / М. Топольницька-Пожарнюк // Вільне життя. – 2014. – 31 жовт. (№ 88). – С. 6.
Фарина І. Зерня надії [Текст] : поема-цикл Пам’яті Богдана Лепкого / І. Фарина // Літературний Тернопіль. – 2012. – № 2. – С. 55-58.