Навіщо витрачати гроші на прикраси? Над цим питанням жінки майже ніколи не замислюються. Бо вони просто не уявляють сьогодення без таких ніби незначних аксесуарів. У найкращих українських традиціях кожен може виготовити гердани, кольє, вишукані браслети та інші компоненти з бісеру.

Для представниць чарівної статі, бібліотека підготувала віртуальну виставку, на якій представлені книги допоможуть зробити своїми руками унікальні прикраси з бісеру, які викличуть велике захоплення і подарують надзвичайну радість.

Бєлкіна, Т. Прикраси-талісмани ручної роботи [Текст] : залучаємо любов, багатство, удачу / Т. Бєлкіна. – Донецьк : СКІФ, 2010. – 64 с.

Навіть якщо жінка щодня чує: «Ти найвродливіша», вона продовжує експериментувати із зачісками, косметикою, одягом. Але все це кардинальні й, що важливіше, дорогі зміни. Однак є більш простий спосіб виразити свою неповторність — самостійно виготовити оригінальні прикраси, які підкреслять риси характеру й достоїнства фігури. І в цьому вам допоможе автор даної книги, дизайнер одягу й прикрас, творчості якої дають високу оцінку В'ячеслав Зайцев і Жан-Поль Готьє.

У виданні за допомогою докладних поетапних інструкцій і кольорових фотографій розповідається, як з бісеру, напівкоштовного та виробного каміння й інших матеріалів зробити намиста, браслети, пояси або цілі комплекти. Завдяки тому, що всі камені, з яких вони складаються, мають різні корисні властивості, ці прикраси також допоможуть вам домогтися бажаних змін у житті, знайти кохання, позбутися багатьох комплексів, набути фінансової стабільності, звернути на себе увагу фортуни.


Вірко, О.В. Квіткові орнаменти та об'ємні квіти в прикрасах з бісеру [Текст] / О.В. Вірко. – Донецьк : СКІФ, 2012. – 64 с. – іл.

У кожної жінки в гардеробі є хоча б одне вбрання з квітковим малюнком, отже, у скриньці повинні бути й відповідні прикраси. Коштовності — це красиво, але дорого, звичайна ж біжутерія — дешево, але не завжди красиво. А от вироби з бісеру не лише доступні, але й дуже гарні, оскільки цей матеріал завдяки своїй широкій колірній гамі здатний відтворити фактуру пелюсток, листків, бутонів та стебел квітів. І якщо ви бажаєте поповнити свою скриньку з прикрасами, то вам не знайти кращого помічника, ніж книга «Квіткові орнаменти та об’ємні квіти в прикрасах з бісеру».


Вірко, О.В. Кольє, сережки та браслети з бісеру [Текст] / О.В. Вірко. – Донецьк : СКІФ, 2013. – 64 с. – іл.

У кожної жінки є свої слабкості (одяг, взуття, різні смачні штукенції тощо), але більшість традиційно небайдужа до квітів і прикрас. А про прикраси із квітковою тематикою нічого й казати — це просто мрія. Мрія, яку вже сьогодні готова здійснити автор книги «Кольє, сережки та браслети з бісеру». У даному виданні розповідається, як самостійно виконати вироби із квітковими орнаментами, що майстерно скомбіновані з об'ємними елементами цих самих квітів. За допомогою наведених у книзі поетапних інструкцій, а також кольорових схем і фотографій процесу виготовлення моделей ви без проблем зробите кожну з них.

Для роботи вам знадобляться лише бісер (матеріал, який завдяки своїй широкій кольоровій гамі здатний відтворювати фактуру пелюсток, листків та стебел квітів), шовкові, акрилові або капронові нитки, кілька бісерних голок і бажання покрасуватися у стильних прикрасах ручної роботи. «Кольє, сережки та браслети з бісеру» вже чекають на своїх нових власниць!


Вірко, О.В. Модні штучки з бісеру [Текст] / О.В. Вірко. – Донецьк : СКІФ, 2013.

Навіть якщо у вас багато різних прикрас і аксесуарів, завжди знайдеться вбрання, з яким жоден із цих виробів не гармонує: колір не той, форма не підходить, стиль не відповідає одягу тощо. Таке часто відбувається з речами, купленими в крамниці, але ніколи не трапляється з тими, які зроблені самостійно. Не вірите? Автор книги «Модні штучки з бісеру» готова запропонувати вам вироби на всі випадки життя.


Вірко, О.В. Намиста з бісеру [Текст] / О.В. Вірко. – Донецьк : СКІФ, 2016. – 64 с. – іл.

Усі жінки дуже люблять прикраси, тільки одним більше подобаються каблучки, другим — браслети, а третім — сережки. Але у кожної з них є хоча б одне намисто, тому що це — універсальна прикраса: її можна поєднувати з одягом різних стилів і фасонів. А якщо мова йде про намиста з бісеру — ще й з убиранням будь-яких кольорів, оскільки даний матеріал має сотні відтінків. Бажаєте стати власницею подібних прикрас? Автор книги «Намиста з бісеру» із задоволенням допоможе вам у цьому.


Вірко, О.В. Український вінок та інші прикраси з бісеру [Текст] / О.В. Вірко. – Донецьк : СКІФ, 2014. – 64 с. – іл.

Вам подобаються кольє та браслети з бісеру? А може, ви віддаєте перевагу таким невеликим штучкам, як підвіски? Або ж ви любите прикраси для волосся, наприклад обруч або вінок? Якими б не були ваші вподобання, у книзі «Український вінок та інші прикраси з бісеру» ви обов’язково знайдете те, що вам потрібно.

У виданні містяться поетапні інструкції, а також кольорові схеми та фотографії процесу виготовлення кольє, браслета, обруча, українського вінка й підвісків. Завдяки цим детальним описам ви швидко і без проблем виконаєте всі запропоновані вироби, які з першого погляду привертають увагу своєю красою й оригінальністю.


Наниашвили, И. Вышивка бисером [Текст] : шаг за шагом / И. Наниашвили. - Харьков : Клуб семейного досуга, 2007. - 63 с.

Вишивка бісером зараз переживає друге народження. Велика кольорова гама та можливість зробити чудові витвори, які будуть існувати тільки в одному екземплярі, — ось що притягує майстринь та початківців, усіх тих, хто бажає зробити свій одяг ексклюзивним. Покроковий опис виконання моделей та чудові фото виробів нададуть читачеві натхнення.


Наниашвили, И. Н. Фантазии из бисера [Текст] / И. Н. Наниашвили, А. Г. Соцкова. - Харьков : Клуб семейного досуга, 2008. - 253 с.

Можливості маленької бісеринки воістину безмежні! Нею можна доповнювати вишивки, в’язання, макраме, вироби з дроту. З бісеру можна низати вишукані браслети й намиста, прикрашати ним одяг, взуття, сумочки, косметички, пояси... Це зовсім нескладно, адже перед вами фотограф; зразків, схеми й опис послідовності виконання роботи.


Остерхаге, Н. Блискучі фантазії [Текст] : плетені гачком прикраси з бісеру / Н. Остерхаге. – Харків : Ранок, 2012.

Модну прикрасу, сплетену гачком, можна зробити легко і швидко. Це заняття не вимагає багато місця, і ви можете займатися своїм хобі на відпочинку або під час обідньої перерви. Усі матеріали, необхідні для роботи, легко вмістяться в дамській сумочці. Освоївши декілька простих прийомів ви зможете складати відповідно вашому модному гардеробу цілі ансамблі з біжутерії.


Федорчук, О. Українські народні прикраси з бісеру [Текст] / О. Федорчук. – Львів : Свічадо, 2007. – 120 с.

У книжці вперше досліджено походження та розвиток художніх виробів з бісеру на українських теренах. Найбільшу увагу зосереджено на українських прикрасах з бісеру - самобутньому явищі української культури 19-20 ст., яке поки що, через брак ґрунтовних розвідок, малознайоме у світі та, на жаль, і в самій Україні. Описано технологію виготовлення та композиційно-художні особливості цих, свого часу надзвичайно популярних, доповнень народної ноші українців.