Військова епідеміологія з епідеміологією надзвичайних ситуацій / за ред. М. А. Андрейчина

У підручнику викладено основні положення епідеміології під час стихійних і соціальних лих. Враховано сучасні відомості, а також розробки співробітників кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського і кафедри військово-профілактичної медицини Української військово-медичної академії. Розглянуто взаємозв’язок соціальних і природних чинників, їх вплив на епідемічний процес серед особового складу військ і цивільного населення.

Розкрито властивості біологічної зброї, особливості перебігу штучно викликаного епідемічного процесу. Обговорюються епідеміологічна діагностика, основи організації біологічної розвідки та індикації біологічних засобів. Значну увагу звернено на планування протиепідемічних заходів в екстремальних умовах, а також сучасну профілактику уражень від цього виду зброї масового ураження. Теоретичні узагальнення проілюстровано епідемічними ускладненнями під час недавніх воєн, техногенних аварій та інших надзвичайних ситуацій.

Видання буде корисним для військових лікарів та інших медичних працівників, силових структур і відомств та для посадовців, до компетенції яких належить опікування протиепідемічним захистом військ і населення в екстремальних умовах, а також у воєнний та мирний час. (Подарунок видавництва «Укрмедкнига»)