Квілінг – не тільки захоплююче хобі, а й спосіб оригінально оформити подарунки, листівки і навіть інтер’єр свого будинку.

Обласна бібліотека для молоді підібрала найкращу літературу з ідеями креативних й цікавих робіт по квілінгу, які можна зробити своїми руками. А запорукою вашого успіху стануть покрокові описи виконання виробів різної складності та яскраві ілюстрації.

Забавні історії в 3D-квілінг [Текст] / Ж. Ю. Шквиря. - Донецьк : Глорія Трейд, 2013. - 64 с. : іл.

Об'ємний квілінг — новий напрямок у мистецтві кручення паперу, що виник завдяки винаходу нових матеріалів та інструментів, зокрема «гарячого» пістолета та гофрокартону. Такий квілінг цікавий і хлопчикам, і дівчаткам. У книзі представлено безліч оригінальних композицій. Ви можете поїхати в село, заглянути на пташиний двір або переміститися в казку, де сміливий лицар бореться з драконом. Заняття об'ємним квілінгом — прекрасний засіб добре провести вільний час і зблизитися з дитиною, він прекрасно розвиває творчий потенціал, а це чудовий старт у доросле життя!


Моргунова, К. Забавні саморобки в техніці "квілінг" [Текст] / К. Моргунова. - Донецьк : СКІФ, 2012. - 64 с. : іл. - (Забавні саморобки)

Уважається, що ліплення з пластиліну цікавить тільки малят, а, наприклад, з бісером можуть упоратися лише підлітки і дорослі. Але існує матеріал, якому кожен вік підвладний. Мова йде про папір, а точніше — про гофрований картон. З нього і дорослі і діти всього світу без проблем та з великим задоволенням виготовляють різні вироби. Але того, що пропонує автор видання «Забавні саморобки в техніці “квілінг”», немає ні в кого. Ви будете першими!


Моргунова, К. Квілінг. Квіткові композиції [Текст] / К. Моргунова. - Донецьк : СКІФ, 2014. - 64 с. : іл.

Багато хто для оформлення інтер’єру використовує квіткові композиції. І якщо робити їх з такого доступного матеріалу, як папір (точніше, смужки паперу), то навіть дитина зможе швидко та без проблем створити справжні твори мистецтва. Елементи композицій можна використовувати для прикрашання вітальних листівок, упаковок подарунків, предметів інтер’єру тощо. Не вірите? Автор книги «Квілінг. Квіткові композиції» готова довести вам це!


Моргунова, К. Квілінг. Петриківський розпис [Текст] / К. Моргунова. - Донецьк : СКІФ, 2016. - 64 с. : іл.

Споконвіку найпоширенішими малюнками, які використовуються для прикраси одягу, посуду й предметів інтер’єру, є зображення квітів та птахів. І петриківський розпис, якому притаманний квітково-пташиний орнамент, — кращий доказ цього. Найчастіше такий розпис виконують фарбами, трохи рідше — кольоровими глинами, а авторка книги «Квілінг. Петриківський розпис» — за допомогою різнокольорових спіралей, виготовлених з паперових стрічок. І вона готова розкрити вам усі секрети своєї майстерності.


Моргунова, К. Квілінг. Світ паперових стрічок [Текст] / К. Моргунова, А. Юртакова, Л. Юртакова. - Донецьк : СКІФ, 2013. - 64 с. : іл.

«Квілінг. Світ паперових стрічок» — книга для всіх шанувальників мистецтва виготовлення справжніх шедеврів зі спіралей, виконаних з паперу та з гофрокартону. Не вірите? Переконайтеся в цьому самі!

По-перше, у виданні представлені пласкі композиції, які можна вставити в рамку та повісити на стіну. Для їхнього виготовлення знадобляться смужки для квілінгу й кольоровий картон.

По-друге, до книги ввійшли об’ємні вироби, виконані з декоративного гофрованого картону. Тим, кому подобаються тварини, автор пропонує створити фігурки лисиці або їжака, а любителям квітів — ромашку, нарцис тощо.


Моргунова, К. Квілінг. Фігурки тварин з гофрокартону [Текст] / К. Моргунова. - Донецьк : СКІФ, 2012. - 64 с. : іл. - (Крок за кроком)

«Квілінг. Фігурки тварин з гофрокартону» — це приємна несподіванка для всіх творчих людей. І якщо ви ще не читали дану книгу, то покваптеся: її автору кортить поділитися з вами своїми ідеями.

У виданні представлені фігурки тварин, зроблені з гофрованого картону в дуже популярній сьогодні техніці «квілінг».

«Квілінг. Фігурки тварин з гофрокартону» — це новинка, що не має аналогів!


Чудіна, Ю. Квілінг. Створюємо картини з паперових смужок [Текст] / Ю. Чудіна. - Харків : Аргумент принт, 2015. - 62 с. : іл. - (Майстер-клас)

Мистецтво виготовлення вишуканих композицій із скручених у спіральки смужок паперу набирає популярності. І справді, цю прекрасну техніку важко не полюбити: витончені фігурки, що нагадують старовинну філігрань, чарівність неймовірно пластичного паперу відкривають величезні можливості для творчості. Скориставшись покроковими інструкціями цього посібника, ви зможете зробити своїми руками листівки, картини та різні прикраси для будинку.


Юртакова, А. Квілінг. Напівоб'ємні композиції [Текст] / А. Юртакова, Л. Юртакова. - Донецьк : СКІФ, 2011. - 64 с. : іл.

Щоб зробити оселю затишною, багато хто в оформленні інтер’єру використовує предмети ручної роботи. Найчастіше це картини, панно або гобелени, намальовані фарбами, сплетені з бісеру, вишиті шовком або вовною тощо. Але дані захоплення вимагають значних витрат, тоді як автор книги «Квілінг. Напівоб’ємні композиції» пропонує створити маленькі твори мистецтва з матеріалу, який є в кожному домі, — паперу.