Александрова Н. Все про шкідливе харчування [Текст] / Н. Александрова. - Харків : Веста, 2012. - 349 с. - (Посібник для батьків)

Посібник для батьків «Все про шкідливе харчування» присвячений проблемам розумної організації меню дитини від народження і до школи. У легкій та захоплюючій формі педіатр з багатолітнім досвідом, кандидат медичних наук Н. Александрова розв’язує більшість завдань, з якими зіткаються молоді батьки; викриває стереотипи помилок і на підставі останніх педіатричних розробок пропонує алгоритм вірних дій.


Александрова, Н. Дитина від одного до трьох років [Текст] / Н. Александрова. - Харків : Ранок, 2012. - 349 с. - (Посібник для батьків)

Посібник для батьків «Дитина від одного до трьох років» розповідає про основні моменти у розвитку малюка. Основні принципи та правила догляду і виховання, адаптація у дитячому колективі, правила харчування, питання здоров’я, загартовування і т. п. — висвітлені у цій книзі. У легкій та захоплюючій формі педіатр з багаторічним досвідом роботи, кандидат медичних наук Н. Александрова вирішує більшість завдань, з якими стикаються молоді батьки; викриває стереотипи наших оман та на основі останніх педіатричних розробок пропонує алгоритм правильних дій.


Башкірова, Н. Чекаємо дитину [Текст] : рек., підказки, поради / Н. Башкірова. - Тернопіль : Підруч. і посіб., 2008. - 126 с.

У своїй книзі відомий психолог і педагог Н. Башкірова розповідає про такі важливі для кожної жінки проблеми, як підготовка до материнства, виношування вагітності, пологи, збирання «приданого» для малюка тощо. Ваша правильна поведінка під час вагітності — запорука появи на світ здорової, міцної, красивої дитини. Великого вам материнського щастя, хай ваші бажані діточки тішать вас, любові вам і благоденства.


Безпека дитини. Перша допомога [Текст] : рек. провідних фахівців / упоряд. В. В. Фадєєва. - Тернопіль : Навч. кн. - Богдан, 2012. - 174 с. - (Практичні поради для молодої мами)

Курс першої допомоги має неоціненне значення для кожного з батьків. Не завжди є можливість негайно звернутися до лікаря у надзвичайній ситуації, і ваше завдання полягає у тому, щоб змогти самим надати своєчасну та грамотну допомогу дитині.

З цієї книги ви дізнаєтеся, які небезпеки підстерігають дитину вдома, на вулиці, на дачі, у лісі та у полі, у громадському транспорті й у далекій мандрівці, як їх уникнути й упоратися наслідками. У книзі доступно подано всю необхідну інформацію про те, як надати першу допомогу дитині у разі відсутності дихання та зупинки серця, при опіках, отруєннях, забитих місцях і переломах, а також при укусах тварин, змій та комах.

Головне — у складній ситуації бути спокійним та впевненим, адже від цього може залежати життя вашої дитини.


Вагітність і пологи в запитаннях і відповідях [Текст] : рек. провід. фахівців / упоряд. В. В. Фадєєва. - Тернопіль : Навч. кн. - Богдан, 2012. - 263 с. - (Практичні поради для молодої мами)

У вашому організмі зародилося нове життя, тепер необхідно серйозно замислитися про свої звички та спосіб життя. Переглянути доведеться багато — від харчування до стосунків із родиною.

З цієї книги ви дізнаєтеся про можливі проблеми зі здоров’ям та способи їх розв’язання, про те, які обстеження необхідно пройти і на якому терміні. Отримаєте відповіді на питання, в яких випадках потрібно викликати «швидку допомогу», які ліки повинні бути у вашій аптечці та які альтернативні методи лікування існують.

Наші поради допоможуть вам створити найкращі умови для росту і розвитку вашої майбутньої дитини.


Дитячі хвороби від народження до трьох років [Текст] : рек. провід. фахівців. - Тернопіль : Навч. кн. - Богдан, 2012. - 182 с. - (Практичні поради для молодої мами)

У цій книзі доступно викладено інформацію про найбільш поширені дитячі хвороби, методи їх лікування та профілактики. У ній подано рекомендації з надання першої медичної допомоги дитині, описано техніку і методику проведення основних медичних процедур. Багато уваги приділяється питанням догляду за хворою дитиною, організації її режиму дня і харчування.

Ви дізнаєтеся, у яких випадках необхідно екстрено викликати лікаря, чого не можна робити до його приходу, що повинно бути у дитячій аптечці, навчитеся розпізнавати причину нездужання малюка за його плачем, ознайомитеся з методами нетрадиційної медицини.

Ця книга допоможе батькам швидко зорієнтуватися у непростій ситуації і вжити своєчасних заходів для поліпшення стану дитини.


Комаровський, Є. О. Здоров`я дитини і здоровий глузд її родичів [Текст] / Є. О. Комаровський. - Харків : КЛІНІКОМ, 2012. - 568 с. (Бібліотека доктора Комаровського)

Доступна та захоплююча книга, написана практикуючим дитячим лікарем. Дитина загалом, її спосіб життя, її родичі та її хвороби зокрема. Прості рішення, здавалося б, складних завдань. Відповіді на питання, що таке добре і що таке погано, рекомендації, які дають змогу прийняти правильні рішення, і поради, які сприяють зміцненню нервової системи мам, тат, бабусь і дідусів.


Римаренко, А. Як нагодувати нехочуху [Текст] : поради батькам, як прищепити дитині смак до здорової їжі та уникнути проблем з апетитом / А. Римаренко. - Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. - 83 с.

Як навчити дитину отримувати задоволення від їжі, відчувати свої потреби й вибирати найкращі для себе та свого здоров’я продукти, розповість батькам ця книга.

Для всіх, кого цікавить питання правильного дитячого харчування. Бонусом видання є збалансоване дитяче меню з прикладами оформлення страв, підготовлене суперпрофесіональним шеф-кухарем.


Розвиток дитини та догляд за нею від народження до трьох років [Текст] : рек. провід. фахівців / упоряд. В. В. Фадєєва. - Тернопіль : Навч. кн. - Богдан, 2012. - 263 с. - (Практичні поради для молодої мами)

Розвиток дитини та догляд за нею — нероздільний процес. У книзі подано докладні рекомендації з догляду за дітьми та їх виховання з найперших хвилин життя і до трьох років.

Ви дізнаєтесь про те, як правильно піклуватися про малюка: планувати його режим дня, проводити щоденні гігієнічні процедури, купати, робити масаж, гратись і багато чого ще. Навчитеся розуміти бажання та потреби свого малюка. Знайдете відповіді на питання про психічний та фізичний розвиток дитини, про формування в неї корисних навичок і про те, як подолати шкідливі звички.

Окремий розділ книжки присвячено ранньому розвиткові дітей. Ви ознайомитеся з провідними розвивальними методиками (М. Ібуки, С. Лупан, Г. Домана, М. Монтессорі, М. Зайцева та ін.) і зможете обрати те, що підходить саме вам і вашому малюкові.


Спок, Б. Дитина та догляд за нею [Текст] / Б. Спок ; перероб. вид. - доктор Р. Нідлмен. - 8-ма ред. - Харків : Фоліо, 2008. - 669 с.

Книга відомого американського педіатра і педагога Бенджаміна Спока «Дитина та догляд за нею» здобула довіру батьків в усьому світі.

Секрет її популярності у тому, що автор, додержуючись універсального «закону щастя і здоров’я дитини », надає мудрі та корисні поради батькам, пропонує прості рішення найскладніших питань і проблем, які виникають у процесі догляду за дитиною, її виховання та лікування. Тепер його «головну» книгу перероблено з відображенням прогресу в педіатрії, гігієні, патології, клінічній медицині, і з нею батьки можуть почуватися впевнено й спокійно – ніякі дитячі сюрпризи та примхи їх не злякають.


Стенкова, Н. Ви і ваш малюк [Текст] : від зачаття до трьох років : практ. порадник молодим батькам / Н. Стенкова. - Харків : Школа, 2014. - 543 с.

У книзі розглянуто питання, пов’язані з народженням дитини, включаючи й період очікування цієї події батьками.

Розвиток малюка, догляд за ним, важливість спілкування з лікарем — про все це розказано просто й доступно.

Особливістю книги є наявність зручного алфавітного покажчика, який дає змогу користувачеві легко знайти потрібну тему чи поняття.

Призначена для батьків, ця книга може стати в пригоді й середньому медичному персоналу.


Стенкова, Н. Книга про здоров'я дитини та спокій її батьків [Текст] : практ. порадник молодим батькам / Н. Стенкова. - Харків : Школа, 2011. - 573 с. : іл.

Ця книга-надійний порадник та помічник для тих, хто збирається народити дитинку, і тих, хто виховує її. Слушні підказки даються для тих випадків, коли у малюка щось негаразд із здоров'ям, а лікаря поруч немає (та й чи завжди обов'язково до нього звертатися?). Наведена інформація про роботу різних органів та систем дитини, а також перелічені симптоми захворювань допоможуть батькам розвіяти деякі сумніви щодо власно, оцінки стану здоров'я малюка, заспокоїтися, почуватися впевненішими.

Проте через усю книжку червоною ниткою проходить думка: єдине правильне рішення, як подолати хворобу, слід довірити лише лікареві!


Фадєєва, В. Мама і дитина [Текст] : від вагітності до року : повний практ. посіб. / В. Фадєєва, Р. Самусєв. - Тернопіль : Навч. кн. - Богдан, 2013. - 519 с. - (Ваша чудова дитина)

У виданні доступно викладено необхідну інформацію про те, як підготуватися до вагітності, як поводитися майбутній мамі та її родині у різні періоди вагітності, як пологи можуть відбуватися без страху і болю.

У ній є поради для догляду за малюком у перший рік життя, з організації правильного харчування і надання йому першої допомоги, а також відповіді на питання про його фізичний і психічний розвиток.

З книги ви дізнаєтеся, як жінці швидко відновитися після пологів, як підготувати дім до «приходу» нового мешканця, як виростити дитину без батька, ви навчитеся перемагати стрес, позбуватися від образ та інших негативних емоцій.

Ця книга — найповніший практичний посібник для батьків.