Успіх приходить до тих, хто
рухається вперед.

Л. Фейербах

Бути успішним. Чи не цього прагне більшість із нас? Кожна людина має різне уявлення про таке поняття як успішність. Комусь важливо заробити мільйони, а хтось мріє стати популярним у колі друзів.

Досягнення успіху людини визначається її характером, здібностями, рівнем інтелекту. Потрібно не лише знати більше, працювати швидше, а й мислити інакше.

Бібліотека рекомендує книги для тих, хто має сміливість мислити, хоче приймати відповідальні рішення, готовий відстоювати свої переконання.

Бащенко, С. В. Крок до успіху: психологічний супровід обдарованих дітей [Текст] : підготовка до інтелект.-твор. змагань, конкурсів, учнів. олімпіад / С. В. Бащенко, Д. М. Федорова, Н. В. Юхно. - Харків : Ранок, 2016. - 192 с. - (Бібліотека шкільного психолога)

У посібнику подано систему тренінгових занять з учнями, семінари-практикуми з педагогами і батьками, а також теоретичні матеріали про навчання й розвиток обдарованих дітей і психологічну підготовку їх до інтелектуально-творчих змагань, конкурсів, учнівських олімпіад. Видання містить практичні рекомендації шкільним психологам щодо організації роботи з педагогічним колективом із метою створення умов для підтримки обдарованих дітей, їхнього розвитку та реалізації творчих здібностей.

Посібник призначений для роботи практичних психологів із педагогами, учнями та батьками, а також для вчителів, які працюють з обдарованими дітьми. Матеріали апробовані в практичній діяльності авторів-укладачів, на виставках-презентаціях педагогічних ідей і технологій.


Вон, Е. Дж. Можливо все! [Текст] / Е. Дж. Вон. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 351 с.

Книга <<Можливо все!>> допоможе вам: набути впевненості в собі; віднайти ясність і чіткість у всіх сферах вашого життя; завжди досягати поставлених цілей; приймати рішення, які підуть на користь саме вам; отримувати справжнє задоволення від життя та роботи; щодня робити неможливе можливим! Наповніть життя досягненнями та перемогами, яких прагнете саме ви!


Гадецький, О. Закони долі, або Три кроки до успіху та щастя [Текст] / О. Гадецький. - Харків : Школа, 2018. - 333 с.

Автор книги — відомий психолог Олег Гадецький багато років досліджував різні психологічні методи щодо їхньої ефективності. У процесі свого дослідження він з’ясував, що деякі методи, застосовувані в психології, дисгармонійні стосовно законів Усесвіту. Отож вони призводять до несприятливих наслідків у долі людини.

У цій книзі подано проект цілісної й гармонійної психології. Це буквально квінтесенція всієї психологічної інформації, вивіреної й екологічної стосовно законів Усесвіту. За допомогою наведених методів ви зможете подолати важкі життєві ситуації, навчитеся формувати бажану для вас реальність, створите глибокі, довірчі стосунки в родині, досягнете матеріального добробуту у своєму житті, зрозумієте фундаментальні принципи здоров’я, розкриєте інтуїцію, усвідомите своє призначення.

Книга написана живою мовою. На її сторінках ви не будете нудьгувати. Численні вправи, домашні завдання, приклади та притчі спонукають вас шукати відповіді на найголовніші питання й навчать мистецтва цілісного та гармонійного життя.


Годін, С. Пробуй, не зупиняйся [Текст] = Poke the Box : Коли ви востаннє робили щось уперше? / С. Годін ; пер. з англ. З. Корабліної. - Київ : Наш формат, 2016. - 83 с.

Ця книга - маніфест про те, як, зрештою, припинити виконувати вказівки «згори», узяти ініціативу у свої руки і почати робити те, чого хочете саме ви. Це заклик побороти свій первісний страх перед незвіданим і заявити про себе, запустити новий проект, узятися за справді важливу і цікаву справу.

Часто люди мають усе необхідне для досягнення успіху, проте не наважуються зробити перший крок. Автор переконує: не можна чекати, поки доля сама обере вас і вкаже правильний шлях, слід діяти! Варто лише почати і не боятися невдач - хтозна, яка з ваших ідей урешті втілиться у щось геніальне. У цьому можете не сумніватися - автор більше десяти світових бестселерів точно знає, що потрібно для успіху.


Двек К. Налаштуйся на зміни [Текст] = Mindset : Нова психологія успіху / К. Двек ; пер. з англ. Ю. Кузьменко. - Київ : Наш формат, 2017. - 288 с.

Всесвітньовідома психологиня Стенфордського університету керол Двек за роки своєї наукової діяльності відкрила простий, але досить потужний феномен: психологічні установки є насправді дієвими. Успішність у навчанні и роботі спортивні досягнення, мистецький хист та й взагалі будь-яка сфера людського життя може змінюватися залежно від того, що саме ми думаємо про наші можливості й таланти. Наші вміння не є сталими, і лише старанність та наполеглива праця здатні призвести до реальних досягнень.


Камберленд, Н. 100 правил успішних людей [Текст] : Маленькі вправи для великого успіху в житті / Н. Камберленд ; пер. з англ. Л. Лебеденко. – Київ: КМ-БУКС,2018.- 224с.

Чи знаєте ви хоча б одну людину, яка не прагне стати успішнішою? Неважливо, про яку сферу нашого буття ідеться - роботу, навчання, стосунки в родині чи, скажімо, особистий розвиток, усі ми мріємо змінити щось у житті, перетворити його на більш цікаве, наповнене та самодостатнє. Проте не кожному вистачає наснаги зробити перший крок до змін та розуміння того, з чого слід починати. Автор цієї книги без зайвих теоретичних викладок і зарозумілих повчань пропонує ідеї, які наблизять вас до омріяного успіху, а також дає практичні поради стосовно того, як ці ідеї втілити в життя. Все дуже просто і доступно. І ви маєте можливість у цьому переконатись.


Кові, С. Р. 12 важелів успіху [Текст] / С. Р. Кові ; з англ. пер. Р. Клочко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 207 с.

Головна людська велич, на думку автора, — це успіх, який відображає справжність особи. Натомість зовнішні ознаки успіху — суспільне становище, популярність, імідж — це суть другорядної величі. Справжня велич — внутрішня, її іноді важко помітити зовні, це основа людської особистості.

У цій книжці Кові описує, як пройти важливий шлях від одержимості другорядною величчю до зосередження на головній, дотримуючись істинних принципів — 12 важелів, аби досягти справжнього успіху.


Кові, С. Р. 7 звичок надзвичайно ефективних людей [Текст] : Потужні інструменти розвитку особистості / С. Р. Кові. - друге вид., стер. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 382 с.

Ця книга - світовий супербестселер, що змінив долі мільйонів людей. Білл Клінтон - один із них - радить мати її кожному, хто прагне досягти успіху! Вона допоможе вам чітко сформулювати для себе життєві пріоритети й цілі, максимально реалізувати закладений у вас потенціал, стати кращим у професійній діяльності та вибудувати гармонічні взаємини з оточенням.


Кові, Ш. 7 (сім) звичок високоефективних підлітків [Текст] : путівник підлітка до успіху / Ш. Кові ; пер.з англ. Р. Паранько. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. - 251 с.

Це покроковий путівник для підлітків, який допоможе їм дійти із того місця, де вони є зараз, туди, де хочуть опинитися в майбутньому. Їхні цілі, мрії, плани - усе це здійсненне й досяжне. Просто потрібно знати, що допоможе правильно рухатися обраним шляхом. І ця книга Шона Кові стала для мільйонів підлітків школою самоповаги та успіху.


Кушнір, Р. Дій! [Текст] : другі 100 000 кроків до успіху / Р. Кушнір. - Дрогобич : Коло, 2014. - 199 с.

Книга ‘Дій!” - друга з трилогії “Створюй! Дій! Досягай!” вона покликана забезпечити читача усіма необхідними інструментами тайм-менеджменту для швидшого і легшого досягнення власних цілей. І, що важливо, зачіпає набагато ширше коло питань, аніж лише пов’язаних з управління часом, а загалом більшість того, що формує спосіб мислення успішної і щасливої людини.

Призначена для всіх, хто прагне постійного особистісного зростання і хоче змінити світ на краще, починаючи з себе.


Кушнір, Р. Досягай! [Текст] : треті 100000 кроків до успіху / Р. Кушнір. - Дрогобич : Коло, 2015. - 375 с.

Книга “Досягай!” - третя з трилогії “Створюй! Дій! Досягай!” - покликана забезпечити читача усіма необхідними інструментами тайм-менеджменту для швидшого і легшого досягнення власних цілей. І, що важливо, зачіпає набагато ширше коло питань, аніж лише пов’язаних з управління часом, а загалом більшість того, що формує спосіб мислення успішної і щасливої людини.

Призначена для всіх, хто прагне постійного особистісного зростання і хоче змінити світ на краще, починаючи з себе.


Кушнір, Р. Створюй! [Текст] : перші 100 000 кроків до успіху / Р. Кушнір. - Дрогобич : Коло, 2014. - 151 с.

Ця книга може стати для Вас практичним і водночас мудрим порадником в царині постановки і досягнення цілей. Вона зможе провести Вас всіма лабіринтами і потаємними стежками, з якими стикається кожна людина, що блукає у пошуку власного призначення.

Наша правильно вибрана життєва ціль - це половина пройденого шляху, але як визначити і перевірити, що це справді моя ціль? Якщо Ви хоч колись розмірковували над таким запитанням, то ця книга саме для Вас.


Левітт, С. Думай як фрік [Текст] = Think Like a Freak : Нестандартні підходи до розв`язання проблем / С. Левітт, С. Дабнер ; пер. з англ. Т. Заволоко. – Київ: Наш Формат, 2016. – 216 с.

Для успіху в сучасному світі треба не лише знати більше, працювати швидше, а й мислити оригінально. Бо виграє той, хто першим знайде нетривіальний розв’язок проблеми. Автори світового бестселера «Фрікономіка» Стівен Левітт і Стівен Дабнер пропонують читачам перелаштувати спосіб мислення і застосовувати нестандартні підходи до розв’язання різноманітних ситуацій. У книжці зібрано маловідомі факти з історії, психології, економіки, а іронічний стиль не дасть читачеві нудьгувати.


Феррацці, К. Ваш надійний тил [Текст] = Who's Got Your Back : Як налагодити зв'язки, що приведуть до успіху / К. Феррацці. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 286 с.

Великої мети важко досягнути самотужки. Саме тому варто оточувати себе людьми, що стануть вашим надійним тилом на шляху до самореалізації. Завдяки крутим та дієвим порадам від Кейт Феррацці ви зможете згуртувати навколо себе друзів-мотиваторів і однодумців, що сприятиме швидкій та ефективній реалізації поставлених цілей. Як будувати міцні та щирі стосунки з важливими людьми? Як позбутися звичок, що заважають вашому розвитку? Як прискорити зміни? Як оточити себе тими, хто для вас небайдужий? Кейт Феррацці відповідає на ці та багато інших питань у неперевершено легкій манері публічного виступу.


Феррацці, К. Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств [Текст] = Never Eat Alone, Expanded and Updated And Other Secrets to Success, One Relationship at a Time / К. Феррацці, Т. Реза. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 350 с.

Ніколи не їжте наодинці», що вже стала класикою з мистецтва заводити корисні знайомства та будувати відносини, навчить вас ставитися до них як до соціального капіталу. Дізнайтеся, як стати помітним у будь-якому товаристві й цікавим для будь-якої людини та як одним телефонним дзвінком чи вчасно врученою візитівкою змінити своє життя.

А також: як будувала свою політичну кар'єру Гілларі Клінтон, як Катеріна Ґрехем зі звичайної домогосподарки перетворилася на успішного редактора Washington Post і як навчання на власних помилках зробило Авраама Лінкольна президентом. Кейт Феррацці навчить спілкуватися, а спілкування — перетворювати на успіх!


Хіз, Ч. Приліпи! Ефективність ідей: чому одні досягають успіху, а інші зазнають невдач [Текст] = Made to Stick: why Some Ideas Survive and Others Die / Ч. Хіз, Д. Хіз. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 319 c.

Що підтримує поширення теорій змов, численних міських легенд і міфів? Чому деякі досить безглузді ідеї продовжують існувати, тимчасом як безліч хороших задумів приречені на зникнення? У своєму провокаційному та пізнавальному дослідженні брати Хізи з'ясовують, що ж робить ідеї "липкими" і яка формула сприяє їхній успішності. Історії талановитої вчительки початкової школи, Нобелівського лауреата, творців найуспішнішої комерційної реклами та безліч інших прикладів навчать, як створювати ефективні ідеї, які сприймуть і запам'ятають надовго.


Чалдині, Р. Психологія впливу [Текст] / Р. Чалдині. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 366 с. - (Переконуйте та досягайте успіху).

Що може змусити кожну людину сказати «так»?

Як переконувати людей та уникати небажаного впливу? Відповіді шукайте на сторінках цієї книги, яка миттєво стала світовим бестселером. ЇЇ автор описує методи й закони психологічного тиску й створення конкуренції. Використовуючи яскраві приклади з життя, Роберт Чалдині дає унікальні поради, як викорінити в собі синдром жертви й не потрапити на гачок нав'язливої реклами, а також навчитися самому переконувати й здобувати бажане. Ця книга, яка вже давно стала підручником для менеджерів, підприємців і взагалі всіх, хто бажає опанувати мистецтво впливу, навчить вас розуміти поведінку інших, уникати маніпуляторів людською свідомістю та спілкуватися, завжди досягаючи поставлених задач.


Шарма Р., Лідер без титулу [Текст] : Сучасна притча про справжній успіх у бізнесі та житті / Р. Шарма. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 232 с.

«Для шанований у бізнесових колах консультант того щоб бути лідером, титул не потрібен», — стверджує Робін Шарма, знаний і з питань особистісного розвитку. Він руйнує міфи про застарілі методи лідерства, а натомість вчить, як найповніше реалізувати свій лідерський потенціал та амбіційні плани і як, скориставшись поданими у книзі порадами, методиками і техніками, змінити на краще своє життя та навколишній світ.