Маріанна Глинська

Маріанна Глинська

Народилась Маріанна Глинська у м. Косів, районному центрі, що на Івано-Франківщині. Закінчила Прикарпатський національний університет, факультет романо-германської філології за спеціальністю “англійська мова та література” та фінансовий факультет (заочна форма навчання).

У 2004 році почала відвідувати гурток кінематографії під керівництвом Юліана Яковини, де вперше почала займатися фотографією. У 2006 році відбулась її перша персональна виставка фотографії в Івано-Франківському художньому музеї.

У 2009 році Маріанна отримала стипендію Фулбрайта і почала професійно вивчати мистецтво в США. В 2012 закінчила Техаський університет та отримала диплом магістра в галузі образотворчих мистецтв зі спеціалізацією «художня фотографія та відеомистецтво». Зараз живе в м. Івано-Франківськ, та бере активну участь в культурному та суспільному житті України.

В рамках проекту Американського дому в Києві «Мандрівні галереї» в бібліотеці для молоді експонується фотовиставка Маріанни Глинської «Інша сторона раю». Виставка присвячена висвітленню однієї з країн, що є втіленням раю для багатьох людей – Сполученим Штатам Америки, країні достатку і можливостей для справжнього щастя та самореалізації. Але завжди існує інший бік медалі, про який не прийнято багато говорити. Своїми фотороботами автор підкреслює, що і в такій благополучній країні, як США, є типові, як і для інших країн світу проблеми, що потребують уваги та вирішення. Як виявилось, рай є недоступним та недосяжним для багатьох.