Якубовський Володимир


jakybovskiyV

Відомий художник, театральний сценограф та графік народився 23 жовтня 1960 року в м. Копейськ Челябінської області. У 1975 році вступив в Ужгородське художнє училище, яке закінчив через 4 роки з відзнакою.

У 1980р. брав участь в обласній виставці робіт закарпатських художників у м. Ужгород. Після заснування в 1982р. Закарпатського обласного театру ляльок працював там художником-постановником. За сім років роботи здійснив як художник-сценограф більше п’ятнадцяти постановок. Серед них: “Африканська казка”, “Казка про ледаря”, “Паперова троянда”, “Головне бажання”, “Всі миші люблять сир”, “Посміхнись, Малюк”, “Гусеня” та ін.

В Ужгороді розпочав співпрацю з видавництвом “Карпати”, де виконав художнє оформлення чергової збірки молодих авторів під назвою “Витоки”.

У 1987р. на запрошення Тернопільського обласного театру ляльок переїхав у м. Тернопіль. Тут за п’ятнадцять років роботи оформив як худоржник-сценограф більше тридцяти вистав. Серед них: “Три товстуни”, “Лисиця, що впала з неба”, “Кому співає веселка”, “Незвичайні перетворення”, “Попелюшка”, “Рушники долі, або Хитра наука”, “Ярмарковий вертеп”, “Сонячний промінь”, “Смачного, тигре”, “Чарівна лампа Аладіна”, “Казка про страшного дракона…”, “Добродушно”, “Казка про Ксеню і дванадцять місяців”, “Шукай вітру в полі”, “Журавлине пір’я”, “Сестриця Оленка та братик Івасик”, “Чарівний перстень” та інші.

Крім Тернопільського театру ляльок, здійснив ряд постановок на інших сценах. Зокрема, в Тернопільському драматичному театрі ім. Т. Шевченка: “Курочка ряба” (реж. С. Калина), Вертепне рідзвяне дійство “Ой радуйся, земле” (реж. Ф. Стригун), “Лимерівна” (реж. Ю. Мельничук), “Дім божевільних” (реж. В. Сікорський), “Царівна жаба” 2000р., “Принцеса на горошині” 2002р. (реж. І. Ляховський).

Оформив виставу за п’єсою Я. Верещака “Степан Бандера” (реж. П. Загребельний) на сцені палацу культури “Ватра”, лялькову виставу “Козацькі вітрила” за п’єсою Б. Мельничука на сцені палацу культури “Текстильник” (м. Тернопіль), а також виставу “Журавлине пір’я” за мотивами японських казок у театрі ім. Лесі Українки м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області (1999).

Постійний член обласних художніх виставок як живописець. Брав участь у колективних виставках тернопільських художників у Києві (1995, 2001), Луцьку (1996), Львові (1998), Рівному (2001).

З 1995р. – член Національної Спілки художників України. Лауреат (за театральні постановки і художнє оформлення книжок для дітей) республіканської літературно-мистецької премії ім. Іванни Блажкевич (Тернопіль, 1995).

Автор ілюстрацій до видань: “Три казки” Р. Завадовича, Б. Лепкого і А. Лотоцького (1992), збірник старого галицького гумору “Засміймося, вуйку!” (1991), збірник духовної поезії “Христос воскрес – воскресне й Україна” (1992), “Календар української дитини на 1994 рік”, збірник пісень періоду визвольної боротьби ОУН-УПА “Лицарям волі” (1993), книг “Дивіться всі на козака” О. Чорноуса (1993), “Абетка для Василька” В. Ханаса, “Шаходром” В. Козара, “Пригоди гномика Ромтомтомика” Р. Завадовича (1995), “Царівна Лебідка” В. Паранової за творами О. Пушкіна (1996), “Козачок” та “Україночка” В. Вихруща, “Медузи”, “Пес і коралі”, “О, Над’я!” або Греки приїхали!”, “Ранок. Чий?”, “Вибрані новели”, “Нові новели” Б. Мельничука (1997 – 2002), “Провіяні зерна” І. Стронського, “Золотий горішок” Я. Сачка, “Казка про Капкана-Іклана і хоробрих друзів” Л. Кірик-Радомської (всі – 1999). Оформив ряд підручників і посібників для школярів.

Адреса В. Якубовського:

46027, м. Тернопіль,

вул. Лучаківського 5/212

тел. дом. 33-36-00

тел. театру 22-06-62