Спеціальна відзнака від Народного вокально-хореографічного ансамблю «Зернятко» в номінації «Пісенна лірика для дітей» за твір «Домовичок-Домовичок» (2014 р.) ; номінація «Пісенна лірика для дітей» за твір «Бім і Кеті» (2016 р.) ; спеціальна відзнака у номінації «Пісенна лірика» за твір «Чорний ворон».

Сергій Сірий – український поет-пісняр, журналіст, фахівець соціальної сфери, заслужений діяч естрадного мистецтва України. Народився 11 листопада 1959 року в місті Тернополі. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету.

Працював у Тернополі в редакціях обласних газет «Вільне життя» (1978-1981, 1984), «Ровесник» (1984-1985). Редактор тернопільських відомчих періодичних видань «Рідне село» (1990-1993), «Ринок праці» (2000-2002); з 2000 року – фахівець соціальної сфери.

Автор слів до більше 200 пісень на музику Романа Рудого, Юрія Крохіна, Анатолія Мельника, Василя Дунця, Леоніда Попернацького, Леоніда Нечипорука, Віктора Морозова, Сергія Шкарапути, Юлії Шпинди-Малик, Юрія Батушана, Андрія Вішка, Дмитра Баннова, Сергія Степаніва, Мар’яни Нестайко, Володимира Прокопика, Левка Корженівського, Ольги Вішко-Драгомирецької, інших композиторів та власну.

Пісні на слова Сергія Сірого «Українська родина», «Пісенні Медобори», «Хотинський піснецвіт», «Ліра Гіппократа», створені у співдружності зі знаним композитором Леонідом Попернацьким, стали музичними візитівками однойменних всеукраїнських мистецьких фестивалів. А пісня «Доброго дня» – гімн благодійного фонду «Світ дітей», який є філією міжнародної благодійної організації в Канаді «Chalice», і текст її перекладено англійською мовою.

Рідному місту – «казці, в якій ми живем» – поет присвятив чудову пісню «Наш Тернопіль» (музика Андрія Вішка), яка отримала широке народне визнання, хітом шкільних урочистостей, народним гімном, класикою музичної культури Тернополя. У тандемі з відомим українським композитором, співаком і перекладачем Віктором Морозовим поет написав пісню «Нема ліпше Тернопóля!».

Пісня «Я – убитий солдат» (слова Сергія Сірого, музика Сергія Степаніва) Міністерством освіти і науки України рекомендована для проведення з учнівською молоддю «Уроків мужності».

Виконавці пісень на вірші поета здобували перемоги, ставали лауреатами чи дипломантами всеукраїнських та міжнародних пісенних фестивалів і конкурсів: «Співограй», «Пісня року», «Балатон. Мистецтво. Молодість», «Кришталевий жайвір», «Чорноморські ігри», «На хвилях Світязя», «Прем’єра пісні», «Київська весна», «Ялтинське літо», «Боромля», «Сім-сім», «Зірки, на сцену!», «Наша пісня» та інших.

Переможець другого і третього фотоконкурсів «Краєвиди Тернополя», проведених у 2009–2010 роках управлінням культури та туризму Тернопільської міськради. У 2015 році фоторобота Сергія Сірого «Надвечір’я над Тернопільським ставом» увійшла до 30 кращих конкурсних світлин про Тернопіль, з яких «Школа молодого реформатора», що діє при Тернопільській міськраді, сформувала пересувну фотовиставку «Мій Тернопіль».

Помер Сергій Сірий 4 грудня 2017 року у Тернополі.

Сергій Сірий – лауреат конкурсу «Коронація слова-2014» (спеціальна відзнака у номінації «Пісенна лірика для дітей» за текст пісні «Домовичок-Домовичок»). Лауреат конкурсу «Коронація слова 2016» (твір «Бім і Кеті» – переможець у номінації «Пісенна лірика для дітей» як найкращий пісенний твір для дітей молодшого шкільного віку). Третю номінацію поет отримав посмертно за поетичний твір «Чорний ворон».

 

ТВОРИ

Сірий С. ЙАР навиворіт, або Кохання в чужому тілі [Текст] : містична мелодрама / С. Сірий. – Львів : Піраміда, 2011. – 147 с.
Сірий С. Пожежа тіл [Текст] : Обережно: вогонь кохання! / С. Сірий. – Львів : Піраміда, 2007. – 147 с.

* * *

Сірий С. Вірші [Текст] / С. Сірий // Нова Тернопільська газета. – 2007. – 5-11 груд. – С. 5.
Сірий С. Горобець Микитка [Текст] : [поезія для дітей] / С. Сірий // Літературний Тернопіль. – 2017. – № 2. – С. 147-148
Сірий С. Песик без інтересу [Текст] : [поезія для дітей] / С. Сірий // Літературний Тернопіль. – 2017. – № 4. – С. 150.
Сірий С. «Прокидайся, соне!» [Текст] / С. Сірий // Літературний Тернопіль. – 2016. – № 3. – С. 147-148.
Сірий С. Слоненятко Роні [Текст] : [поезія для дітей] / С. Сірий // Літературний Тернопіль. – 2017. – № 1. – С. 142-145.