На передодні Різдва навіть повітря набуває казкового присмаку, починаються найцікавіші пригоди.

Завжди хочеться подовжити цю радість, вловити невагомий, особливий різдвяний настрій. Зробити це дуже просто – різдвяний дух є в кожній книжці, які ми пропонуємо. Поряд з її героями відчуваєш красу і магію свята. Вони залюбки стають провідниками у світ, сповнений добра та любові.

Ці історії солодкі, як мандаринки, зігрівають, як імбирний чай з медом, дарують надію, як перша різдвяна зірка.

Гейг, М. Дівчинка, яка врятувала Різдво [Текст] = The Girl who saved Christmas / М. Гейг. - Харків : Жорж, 2018. - 351 с.

Що потрібно для того, щоб повірити в магію?

Нині святвечір і все йде шкереберть. Амелія Вішарт замкнена у пастці в Робітному домі Кріпера, а над Різдвом нависла загроза. Магія блідне.

Щоб врятувати свято, Батечко Різдво мусить знайти Амелію.

За допомогою кількох ельфів, вісьмох північних оленів , Королеви та чоловіка на ім’я Чарльз Діккенс пошуки дівчинки та таємниці Різдва розпочинаються...


Жорж, Гейг, М. Хлопчик на ім'я Різдво [Текст] = A boy called Christmas / М. Гейг. - Харків : 2018. - 287 с.

Жив був на світі хлопчик з іменем Ніколас. Він жив разом зі своїм татом і не було у них надто великих коштів, тож за іграшку Ніколасу була редька. Проте хлопчик щиро любив своє життя. Аж ось його татові, звичайному лісникові, випадає виконати важливе доручення від Короля, яке суттєво підніме їх матеріальний стан.

Та батько надто довго не повертається. Тому Ніколас вирушає в слід за ним, назустріч пригодам та новим знайомим.

Олені, ельфи, тролі, піксі, розбійники… Багато жартів, чудові ілюстрації та святковий фінал.

Із дотепними та емоційними ілюстраціями Кріса Моулда.


Гоголь, М. Ніч напередодні Різдва [Текст] / М. Гоголь ; з рос. пер. О. Кобелецька. - Київ : Форс Україна, 2018. - 95 с.

Микола Гоголь (1809-1852) — письменник зі світовим ім’ям, літературний доробок і життя якого оповиті купою таємниць і загадок. Українське походження надихнуло М. Гоголя на створення циклу колоритних повістей «Вечори на хуторі біля Диканьки». Наразі читачам пропонується новий переклад повісті «Ніч напередодні Різдва», події якої оповиті магією очікування неймовірного свята з описом усіх різдвяних традицій українського народу, а також з історією про перше кохання, що лишається незламним усупереч усьому і розквітає у радісний день Різдва Христового.


Гордер Ю. Різдвяна містерія [Текст] / Ю. Гордер ; пер. з норвез. Н. Іщук. - Львів: Літопис, 2019. – 253с.

Відомий норвезький письменник Юстейн Ґордер у своїй книжці майстерно передає неповторну атмосферу очікування великого дива Різдва Христового. Розповідь у формі передріздвяного календаря дає змогу читачам разом із хлопчиком Йоакимом прожити і пережити знову біблійну історію за допомогою магічної мандрівки крізь час і простір у Вифлеем, коли там сталася радісна новина - народилося Дитятко Ісус.

Для сімейного читання і спільного проживання дивовижної містерії Різдва.


19 різдвяних історій [Текст] : коротка проза / К. Бабкіна, Д. Бату, В. Бєглов, Г. Вдовиченко, Х. Венгринюк, Б. Волошин, Н. Гербіш, С. Гридін, Б. Жолдак, М. Лаюк, Б. Матіяш, К. Міхаліцина, К. Москалець, С. Осока, І. Павлюк, М. Прохасько, Л. Серняк, І. Савка, М. Савка. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 211 с.

Див забагато не буває, правда? І коли ж на них чекати, як не на Різдво? Адже це час безцінних подарунків, фантасмагорії та химерних пригод, час, який повертає нас у дитинство та відкриває нові сенси дорослішання. Це пора пошуку умиротворення та батьківського тепла, пора, коли самотність переживаєш особливо гостро. І саме в цей час повсякденність можуть наповнювати чудеса а іскри любові запалюють життя з новою силою.

19 сучасних українських письменників написали історії про те, яким різним буває Різдво. Про те, яким різним буває життя.


Діккенс, Ч. Різдвяна пісня в прозі, або Різдвяне оповідання з привидами. Новорічні дзвони. Цвіркун домашнього вогнища [Текст] = A Christmas Carol in Prose, Being a Ghost Story of Christmas. The Chimes. The Cricket on the Hearth / Ч. Діккенс ; пер. з англ. О. Косач-Кривинюк, О. Мокровольського. - Київ : Знання, 2019. - 303 с. - (Скарби: молодіжна серія)

“Різдвяна пісня в прозі”, “Новорічні дзвони” і “Цвіркун домашнього вогнища” Чарльза Діккенса (1812—1870), який ще за життя став класиком англійської літератури, належать до відомого циклу “різдвяних повістей”. З головними героями відбуваються неймовірні події, які матимуть несподівану і зворушливу розв’язку. Ці твори вирізняються особливою теплотою та сердечністю, вчать вірити в непереможну силу добра та цінувати звичайні людські радощі та домашній затишок. Барвистий і поетичний стиль оповіді, гумор, дотепність та світло, яке випромінює кожен твір, приваблюють вже не одне покоління читачів.


Львів. Смаколики. Різдво [Текст] : збірка / Д. Корній, А. Рогашко, Н. Нікалео, А. Хома, В. Гранецька, Т. Белімова, Л. Долик, Н. Папіна, С. Горбань, А. Нікуліна. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 256 с.

Ці історії об’єднує свято, як завжди Різдво об’єднувало і рідних, і не-знайомих людей. Тих, хто у дитячих спогадах зберіг найдавніші традиції свого народу, сідав з великою родиною за стіл із дванадцятьма стравами, промовляв до Бога слова найщирішої молитви, і тих, кого життя перетворило на обивателів без роду і племені, але не змогло відібрати людяності... Усі мають право на різдвяне диво. Воно давно чекає на вас на гомінких львівських площах, маленьких вуличках, у брамах австрійських кам’яниць чи затишних кав’ярнях. Старий годинникар зупинить для вас час, випадковий перехожий підкаже шлях, щоб почалась іще одна історія...


Олкот, Л. М. Коли приходить Різдво [Текст] : Різдвяні історії / Л. М. Олкот. - Львів : Свічадо, 2017. - 199 с.

Луїза Мей Олкот (1832-1888) - відома американська письменниця XIX ст., авторка низки популярних книжок для дітей.

Пропонуємо підбірку її найкращих святочних оповідань, які переносять читача в казковий світ Різдва, сповненого любові, милосердя, добра і великої радості.


Різдво через Збруч [Текст] : зб. оповідань. - Київ : КМ-БУКС, 2019. - 175 с.

Різдвяна пора — завжди особлива. Це час, коли кожен шукає, подібно до біблійних мудреців, особливу яскраву зорю, зігріти душу і вказати шлях до затишку, злагоди і умиротворення. Часи змінюються, а от прагнення вільно жити у мирі, любові і з чистою — незмінне. Низка українських авторів — Ольга Деркачова, Лора Підгірна, Наталка Михно, Андрій Павловський, Софія Пасічник, Олег Вітвіцький та Віоліна Ситнік — у формі короткої прози дарую неперевершений букет емоцій і змогу відчути багатогранність Різдва.

Як, попри тривалі образи, подарувати хворій близькій людині зимове свято у липні? Чи можливо за короткий час на самоті переосмислити минуле і зустріти свято з оновленим світобаченням? Чи правда, що, бачити більше і що уявні друзі іноді не такі вже й уявні? Яким здавна зустрічають свято на заході нашої держави? Все це і навіть більше ви знайдете на сторінках збірки «Різдво через Збруч». Христос ся рождає! Славімо Його!


Рупняк, Л. Чари Різдвяної ночі [Текст] : повість для дітей і дорослих / Л. Рупняк. - Львів : Галицька Видавнича Спілка, 2018. - 287 с.

В основу повісті «Чари різдвяної ночі» лягли розповіді різних людей — мешканців Львівської та інших областей України - про давні традиції святкування Різдва в їхніх родинах та власні спогади авторки. її герої, життя яких сповнене веселих пригод, допомагають нам не тільки глибше пізнати українські звичаї й традиції, пов’язані з циклом різдвяно-новорічної обрядовості, а й проаналізувати першопричини їх виникнення і символіку. Окремими розділами подано вертепні драми, записані із збереженням мови регіону, а також традиційні різдвяні страви. Книга розрахована на широке коло читачів різного віку.


Сільвер, Д. Одного разу на Різдво [Текст] = One day in December : роман / Д. Сільвер ; пер. з англ. Є. Канчури. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 318 с.

Чи можна зустріти кохання на автобусній зупинці? Лорі зустріла... Від пронизливого погляду незнайомця її серце шалено застукало. Однак автобус рушив, а хлопець так і лишився на зупинці. Минув рік. На різдвяній вечірці подруга Сара знайомить Лорі зі своїм хлопцем Джеком. У ньому Лорі впізнає незнайомця з зупинки, якого так шукала... Та відтепер вони можуть бути лише друзями. Минає кілька років, а Лорі все ще не може забути про свої почуття. Одного дна Джек зізнається, що тоді на вечірці впізнав Лорі, що згадує її погляд і досі … Та краще б вона не чула цієї правди. Бо до чого це призведе?..


13 різдвяних історій [Текст] / Д. Матіяш, К. Москалець, С. Андрухович, Г. Вдовиченко, М. Кіяновська, М. Савка, А. Бондар, С. Жадан, І. Карпа,Х. Венгринюк,О. Луцишина, Л. Денисенко, А. Курков. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2013. - 175 с.

Ці 13 різдвяних історій від сучасних українських письменників насправді дуже різні, і водночас вони взаємно доповнюють одна одну, зли великого полотна. Як саме життя. Як, зрештою, Різдво для кожного з нас, яке містить у собі значно більше сенсів, аніж традиційна картинка родинної ідилії - довкола столу з дванадцятьма стравами. Тут реальність і містика, гумор та іронія, філософське осмислення буття і трепетне світло любові, яка є істинним проводирем, як Вифлеємська зірка - крізь темінь різдвяної ночі.