Шлюб - добровільний союз двох людей, що прагнуть спільно пройти життя, розділяючи радості та прикрощі, спільно виховуючи дітей. Щастя і благополуччя подружнього життя залежить від злагоди і мудрості, вміння знаходити компроміси і стійко витримувати життєві труднощі.

Практичні поради подані в книгах, стануть у пригоді молодим і зрілим подружжям, а також тим, що готуються до шлюбу.

Альбісетті, В. Любов [Текст] : Як прожити разом усе життя / В. Альбісетті. - Львів : Свічадо письменника, 2014. – 125 с. – (Пізнай себе)

Практичні поради відомого психоаналітика подані в цій книжці, стануть у пригоді молодим й зрілим подружжям, а також тим, що готуються до шлюбу.

Автор вірить, що любов може тривати все життя і прагне допомогти читачам зустріти та зберегти саме таку любов.


Готтліб, Л. Як вийти заміж і чи варте воно того [Текст] = Marry Him: The Case for Settling for Mr. Good Enough / Л. Готтліб. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 350 с.

Робота, друзі, затишна квартира, самореалізація — оце ваша ідеальна картинка? Майже, бо не вистачає найважливішого пазлу — кохання. Що робити, якщо ви ще не знайшли «того-самого-єдиного»? Або знайшли і не знаєте, як вчинити далі? Чи той ідеал навіть не здогадується про ваші наміри?

Лорі Ґотліб у новій книжці робить шокуючу заяву: досить переслідувати невловимого чарівного принца! Час переоцінити риси, які ми так прагнемо бачити, і знайти їх у своєму партнерові. А ще розібратися у тому, яка людина вам насправді потрібна. І чи потрібна взагалі… Авторка оповідає власну історію пошуків «ідеального-єдиного», дає мудрі настанови й ділиться думками дослідників, відомих свах та сватів, тренерів зі знайомств, пікап-майстрів, нейропсихологів, соціологів, адвокатів із розлучень і навіть духівників.

Захоплива, смішна, часом болісно відверта історія про знайомства, стосунки та шлюб.


Кушнір, Р. Жінка і чоловік: як знайти порозуміння і реалізувати себе у особистих взаєминах? [Текст]. Ч. 1 : Дошлюбні взаємини і перші роки / Р. Кушнір. - Дрогобич : Hermes House, 2015. - 156 с.

Люди не вміють любити. Надто часто плутають поняття закоханості й любові. Не слухають одне одного. Живуть сценаріями своїх батьків і, самі того не помічаючи, переконують себе, що це їх власні. Люди не розуміють природи своїх почуттів, так само, як і принципів побудови взаємин. Я б не робив у цих питаннях виключення - ми всі такі. Звідси беруться непорозуміння, яких могло б не бути, сварки і скандали, енергія яких могла б спрямуватися на творення, руйнівні конфлікти, які могли бути використані на пристрасні ночі, і, звісно, болючі розлучення, які могли б перерости у тривале і щасливе сімейне життя.

Ця книга для всіх, хто хоче розібратися у тому, що відбувається у власній голові, коли він чи вона думає про свою кохану людину, і у своєму особистому житті загалом.


Кушнір Р. Жінка і чоловік: як знайти порозуміння і реалізувати себе у особистих взаєминах? [Текст]. Ч. 2 : Конфлікт. Секс. Кар`єра. Діти. Гроші / Р. Кушнір. - Дрогобич : Коло, 2016. - 335 с.

Якщо стільки жінок думають, що у них є «жіноча мудрість», то чому ж вони не змогли розбудувати свої власні взаємини? Якщо всі чоловіки такі мудрі, то чого не всі такі багаті? Поставте це запитання конкретним жінці чи чоловікові - і ви одразу почуєте, в яких ілюзіях і фантазіях живе людина, яка глибока прірва незнання протилежної статі її оточує.

Не хочете жити в ілюзіях, кожного дня пояснюючи собі, ніби «все у вас добре», хоча у глибинних закамарках душі розуміючи, що все не так? Навпаки, хочете зрозуміти глибинні причини того, як мислить і живе протилежна стать, - прочитайте цю книгу. В ній ви знайдете прямі відповіді на більшість питань, що вас турбують у взаєминах із коханою людиною, а також підґрунтя й інструментарій для вирішення всіх питань, які виникатимуть у майбутньому.


Мельник, Г. Ключі до щастя [Текст] / Г. Мельник. - Тернопіль : Воля, 2011. - 351 с.

У сучасному світі, де кількість розлучень і нещасливих шлюбів нестримно зростає, ця книга допоможе подружжю віднайти і втілити моральні та духовні принципи для створення щасливого шлюбу. Книга “Ключі до щастя” - це класика сьогодення, яка рекомендована всім, хто бажає створити міцний шлюб або зміцнити існуючий. Прізвища героїв у цій книзі не фігурують.

Окремі поради та настанови автора, можливо, заперечують одна одну. І це не дивно. Адже навряд чи існують рецепти, які годилися б всім і кожному на всі випадки життя.


Перрі, Ч. Два серця в одному домі [Текст] : шлюб: проєкт на все життя / Ч. Перрі ; пер. з італ. К. Зінченко. - Львів : Свічадо, 2015. - 95 с.

Це рядки про зустріч двох життів, емоційність та сексуальність, народження дітей, їхнє зростання та виховання, про роботу, фінансове становище родини, побутові речі, повсякденність та вільний час. А ще про моменти скрути й непорозумінь, які неодмінно настають чи не в кожній сім'ї, коли подружжя потребує помочі. Відтак автор ділиться не лише особистим досвідом чоловіка та батька, а й професійного психіатра та духовного наставника, поєднавши фахові знання із християнським ученням.

Видання буде корисним як для пар, котрі лише мають намір поєднати свої долі, так і для подружжя, які вже здобули чималий досвід спільного сімейного життя.


Пуліковський, Я. Як оздоровити подружжя [Текст] / Я. Пуліковський ; з пол. пер. О. Мандрика. - Львів : Свічадо, 2012. - 167 с.

Що варто і чого не варто робити, щоб подружжя було успішним? До пошуків відповідей на це запитання запрошує Яцек Пуліковський - автор популярних книжок на родинну тематику, досвідчений консультант родинної порадні, якому часто доводиться допомагати подружжям, що переживають кризу.

Цей порадник стане у пригоді як досвідченим подружжям, так і тим, які нещодавно створили сім’ї чи готуються до цього кроку.


Райт, Н. Г. Повірити у свою дружину [Текст] / Н. Г. Райт. - Львів : Свічадо, 2014. - 166 с.

Ця книжка для чоловіків, які покликані повірити у своїх дружин, виявляти в них найкраще, заохочувати, підтримувати і любити їх так, як Христос любить Церкву. Також дуже важливо молитися за них. Великою силою наділений чоловік, який молиться.


Райт, Н. Г. Повірити у свого чоловіка [Текст] / Н. Г. Райт. - Львів : Свічадо, 2014. - 167 с.

Коли чоловік відчуває, що його дружина вірить у нього, цінує його і заохочує до нових звершень, він намагається зробити все, що в його силах. Повірити у свого чоловіка — означає побачити його важливість та гідність, хоча він і не ідеальний. Виявити найкраще, що в ньому є.

Чому це так важливо і як це зробити, — радить у своїй книжці відомий християнський психолог і автор популярних книжок для родини Г. Н. Райт.


Чепмен, Г. Шлюб, про який ви завжди мріяли [Текст] / Г. Чепмен. - Київ : Брайт стар Паблішінг, 2011. - 109 с.

Незалежно від того, чи ви тільки розпочинаєте спільне життя... чи вам лише потрібно покращити спілкування у своєму шлюбі... мудрість доктора Чепмена допоможе вам будувати «шлюб, про який ви завжди мріяли».