Байль, Б. Дитина чемна і нечемна [Текст] / Б. Байль. - Львів : Свічадо, 2011. - 252 с. - (Порадник для батьків)

Книга присвячена вихованню в дітей моральної поведінки. Автор торкається багатьох аспектів цієї проблеми, проводить цікаві аналогії з традиціями "доброго старого виховання", дає конкретні поради батькам, наголошує на значенні їхнього власного прикладу.

Для батьків, вихователів, усіх тих, хто намагається подолати кризу моральних цінностей і зробити їх знову важливими й дієвими в сучасних реаліях.


Башкирова Н. Ваш малыш - это личность [Текст] : 100 практических советов по воспитанию ребенка / Н. Башкирова. – СПб. : НиТ, 2006. – 126 с. – (Кратко о важном)

Все родители хотят вырастить своих малышей гармонично развитыми людьми, помочь максимально проявиться их талантам. Методики опытного педагога и психолога Н. Башкировой помогут вам выбрать эксклюзивный подход к воспитанию своего ребенка; не перегружая его психику и нервную систему, с первых лет жизни приучить его к грамотной работе с информацией; выявить и стимулировать его способности. Все дети талантливы от рождения, они приходят в мир, чтобы прожить долгую, счастливую жизнь. Задача родителей — помочь им реализоваться. Пусть наша книга в свою очередь поможет вам.


Горбунова В. Виховання без нервування [Текст] : як упоратися з упертюхами, ледарями, плаксіями, розбишаками, крикунами та хитрунами : майстер-клас для мам і тат / В. Горбунова. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 399 с.

Автор книги, письменниця та дипломований психолог із багаторічним досвідом, просто й зрозуміло розповідає про причини проблем у поведінці дітей та шляхи їх вирішення. У реальних історіях, якими вона ділиться, ви можете впізнати себе або свою дитину. Якщо ви прагнете краще розуміти власних дітей, вчасно вирішувати проблеми у спілкуванні та просто бажаєте, щоб вони росли щасливими, ця книга для вас.


Горбунова, В. Виховання без травмування, або навіщо дітям дорослі? [Текст] / В. Горбунова. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 320 с.

Уберегти дитину від реальних загроз, відмовившись від традиційних залякувань, і навчити вирішувати проблеми або уникати їх; припинити тремтіти за кожний її порух — і жити, а не переживати; навчити не хворіти, а одужувати, не перетворюючи лікарняний на довогоочікуване свято зі смаколиками, мультиками досхочу та увагою й піклуванням, яких дитині так не вистачає; не захоплюватись модними методиками раннього розвитку, які складними завданнями позбавляють дитину віри у свої сили, а навчитись самим створювати ситуації успіху для сина чи доньки...

Нова книга Вікторії Горбунової, доктора психологічних наук, психотерапевта, письменниці, автора кількох художніх творів та близько 150 наукових праць, — порадить, як вирішити безліч питань, що виникають у батьків дошкіляти, маленького учня чи підлітка, аби виховати самостійну, впевнену у своїх силах, щасливу дитину.


Дженис-Нортон Н. Перестаньте наказывать, кричать, упрашивать, или Как бороться с детскими капризами без скандалов и нервотрепки [Текст] / Н. Дженис-Нортон. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2013. – 381 с.

Многие родители сталкивались с такими проблемами, как нежелание детей выполнять домашние задания, скандалы по поводу времени, проводимого перед экраном компьютера или телевизора, отказ от еды, долгие сборы в школу или укладывание в постель, по вечерам. Автор этой книги дает родителям проверенные на практике советы, как найти взаимопонимание с детьми и восстановить, спокойствие и мир в доме.


Добсон Д. Як упоратися з неслухняною дитиною [Текст] / Дж. Добсон. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2013. – 86 с.

Ця книга допоможе батькам, перед якими хоча б раз поставало питання, як заспокоїти свою вередливу дитину. Доктор Джеймс Добсон, ведучий відомої радіопередачі «У фокусі - сім’я», поділиться з вами кількома порадами, як твердо й водночас із любов’ю виховувати дітей і підтримувати дисципліну в домі. Дайте своїм дітям відчути, що ви дбаєте про них і наставляєте на правильний шлях, і вони дякуватимуть вам за це до кінця своїх днів.


Дракермен П. Французьке виховання [Текст] = Bringing up Bebe : історія однієї американської мами в Парижі / П. Дракермен. – Київ : Критика, 2013. – 315 с.

Репортажну, автобіографічну, а водночас і аналітичну книжку знаної нью-йоркської журналістки Памели Дракермен, що англійською вийшла у світ 2012 року, аби відразу стати в США бестселером і предметом запеклих дискусій, присвячено одному з найважливіших для будь-якого суспільства питанню - науці правильного виховання дітей, мистецтву мудро виховувати сучасну дитину без шкоди для життя і побуту батьків. Авторка підсумовує свій досвід вагітності, народження та виховання трьох дітей у середовищі експатів-англофонів і французів, переважно із середнього класу, поєднуючи повсякденні «антропологічні» спостереження з підходом журналістки-дослідниці, котра вивчає підвалини французьких побутових звичок та суспільних очікувань і простежує їх розвиток від творів Руссо до втілення у політики соціального захисту. Ця прониклива і напрочуд захоплива оповідь кидає виклик поширеному нині як у США чи Великій Британії, так і, у свій спосіб, в Україні культу дитиноцентричної родини, що його жертвою стають інтереси, душевний спокій і здоров'я не тільки дорослих, насамперед матерів, але й, зрештою, і самих дітей, які виростають примхливими й інфантильними в умовах позірної вседозволеності та низьких вимог до (само)дисципліни, ввічливості, навичок взаємодії з іншими людьми і пристосування до самостійного існування. Видання призначено найширшій авдиторії інтеліґентних читачів.


Курсінка, М. Ш. Виховання надзвичайної дитини [Текст] = Raising Your Spirited Child : порадник для батьків надто активних, емоційних, вразливих, чутливих і наполегливих дітей / М. Ш. Курсінка ; пер. з англ. О. Синиця. - Київ : Наш формат, 2016. - 431 с.

Що робити, якщо ваша дитина надто активна, емоційна, вразлива, чутлива... словом, надзвичайна?

У цій книжці талановитий педагог і дбайлива мама Мері Шіді Курсінка ділиться з батьками унікальним досвідом, інформацією і стратегіями виховання, набутими за багато років роботи в дитячому центрі. Вона допоможе вам зрозуміти причини дивної поведінки дитини, знайти її сильні та слабкі сторони, гасити конфлікти й емоційні атаки, обрати школу, вирішити проблеми із засинанням і прокиданням тощо. Кредо авторки — «Розвиток, а не досконалість!» вже стало базовим принципом виховання у мільйонах сімей по всьому світі.


Ландрет, Л. Правильне виховання характеру дітей [Текст] / Л. Ландрет. - Київ : Східноєвроп. гуманітар. місія, 2017. - 219 с.

Якими стануть ваші діти, коли виростуть? Чи будуть вони щасливими? Чи стануть порядними та відповідальними людьми, на яких можна покластись? Чи житимуть в них надія і віра? Чи зможуть вони створити і зберегти дружню родину? Усі батьки, яких хвилює доля їхніх дітей, задають собі ці питання. Автор книги, спираючись на особистий досвід і результати численних досліджень, пропонує системний план виховання цілісного і шляхетного характеру дітей як основу їхнього майбутнього успішного життя.


Лопатіна О. О. 30 уроків про родинне виховання [Текст] : для занять з дітьми мол. та серед. шк. віку / О. О. Лопатіна, М. В. Скребцова. – Харків : Основа, 2014. – 255 с.

У книзі запропоновано 30 тем-уроків, у яких порушено проблеми морально-етичного виховання. Кожна тема містить літературні матеріали, творчі завдання, філософські діалоги, що допоможуть батькам і дітям краще пізнати один одного і зберігати любов та повагу в сім’ї.

Призначена для педагогів, вихователів, батьків, яких хвилюють проблеми сім’ї.

У книзі також подано


Малихіна М. Дитина народилася! [Текст] : Особливості першого року життя малюка. Що і як розвивати. Ігри, вправи, поради / М. Малихіна. - Харків : Основа, 2016. - 192 с.

Незабаром у вашому житті з’явиться дитина, а може, ви нещодавно стали молодими батьками. Мине лише рік, і безпорадна крихітка, що плаче, перетвориться на дуже допитливого і спритного малюка. Це рік надзвичайних змін! Як малюк пізнає світ навколо себе і себе у світі? Як допомогти йому опанувати всі навички і знання? Як зрозуміти, що малюк розвивається гармонійно і правильно? Як бути його батьками? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в книзі «Дитина народилася!».


Медіна, Д. Правила розвитку мозку дитини [Текст] = Brain rules for baby : як виховати розумну та щасливу дитину від нуля до п`яти років / Д. Медіна ; пер. з англ. Т. Рябчак. - Київ : Наш Формат, 2015. - 371 с.

Яку найважливішу річ мусить зробити майбутня мама під час вагітності?

Скільки годин перед телеекраном можна перебувати малюку? Як у вихованні дітей впоратися із роздратуванням і спалахами люті? Науковці знають відповіді на ці питання. «Правила розвитку мозку», бестселер за версією New York Times, також пояснюють - як насправді працює наш мозок і чому ми повинні по-новому організувати наше місце роботи і навчання. «Правила розвитку мозку» долають розбіжності між знаннями, якими оперує сучасна наука, та батьківським досвідом. Ось одна з несподіванок: що потрібно робити, щоб дитина вступила в Гарвардський університет? Навчити її контролювати власні емоції та бажання. У чарівних і водночас потішних історіях молекулярний біолог і батько двох дітей Джон Медіна розгадує таємницю розвитку дитячого мозку.


Райт Н. Як говорити, щоб діти нас слухали [Текст] / Н. Райт. – Львів : Свічадо, 2011. – 143 с. – (Порадник для батьків)

Як пізнати унікальність своєї дитини, як правильно слухати її, вибирати час для розмови і налагоджувати взаємини з нею, як будувати стосунки з донькою та сином підліткового віку? Відповіді на ці та інші питання пропонує автор цієї книжки, особливістю якої є гармонійне поєднання особистих роздумів, різноманітних досліджень у сфері виховання, реальних прикладів і посилань на рядки Святого Письма.

Для батьків, вихователів, учителів і всіх тих, хто цікавиться вихованням дітей.


Сучасна енциклопедія виховання дитини [Текст] : 1000 корисних порад фахівців. – Донецьк : БАО, 2005. – 399 с.

Діти — найбільше багатство. За їхнім розвитком ми спостерігаємо зі щирою любов’ю та ніжністю. Заради них ми готові забути про власні проблеми та з головою поринути в яскравий світ дитячих фантазій.

  • Виховання — це дуже складно?
  • Виховання — це досить просто!
Давайте допоможемо хлопчикам та дівчаткам рости розумними, сильними, красивими. Корисні поради, які ви знайдете в цій книжці, зроблять процес виховання ефективним і необтяжливим — як для вас, так і для вашої дитини.


Ферреро, Б. Ваші діти мають лише вас [Текст] : тільки виховання змінить світ / Б. Ферреро. - Львів : Дон Боско ; Свічадо, 2016. - 231 с.

Книга «Ваші діти мають лише вас!» — це своєрідний навігатор виховання для батьків, котрий допомагає їм зорієнтуватися на дорогах швидкоплинної сучасності, з її викликами і страхами. Автор вказує на прості шляхи виховання дитини, дороговказами на яких повинні бути любов, довіра, повага, діалог, дисципліна і приклад.


Фулер Ч. Як виховати активних і творчих дітей [Текст] / Ч. Фулер. – Львів : Свічадо, 2008. – 154 с. – (Порадник для батьків)

Кожна дитина - особлива. Вона має багато можливостей, але мусимо їх розвивати, різними методами стимулювати зацікавлення. Та часто трапляється навпаки - мимоволі ми пригнічуємо у дитині її добре начало. Як уникнути цього? Як оминути стреси? Як дати раду з активною і творчою дитиною, щоб не зламати її, не зруйнувати можливостей? Як працювати з не надто уважною чи надміру активною дитиною?

Відповіді на всі ці запитання дає Чері Фулер, якій доводилося працювати з дітьми різного віку і темпераменту.

Для батьків, учителів, вихователів.