Влітку Тернопільська обласна бібліотека для молоді оголосила про старт амбітного видавничого проєкту “Альманах літературних творів бібліотекарів Тернопілля” та активно шукала творчих працівників і працівниць книгозбірень.
Приємно, що нашу ініціативу підтримали та долучилися до проєкту як авторки-початківці, які готові показати свій літературний хист широкому загалу, так і досвідчені письменниці та поетеси, есеїстки.
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек відбулася перша зустріч-знайомство учасників проєкту.
Уривок із останньої книги «Доступ дозволено» читала знана українська письменниця і публіцистка (авторка 6-ти книг і до друку готується 7!), директорка Теребовлянської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек Наталка Галицька-Михно.
Новелу “Спогад. Повстанка Стефа” презентувала Оксана Дяків- бібліограф Заліщицької міської центральної публічної бібліотеки. Оксана Іванівна понад 21 рік працювала редактором районної газети «Колос» (м. Заліщики). Членкиня Національної спілки журналістів України та Наукового товариства імені Шевченка, Заслужений журналіст України. «Людина року–2012» у номінації «Журналістика». Авторка дев’яти поетичних та прозових книг. Співавторка багатьох поетичних збірок, літературних альманахів, антологій, журналів, у яких надруковані її вірші, проза, публіцистика, представлені картини (Оксана Дяків ще й художниця).
Наталя Сосновська- завідувачка бібліотеки с.Сидорів Чортківського району в своїй творчості глибоко досліджує жіночу силу через образ найріднішої людини – мами. У її виконанні звучали вірші “Мамине чекання ” та “Я повернулась до рідного дому”.
Серед наших талановитих авторок і Вікторія Кавінська- бібліотекарка публічно-шкільної бібліотеки с. Кривче Вишнівецької селищної ради Кременецького району. Поетка-початківець із глибоким внутрішнім світом, який виливає у слово.
Любов’ю до рідної землі та мови сповнені вірші бібліотекарки та завідувачки клубом с. Верхняківці Чортікського району Людмили Регуш. Пані Людмила є також членкиню Борщівського районного літературно–мистецького об’єднання «Ліра», а місцеві композитори з радістю творять пісні на її слова.
Натхнення від природи, рідного краю чепає для творчості Мирослава Жбанова– завідувачка бібліотеки с. Городок, Чортківського району. Відвідувачам заходу представлено вірші “Милий рідний краю” та “Вишиванка”.
Олександра Барбакар – поетка-бібліотекарка, яка за професією програміст. Жодного дня не працювала за спеціальністю, бо душа лежала до спілкування і праці з людьми, поєднувалася з бажанням організовувати цікаві події. Олександра працює завідувачкою Народним домом і за сумісництвом бібліотекаркою філії рідного села Дуплиська Чортікського району. Свої вірші авторка публікує в соціальних мережах, бере участь у різних поетичних конкурсах; отримала понад тридцять грамот та відзнак. Для зустрічі-знайомства обрала вірші “Моє рідне село” та “Прощальний серпень”.
Галина Кухаришин- директорка комунального закладу «Публічна бібліотека» Зборівської міської ради. Членкиня літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України. Співавторка багатьох поетичних збірок та альманахів. Має власні поетичні збірки, зокрема 2-і з них висвітлюють події російсько-української війни. Її твори – це не просто слова, а крик душі, біль і водночас надія. Її поезії “Як я живу?” та “Лине до неба ввись відгомін молитов” нагадали присутнім про те, як важливо пам’ятати і шанувати кожного, хто захищає свій край від ворога.
Творчу чоловічу частину бібліотечної спільноти предствив Роман Шупер- бібліотекар с. Вікно Чортківського району. Людина-оркестр, музикант, автор віршів та мелодій, залюблений у рідні Медобори.
Модерувала захід завідувачка науково-методичного відділу Тернопільської обласної бібліотеки для молоді Оксана Малярчук.
Знайомство, гутірка та презентація творчості відбулися, незважаючи на тривожні сирени.
Із нетерпінням чекаємо виходу друкованого “Альманаху”.