Михайло Николайчук

Михайло Степанович Николайчук народився у 1946 році в селі Лисівці Заліщицького району Тернопільської області.

Живописець-монументаліст, член Національної Спілки художників України з 1988 року, лауреат обласної мистецької премії ім. М. Бойчука.

Навчався у Косівському училищі прикладного мистецтва, в 1969-1975рр. – у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. Вчителі з фаху – Р. Сельський, М. Вендзилович.

Михайло Николайчук свою художню кар’єру розпочав в середині 1970-х років у Тернополі. На прикладі його творчості можна прослідкувати розвиток неформального мистецтва у місті.

Наприкінці 1980-х років Николайчук разом з художниками-однодумцями створили гурт «Хоругва», який мав чітко виражений національний характер.

Основна тематика робіт митця – проблеми людського самоусвідомлення, рефлексії та стосунків. В центрі уваги – жінка, котра постає в різних трактуваннях.

Твори Михайла Николайчука зберігаються у Національному художньому музеї України в Києві, в Хмельницькому, Львові, Тернополі. Їх можна побачити в музеях Канади, Польщі, Німеччини та у приватних колекціях України, США, Австралії.