24 серпня Україна відзначає найбільше державне свято – День Незалежності.
Воно встановлене на честь виняткової історичної події – ухвалення у 1991 році Акта проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю.
Постання суверенної України відіграло вирішальну роль у розпаді радянського союзу, остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи імперського типу, стало початком нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави.
Незалежність – як повітря. Якого не помічаєш, але без нього не можеш жити. Росія тимчасово окупувала української території, “перекривши кисень” її мешканцям.
На загарбані нею землі принесла старі практики нищення українства: випалену землю і мародерство, фільтраційні та концентраційні табори, позбавлення власності і депортації, вбивства і катування, русифікацію та деукраїнізацію, фейкові референдуми і цинічну пропаганду. За півтора року війни Росія знову відтворила всі жахи ХХ століття.
Україна ж ефективно стримує російський збройний напад завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі. І ми боротимемося до звільнення від окупанта останнього сантиметра української землі.
Вже 2-й рік День незалежності ми зустрічаємо в різних місцях: на передовій в окопах і бліндажах; волонтерських авто, вантажівках і потягах, доправляючи гуманітарну допомогу; в чужих містах і країнах…
Ми зустрічаємо цей день у різних обставинах, умовах і навіть у різних часових поясах, але з єдиною метою – збереження незалежності та перемога України!
І перемога буде!
З Днем незалежності, рідна країно!
Із нагоди свята бібліотека пропонує переглянути віртуальну підбірку “Україна. Все, що робить нас українцями” -> та книжкову виставку “Незалежна Україна: обличчя епохи”, що діє у читальному залі (2-й поверх).
Про відомих українців слухайте в подастах ->
Про уродженців Тернопільщини, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України – козаків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько- української війни читайте на ресурсі “Герої рідного краю”->
Перевіряйте свої знання – беріть участь у вікторинах: