Подорожі найцікавішими місцями світу


Чарівні та неповторні куточки світу, створенні самою природою, – унікальні печери, каньйони, скелі, гори, озера, водоспади. Ці природні дива зачаровують людей. Більшість із них знаходяться в національних парках різних країн світу, вони охороняються законом.
Об”їхати увесь світ – мрія, для багатьох майже нездійснена. Та для того, щоб пізнати радість відкриттів і задовольнити жадобу пригод, зовсім необов”язково їхати у найвіддаленіші куточки земної кулі.

Ви можете познайомитись із незвичайними місцями планети, старовинними містами, природними дивами на сторінках журналів «Сто талантів» , «Однокласник» , «Світогляд» , «Міжнародний туризм».

Пропонуємо вашій увазі цікаві статі із останніх надходжень періодичних видань у бібліотеку.

1Біда Д. Цей гарячий, гарячий світ// Світогляд. – 2010. – №6. – с. 78 80

Острів Пасхи є найвіддаленішим населеним островом у світі. Дивовижею острова виявилися велетенські статуї на побережжі.

Як вдалося малочисельному народу невеличкого острова вирубати з вулканічного туфу довговухих істуканів заввишки у триповерховий будинок, доставити їх у різні місця побережжя. Підняти на потужні кам’яні постаменти?

Про це ви можете дізнатись на сторінках журналу.

2Яковлева Р. Підземне царство// Сто талантів. – 2011. – №3. – с.26-27

Печери – це природні підземні порожнини, з’єднані зі земною поверхнею одним чи кількома отворами. За походженням печери поділяються на карстові. тектонічні, вулканічні. Льодовикові тощо.

Найдовша у світі карстова печера у гіпсі – Оптимістична, що на Тернопільщині. Її довжина сягає 226км! Надзвичайно красиві печери у кам’яній солі можна побачити в Польщі. Це соляні копальні у м. Величка, неподалік Кракова.

Про ці печери, а також про найгарнішу печеру Мармурову, про найпопулярнішу печеру Європи, що знаходиться у Криму ви можете прочитати в цьому журналі.

3Білоган Р. Подорож у світ вулканів// Сто талантів. – 2010. – №9. – с. 26-27.

На нашій планеті налічується близько 1340 вулканів, з яких 950 є діючими. Щорічно відбувається приблизно 50 вивержень вулканів.

Якщо для пересічної людини виверження вулкана – жахлива катастрофа. То на думку вчених, це необхідна умова для життя на Землі. Адже саме вулкани здійснили неабиякий « внесок » у формування атмосфери й гідросфери.

Викинувши значну кількість вуглецю й водяної пари. Познайомитись з «найвидатнішими» вулканами світу ви можете на сторінках журналу.

4Колос О. Найменші у світі// Сто талантів. – 2010.- №10. с.26-27.

У світі є держави, завбільшки з мегаполіс. З-поміж найменших країн світу першість належить Ватикану. Загалом «ватиканцями» є лише близько 800 осіб, із яких 450 – це священики та монахи.

Другою найменшою країною в світі є князівство Монако. Цим містом-державою на півдні Європи, на гористому узбережжі Середземного моря, ще від XIII ст. править княжа династія Гримальді. Незважаючи на невелику площу, на території держави розташовані десятки мальовничих парків та пляжів.

Дізнатись про ці держави більше, а також про найменше в світі місто, яке навіть занесли до «Книги рекордів Гінеса» ви можете в цьому журналі.

5Кравець Т. Рай земний // Однокласник. – 2010. – №11. – с.8 – 9.

Крим – це унікальний куточок України зі своєрідною енергетикою, численними таємницями, особливим шармом, непередбачуваний, містичний, доброзичливий, іронічний… Найбільший скарб Криму – нерукотворні дива.

Кара-Даг – божественне місце, один із найкрасивіших куточків Криму. Гора Демерджі – це скупчення дивних, химерних за формою та розмірами скель, у яких можна вгадувати речі, обриси людей та тварин.

Мармурова печера, одна з найбільш відвідуваних у Європі, яка входить до п’ятірки найкрасивіших печер планети.

6Загороднюк О. Познайомся! Океан… // Сто талантів. – 2011. – №6. – с. 26-27.

Океан огортає 71% всієї поверхні Землі. Водночас його вага становить лише 0, 02% земної ваги!!!

Океан приховує чимало таємниць. Його глибини населяють небачені створіння, які ще чекають свого часу, аби здивувати світ. Але завдяки перепису про деяких з них ми знаємо вже сьогодні.

Одним із унікальних океанських мешканців є риба-дракон. Це – лютий хижак, який мешкає у глибинах вод неподалік Японії та Австралії. Особливістю цієї риби є те, що зуби у неї ростуть… просто на язиці! На щастя. Розмір цього «чудовиська» – лише 20-25 см.

Саме в океані проживає єдина потенційно безсмертна тварина, про яку знає наука. Про неї та інші дивовижі океану ви можете прочитати в цьому журналі.

7Яковлева Р. Срібні струни водоспаду // Сто талантів. – 2011. – №5. – с. 26-27.

Водоспади утворюються дуже повільно, часом протягом декількох тисяч років. Переважно вони виникають там, де швидкі й повноводні річки розмивають гірські породи. Але іноді навіть в «тихих» річках раптово виникає новий водоспад як результат зсувів, розломів або вулканічної дії.

Водоспад Джуринський – це найбільший рівнинний водоспад України. Його висота – 16 метрів. Водоспад утворює чотири каскади. Розташований на річці Джурин, у Заліщицькому районі Тернопільської області.

Водоспад Вікторія – незвичайне природне явище. У далекому минулому тектонічні сили Землі розкололи найміцнішу породу – базальт, і впоперек русла річки утворилася глибока тріщина, в якій може сховатися 40-поверховий будинок!

Дізнатись цікаві факти про інші водоспади ви можете, прочитавши статтю.

8Майборода Н. Вікно в країну // Міжнародний туризм. – 2011. – №2. – с. 68-72.

Ми не вміємо повертати час, як це пропонують фантасти, але у державі Мальта, на острові з назвою Гозо, така примха можлива. На цьому клаптику землі зупинився час. Гозо екзотичний навіть для мальтійців. Мініатюрна Мальта займає не один острів, а три. Найбільший дав назву країні.

Найменший, безлюдний Коміно, влітку перетворюється на полігон для драйверів. А ось північний, Гозо, удвічі менший за острів Мальта, привабливий і взимку, і влітку. Все тут – і ландшафти, і люди – випромінює спокій.

Столицю острова, Вікторію-Рабат, видно майже з кожного закутка, адже її Цитадель розташована в центрі і є найвищою точкою острова. Тут є чудовий кафедральний собор, музеї та кілька будинків, де все ще живуть нащадки рицарів Мальтійського ордену і продають туристам вино з власних виноградників, мед та овечий сир.