Юрій Васильович Чумак – живописець-монументаліст, графік, оформлювач інтер’єрів.

Художник народився у 1937 році на Слобожнщині. Ще в шкільні роки відчув потяг до малювання. Навчався на художньо-графічному факультеті Одеського державного педагогічного університету ім. К. Ушинського.

Творче зацікавлення художника можна окреслити п’ятьма умовними розділами: «сива давнина», козаччина, портрети, пейзажі, натюрморти. Національна тема – одна з головних у творчості митця. Від його полотен віє духом прадавньої культури, звичаїв і традицій. Готовий скарб – лишень прислухайся і відчуй.

Художник-філософ залюблений у свою землю. Багато полотен присвячено природі. Картини з зображенням українських річок – Дніпра, Серету, тернопільського гідропарку «Топільче» захоплюють погляд. Цілий альбом присвячено улюбленим квітам – ірисам.

Юрій Васильович Чумак учасник виставок у Тернополі, Львові, Києві, Москві. Персональні виставки митця експонувалися в Тернопільській картинній галереї обласної організації Національної Спілки художників України, художньому музеї (2004, 2007, 2011), обласній бібліотеці для молоді (2005), Українському домі Перемога, містах Вишнівець, Збараж.