(до 65 – річчя з дня народження поета)
Ніяких передмов…
Життям усе сказано…
Олександр Смик
Олександр Смик (1957-1922) – відомий український бард, поет, драматург, публіцист, заслужений діяч мистецтв України, єдиний в Україні одночасний член п’яти національних спілок України: письменників, театральних діячів, кобзарів, журналістів та Всеукраїнської музичної спілки; митець-інтелектуал, громадсько-політичний діяч. Лауреат міжнародної літературної премії Уласа Самчука І премії Краківської конфратерні поетів, всеукраїнських премій Василя Стуса та братів Лепких, Володимира Гнатюка.
Автор понад 20 поетичних збірок та 30 дисків пісень. Музику використовували як саундтреки до фільмів.
Олександр Іванович завзятий патріот і вільнодумець . Він – голос майдану у Тернополі.
У драматургії О. Смик став автором концептуальних розробок музичних фестивалів: ”Тарас Бульба”, ”Вивих”, ”Повстанські ночі”, ”Лаба”, ”Золоте підпілля”, ”Зелений цвіт – цвіт надії”, ”Кобзарські сезони Волині”, ”Прем’єр-фест”, “Я там, де є благословіння”, “Я хочу жити в Україні”.
Олександр Смик був засновником першого в Україні приватного будинку творчості “Потік Ірва”у місті Кременець на Тернопільщині, автором ідеї та куратором втілення проєкту бібліотеки-музею “Літературна Тернопільщина”.
Він зробив значний внесок у культурний розвиток міста: відреставровані Співоче поле, Український дім «Перемога» та започатковано “Алею зірок” в Тернополі.
На віртуальній виставці “Олександр Смик. Колекціонер життєвих варіантів” представлені кращі поетичні твори відомого поета і українського барда.
Смик, О. В любові переможених немає [Текст] / О. Смик. – Тернопіль : Джура, 2010. – 155 с.
Книга інтимної поезії Олександра Смика — явище унікальне в нашій літературі. Він може бути гранично відвертим, натуралістичним і навіть де в чому провокаційним. Але разом з тим, тут немає і краплини вульгарності, тут немає бравади і грубого чоловічого вихваляння своїми перемогами. В кожному рядку — щире здивування і захоплення від відкриття нового Всесвіту, ім’я якого — Жінка.
Смик, О. Для Бога все вчасно [Текст] : вистояне / О. Смик. – Тернопіль : Навч. кн.-Богдан, 2017. – 351 с.
Все в цій книзі вистояне часом і справжніми почуттями. Багато біографічного.
Тут зібрана найкраща поезія автора.
Смик, О. До неба і вище [Текст] : поезія / О. Смик. – Тернопіль : Підруч. і посіб., 2012. – 160 .
В збірці міститься поезія присвячена видатним особистостям України (Григорію Сковороді, Івану Марчуку, Марії Валевській, Дмитру Стецьку та іншим), а також вірші на вічну тему – кохання до жінки.
Смик, О. До тієї, гідної любові [Текст] : інтимна лірика, український шансон / О. Смик. – Рівне : Волинські обереги, 2003. – 110 с. – Кн.-“перекрутка”.- Вид. в спільній обкл. з кн.: Кохаю і ненавиджу / О. Смик. – 6.00.
…Немовірно. Одна жінка здатна наповнити почуттями, яких вистачало б не на одну книгу. Ці вірші написані протягом року. Захоплення? Кохання? Пристрасть? Як би там не було – всі почуття – поезія. Довгих її літ…
Смик, О. Карамельки світу [Текст] : дорожній путівник поза часом / О. Смик. – Тернопіль : Терно-граф, 2015. – 111 с.
Світ подорожей – улюблене хобі самобутнього поета, барда, одного із засновників українських авторських пісень Олександра Смика. Своїми туристичними стежками він помережав не лише отчий край, а й десятки країн Європи та Євразії. Подорожуючи, знаходить нових друзів, збагачується яскравими враженнями, вгамовує невсипучу жагу допитливості.
Саме цей калейдескоп вражень, довготривкий присмак “карамельок світу” – на сторінках цієї збірки поезій.
Смик, О. Коли розступається небо… [Текст] : не вірші / О. Смик. – Тернопіль : Меркьюрі-Тернопіль, 2007. – 54 с.
У книзі містяться такі поетичні збірки: “Коли розступається небо”, “Параноєвий ковчіг”.
Смик, О. Україна в мені [Текст] / О. Смик. – Тернопіль : Джура, 2010. – 163 с.
Авторська пісня – це особливий жанр. Тут як Бог триєдиний – від слова до музики і звуку.
Крім співаних поезій, на сторінках цієї книги Ви знайдете також автобіографічні етюди митця, фонотеку, фестивальну хроніку тощо.
Смик, О. Якою мовою говорять у раю [Текст] / О. Смик. – Тернопіль : Терно-граф, 2014. – 151 с.
Видання із символічною назвою “Якою мовою говорять у раю” – збірка поезій Олександра Смика, відомого барда, одного із засновників української авторської пісні. Тематика його віршів доволі розмаїта: від інтимної з елементами еротики до громадської лірики, органічно поєднаної з майданно-воєнною поезією, що сповна виражає творчу сутність поета.