Володимир Павлович Вихрущ – автор більше 100 наукових праць, монографій, навчальних посібників, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, член-кореспондент Академії Наук України, лауреат літературних премій ім. братів Лепких та ім. Іванни Блажкевич.

Та для тернополян він передусім був поетом. Його твори дихають патріотизмом, ліричністю та захоплюють щирістю думки, синівською любов’ю до рідних берегів, свого суттєвого національного, яке йому передалося генетично від рідних коренів українського родоводу.

Володимир Вихрущ, також є автором багатьох популярних пісень, музику до яких написали відомі композитори Микола Колесса, Юлій Мейтус, Володимир Верменич, Андрій Кушніренко, Анатолій Кос-Анатольський, Мирослав Скорик, Анатолій Горчинський та інші.

На виставці «Віща енергія слова Володимира Вихруща», присвяченій 85-річчю з дня народження, представлені поетичні і пісенні твори видатного краянина.

Баліцька, М. Ріка життя Володимира Вихруща [Текст] / М. Баліцька. - Тернопіль : Екон. думка, 2009. - 143 с.

Ріка життя Володимира Вихруща була різною – і тихою, і грізною, і спокійною, і швидкоплинною… Він – автор понад 100 наукових праць, багатьох монографій, навчальних посібників та підручників.

Член-кореспондент Академії підприємництва та менеджменту України, академік Академії економічних наук України, лауреат Всеукраїнських літературних премій ім. Братів Лепких та ім. Іванни Блажкевич, член Спілки письменників України.


Вихрущ, В. Безсмертя душі [Текст] : вірші та пісні на релігійні теми / В. Вихрущ. - Тернопіль : Джура, 1998. - 136 с.

До нової збірки відомого українського поета Володимира Вихруща увійшли вірші та пісні на релігійні теми. їх характерними особливостями є щирість, доступність, велика любов до Бога, до людей, до України.


Вихрущ, В. Веління серця [Текст] : поезії / В. Вихрущ. - Київ : Рад. письменник, 1979. - 102 с.

Нові збірку поезій Володимира Вихруща складають вірші про трударів колгоспних полів, про рідну природу, дружбу і любов. Поет славить наше сьогодення, пише про ті зміни , що сталися за роки Радянської влади на рідній йому Тернопільщині. Чимало поезій спрямовано проти ворожої ідеології, проти поліїв війни. В ряді творів стверджується ідея миру й дружби між народами.


Вихрущ, В. Дороги долі [Текст] : поезії / В. Вихрущ. - Тернопіль : Просвіта, 1994. - 168 с.

Нова збірка відомого українського поета сповнена почуттям високого патріотизму, ніжності й добра, любові до України.

Тонкий лірик за своїм світосприйманням, автор з притаманною його поезії виразністю, доступністю оспівує красу природи, кохання, виражає свою повагу до українців, які живуть у діаспорі, передає народну мудрість, пісенне слово, утверджує віру у розквіт незалежної Української держави.


Вихрущ, В. З висоти літа [Текст] : Поезія / В. Вихрущ. - Тернопіль : Збруч, 1997. - 229 с.

Нові вірші відомого українського поета Володимира Вихруща сповнені великої любові до людей, до України. Їх доступність дасть можливість широкому загалу усвідомити свою відповідальність за долю незалежної України. Значимими є розділ духовної поезії та ліричні вірші автора. Поет продовжує писати "Рубаї ", які схвально сприймаються читачами.


Вихрущ, В. З Україною в серці [Ноти] : пісні : 5-им роковинам незалежності України присвячується / В. Вихрущ. - Тернопіль : Збруч, 1996. - 104 с.

Пісні на слова відомого українського поета Володимира Вихруща знані не тільки в Україні, а й за її межами. Вся творчість поета пісенна, проникнута ніжністю і любов’ю до людей, жертовністю захисту незалежної Соборної Української Держави.

«З Україною в серці» - п’ята книжка пісень на слова поета. Перша «Пісні барвнікового краю» вийшла 1983 р. у видавництві «Музична Україна». Відтак світ побачили книжки пісень «Немає кращої землі, як наша рідна Україна» (Австралія, 1991), «Рідна сторона» ( 1994), «Кроком руш!» (1995).


Вихрущ, В. П. Мамина світлиця [Текст] : вірші та поеми / В. П. Вихрущ. - Київ : Рад. письменник, 1991. - 156 с.

Особливістю нової книжки Володимира Вихруща є широкий діапазон форм — від ліричних мініатюр до епічних поем. На чільному місці твори громадянського звучання, пройняті почуттям людської гідності, поваги до батьківського порога, до родового коріння, рідної мови і пісні.


Вихрущ, В. П. На крилах любові [Текст] : поезії / В. П. Вихрущ. - Львів : Каменяр, 1984. - 143 с.

Нову збірку творів сучасного українського поета складають згруповані у тематичні розділи і цикли вірші, що утверджують високі громадянські почуття відповідальності кожної чесної людини за долю планети, інтернаціонального братерства трудящих, любові до Вітчизни, оспівують рідну землю і працьовиті хліборобські руки, розкривають щирий і трепетний інтимний світ кохання. До книги увійшли також поеми «Соломія» — про славетну українську співачку С. Крушельницьку та «Іван Навізівський» — про відомого діяча української прогресивної еміграції й робітничого руху в Канаді.


Вихрущ, В. П. Поезії [Текст] / В. П. Вихрущ. - Київ : Дніпро, 1982. - 187 с.

До збірки ввійшли кращі твори поета з його попередніх книжок. Поезії розміщено за тематичними циклами. Це вірші, пройняті високим громадянським пафосом (цикл «Джерела дружби»), безмежною, трепетною любов’ю до рідного краю («Торкнуся серцем...»), хвилюючими спогадами про дитинство, батьків, рідне село (розділ «Початок»). Характерною особливістю віршів інтимного циклу («Крила любові») е щирість почуття, ліричність.

Окремим розділом подано поеми. В них поет розповідає про минуле і сучасне Тернопільського краю, закликає берегти мир, оспівує спадкоємність поколінь.


Вихрущ, В. П. Полум`я калини [Текст] : поезії / В. П. Вихрущ. - Львів : Каменяр, 1988. - 135 с.

Нову книгу українського радянського поета складають вірші про Вітчизну, священну дружбу народів, любов до землі-годувальниці, відповідальність кожного за долю нашої планети, морально-етичні стосунки між людьми. До книги увійшла також поема «Батько» — ліро-епічна розповідь про покоління, яке боролося за утвердження нового життя на західноукраїнських землях.


Вихрущ, В. Рубаї [Текст] / В. Вихрущ. - Тернопіль : Лілея, 1998. - 297 с.

До книжки відомого українського поета Володимира Вихруща увійшло 1749 рубаїв (поетичних мініатюр), написаних в різні роки і схвально сприйнятих читачами.


Вихрущ, В. П. Серпень душі моєї [Текст] : поезія / В. П. Вихрущ. - Львів : Каменяр, 1990. - 134 с.

Для нової книги сучасного українського поета характерне дальше розширення горизонтів його світосприймання та збагачення емоційної палітри вираження. Автор утверджує розкутість особистості в умовах перебудови суспільного життя, обстоює пріоритет загальнолюдських цінностей, що грунтуються на невмирущих народних традиціях. З цього погляду цікавий розділ «Мій паранетікон» — збірник морально-етичних повчань.


Вихрущ, В. Шлях до волі [Текст] / В. Вихрущ. - Тернопіль : Просвіта, 1992. - 176 с.

Світова історія небагато знає такої самопо-жертвеиної боротьби, яку здійснювала Українська Повстанська Армія. Це і засвідчують вірші відомого українського поета Володимира ВИХ- РУЩА, який у 1975 році прийняв офіційний літературний псевдонім — Володимир УКРАЇНЕЦЬ.

Для поезії Володимира ВИХРУЩА характерні: доступність, конкретність, цілеспрямованість, пісенність.

Тут є чимало текстів нових пісень, присвят, поема «Українська повстанська»...