Рейтор Олена

Рейтор-Олена

Олена Рейтор народилася 7 січня 1995 року в с. Юськівці Лановецького району. Навчаюся в Тернопільському педагогічному університеті ім. В. Гнатюка на філологічному факультеті. Заміжня, маю сина. Отож, за покликанням − філолог, за обовʼязками – мама, за станом душі – творець. Творити почала рано, перший вірш написала в 8 років. Література – моє друге життя. Завдяки їй вдається бути гармонійною в цьому світі та зберігати спокій. Пишу лише те, що відчуваю. Моя поезія – це я.

***

знову як з хреста знята втомлюватися – прерогатива жінки. стань (будь) моїм катом роздирай мене на сторінки розбирай мене на частинки провідміняй мене на відмінки і постав біля стінки вбий мене злий мене знищ мене тихо не дзвінко біло без жодних відтінків

***

чоловік, з яким не хочеться зустрічати світанки в ліжку твоєму законному, по статтях державних і божих. критикує нових коханок, вкотре жіночої статті.
ти ж не ревнуй, любий, бо в принципі кожен прохожий може моєю музою стати.

зранку знову о шостій вшосте спалити тости, щоб почути всоте нотації про вже набридлі сніданки, про стіл ніколи не витертий, про одяг вічно не складений. ти ж не кричи, любий, бо в принципі кожен начитаний може моїм стати.

***

Сонце всередині мене Грюкає у мій живіт.
Через чверть години
Ти цілуватимеш мої руки.
Вони пахнуть сьогоднішнім днем,
Кавою з молоком, Старою бібліотекою І серпнем.
Тепер нас троє:
Я, ти і сонце всередині мене.
Читаю японську літературу.
Ти ж нахабно показуєш свою нелюбов.
Золоте правило твоєї моралі:
«Не люби ближнього свого,
Як самого себе».

***

Рейтор О. Мереживо [Текст] / О. Рейтор. – Тернопіль: Видавництво «Крок», 2012. – 48 с. – Cерія «Pixels».
Літературно-мистецький куточок «Пролісок» : знайомтесь: поезія Олени Рейтор [Текст] // «Голос Лановеччини». – 2011. – №1. – С. 5