Музей-садиба Романа Купчинського в селі Розгадові

Зборівський район

Славне село Розгадів, що на Зборівщині пишається не лише мальовничими околицями, але й відомими земляками. Адже саме в цьому селі в сім’ї священика Григорія Купчинського 24 вересня 1894 року народився славетний письменник та композитор Роман Купчинський.

Музей-садибу Р. Купчинського було освячено в 1990 році на місці колишнього приборства, де в сім’ї народився славний пісняр.

Література

Музей-садиба прозаїка, поета, літературного критика, композитора Романа Купчинського в с. Розгадові [Текст] // Історія, вкарбована у камінь : реком. бібліогр. покажч. / Терноп. обл. від-ня Укр. бібл. асоц., Зборів. централіз. бібл. система ; уклад. Л. Гунько ; ред. Л. Оленич, О. Раскіна. − Тернопіль : Підруч. і посіб., 2013. − С. 70−72.
Савак Б. На крилах пісні ввійшов у вічність [Текст] : святкув. 100-річчя Р. Купчинського в Розгадові / Б. Савак // Свобода. – 1994. – 27 верес.
Стефанишин М. Гордість Розгадова і України [в с. Розгадові Зборівського р-ну відбувся фестиваль, присвячений 110-річчю з дня народження Р. Купчинського] // Вільне життя. – 2004. – 25 верес. – С. 6.