Бібліотеки – партнери Goethe-Institut “Мова. Культура. Німеччина”


goetheInstЗ вересня 2008 року бібліотека є партнером Гете-Інституту в Україні, з яким спільно реалізує проект «Бібліотеки – партнери Goethe-Institut “Мова. Культура. Німеччина”».

Мета проекту – забезпечення української провінції сучасними актуальними інформаційними матеріалами з Німеччини і про Німеччину. Отже, в рамках даного проекту бібліотека бере на абонемент німецькомовні інформаційні матеріали в Гете-Інституту та, в свою чергу, надає ці матеріали вже своїм читачам на місці. Таким чином, відпала потреба купувати німецьку книгу чи їхати по неї в Київ.

Крім того, користувачі бібліотеки мають можливість замовити потрібну їм книгу, скориставшись каталогом – паперовим чи онлайн-каталогом на сайті Гете-Інституту.

Контакти

Графік роботи

  • 10:00 – 19:00
  • 10:00 – 18:00
  • Вихідний

КЛУБ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ

Бажаєте безкоштовно вивчити німецьку мову?

КЛУБ німецької мови для початківців

У програмі клубу: вивчення лексики німецької мови; виконання граматичних вправ; розігрування діалогів учасниками клубу на різноманітні повсякденні теми; ігрові форми вивчення мови.

Крім того, краєзнавчі та суспільно-політичні презентації, спрямовані на краще ознайомлення з культурою Німеччини та стилем життя самих німців.

Заняття допомагають не тільки вивчити німецьку мову та поглибити знання про Німеччину, але й значно розширити кругозір.

Гете-Інститут та його діяльність

Ґете-Інститут — це всесвітня мережа культурних центрів Федеративної Республіки Німеччина.

Він популяризує вивчення німецької мови за кордоном і підтримує міжнародну співпрацю в культурній сфері, подає детальну інформацію про культурне, суспільне й політичне життя Німеччини.

Мережа Ґете-Інститутів, Ґете-центрів, культурних товариств, читальних залів, екзаменаційних центрів та центрів вивчення німецької мови виконує центральні завдання культурної й освітньої політики за кордоном. Крім того, Ґете-Інститут виступає як партнер громадських і приватних культурних організацій, а також федеральних земель, міських муніципалітетів і господарчих підприємств.

Матеріал для своєї роботи Ґете-Інститут черпає з розмаїтого відкритого суспільства Німеччини і живої німецької культури, поєднуючи досвід та уявлення партнерів у Німеччині й за кордоном зі своєю фаховою компетентністю і працюючи в партнерському діалозі. Ґете-Інститут є партнером для всіх, чия діяльність тісно пов’язана з Німеччиною, німецькою мовою й культурою; працює на власну відповідальність і політично незалежний.

Ґете-Інститут готовий до вирішення культурно-політичних питань, поставлених глобалізацією, й розробляє інновативні концепції гуманного світу, побудованого на взаєморозумінні, в якому культурне розмаїття сприймалося б як багатство.

Ґете-Інститут в Україні поставив перед собою такі завдання:

  • виступати посередником та співучасником у німецько-українському діалозі в культурній та освітній сферах;
  • сприяти зростанню й підтриманню симпатії та інтересу до Німеччини;
  • надавати інформацію про Німеччину;
  • сприяти вивченню німецької мови в Україні;
  • підтримувати діалог між Європою та східноєвропейськими культурами.

Основними напрямками роботи у сфері культури є зустрічі між українськими й німецькими художниками й інтелектуалами, презентація сучасної німецької культури й підтримка німецько-української співпраці на цьому терені.

У рамках популяризації німецької мови в Україні інститут пропонуємо для українських педагогів семінари й різноманітні послуги. У співпраці з українськими партнерами підтримує національні та європейські проекти з популяризації іноземних мов. В Україні курси німецької мови пропонують 15 центрів вивчення німецької мови, рівномірно розподілених по всій території країни. Німецькій меншині надається підтримка у вивченні німецької мови та культури.

Ґете-Інститут пропонує диференційовану програму мовних курсів. Починаючи з курсів для початківців аж до найвищого рівня слухачі займаються мовою за комунікативними методиками, готуючись до центральних іспитів Ґете-Інституту.

Інформаційний центр надає інформацію з актуальних аспектів культурного, суспільного й політичного життя Німеччини. Користувачам пропонуються значні фонди книг та інших інформаційних матеріалів, а також цільові інформаційні послуги для всіх, хто цікавиться Німеччиною, вивчає чи викладає німецьку мову. Дев’ять центрів навчально-методичної літератури та чотири читальних зали дають можливість зацікавленим з усієї України отримати потрібну їм інформацію. Підтримуються також переклади німецьких авторів українською мовою.

Ґете-Інститут у Києві належить до життєво важливих складових культурного обміну між Німеччиною й Україною. Для всіх, хто цікавиться Німеччиною й німецькою мовою, Ґете-Інститут у Києві є постійним і часто незамінним партнером.

Підручники для вивчення німецької мови

Фонд Заочного абонементу в Тернополі налічує багате різноманіття підручників, виданих в Німеччині, для вивчення німецької мови – як самостійно, так і з викладачем чи в групі.

Підручники систематизовано за рівнями вивчення іноземної мови – від базового до найвищого: А1, А2, В1, В2, С1, С2. Враховується також вік учня, що передбачає наявність окремих посібників для дітей та молоді і дорослих.

Крім того, підручники поділяються відповідно до мети вивчення німецької мови: для навчання в Німеччині, для роботи в туристичній сфері чи медичному обслуговуванні тощо.

Der Gruene Max

1

Das Deutschmobil

2

Berliner Platz

3

Netzwerk

4

Aspekte

5

Ideen

6

Schritte plus

7

Klipp und Klar

8

Phonetiktrainer A1-B1

9

Alltag, Beruf & Co.

10

Deutsch im Krankenhaus

11
Підручники для підготовки до тестів

Сертифікація знань іноземної мови проводиться на основі стандартизованих тестів. Підручники для підготовки до тестів поділено на рівні: А1, А2, В1, В2, С1, С2, TestDaF.

1
Fit fuers Zertifikat Deutsch (Tipps und Uebungen)
2
Training TestDaF
3
Mit Erfolg zum Zertifikat Deutsch. B1
4
Fit fuer Fit in Deutsch 1 und 2
5
Pruefungstraining DSH
6
Das Testbuch Wirtschaftsdeutsch
Словники та граматичні довідники
1
Великий німецько-український словник
2
Grosswoerterbuch. Deutsch als Fremdsprache
3
PONS. Универсальный словарь. Русско-немецкий. Немецко-русский
4
DUDEN. Deutsche Grammatik
5
Phonothek intensiv. Aussprachetraining
Балетристика

Балетристика або художня література представлена як класичними творами так і працями сучасних авторів.

Сюди входять також легкі, адаптовані тексти для читання, рораховані на початковий та середній рівні володіння німецькою мовою.

1
Alois Prinz. Auf der Schwelle zum Glueck. Die Lebensgeschichte des Franz Kafka
2
Renate Welsh. Grossmutters Schuhe
3
Alle meine Lieben. Die schoensten Familiengeschichten
4
Dora Heldt. Kein Wort zu Papa
5
Tommy Jaud. Hummel Dumm
6
Gabi Baier. Wiener Blut
7
Dorothea Hermm. Ein Starr in Gefahr
8
Leo & Co. Liebe im Mai
9
Faust
Енциклопедії
1
Medizinwissen von A-Z
2
Die Bier Bibel
3
111 Deutsche Weine, die man getrunken haben muss
4
Das grosse Familienbuch der Feste und Braeuche
Журнали та газети
1
Deutschland
2
Vitamin.De
3
DE. Magazin Deutschland
4
Foto Magazin
5
Schoener wohnen
6
Brigitte
7
Geo mini
8
MD. International designscout for furniture, interior and design
9
Theater heute
10
Der Spiegel
11
Bild der Wissenschaft
12
Form
13

Ballettanz
Книги для дітей та юнацтва
1
Martin Klein. Ein Tag auf dem Pferdehof
2
Ostern
3
Muttertag
4
Helga Bansch. Lisa will einen Hund. Лиза хочет собаку
5
Ulrike Rylance. Karolin Przybill. Pia kommt in die Schule. Пиа идёт в школу
6
Bianka Minte-Koenig. Hans-Guenther Doering. Komm mit, wir entdecken die Jahreszeiten.
Краєзнавчі книги
1
So schoen ist Deutschland
2
Berlin
3
Bremen und Bremerhaven
4
Europa. Laender. Staedte. Landschaften
5
Die 100 schoensten Plaetze in Bayern…
Кулінарні книги
1
Deutsche Kueche
2
Helma Danner. Salate
3
Bayerische Hausmannskost fuer Feinschmecker
CD та DVD
1
Deutsch im Krankenhaus
2
Die freche Liederfibel
3
Paul Hindemith. Mathis der Maler
4
Hano Hanoqitho
5
Scorpions. Face The Heat
6
Singen und Bewegen
7
Der gruene Max
8
Aspekte
9
Videoreportagen zur Landeskunde
Ігри
1
Memory. Deutschland
2
Memory. Auto
3
Halli Galli. Junior
4
Deutschlandreise
5
Hase und Igel
Німецький дитячий куточок

У 2013 році обласна бібліотека для молоді взяла участь в конкурсі Ґете-Інституту на розробку концепції для роботи бібліотеки з дітьми та молоддю.

Змагання проводилося серед 12-ти бібліотек-партнерів інституту по всій Україні. Ми виграли цей конкурс, результатом чого стало створення дитячого куточка в нашій бібліотеці.

kidS

Куточок включає дитячі меблі та іграшки, серед яких кухня, ляльковий пересувний театр, настільний хокей, ляльки та м’які іграшки, машини, автомобільні гірки, дитячі книги, настільні ігри для розвитку дітей та багато інших цікавинок , які не залишать байдужою жодну дитину!

Onleihe

Onleihe – новий електронний сервіс Бібліотек Goethe-Institut у Східній Європі та Центральній Азії (у Білорусії, Казахстані, Росії та Україні). Цей сервіс надає Вам можливість, на обмежений проміжок часу брати на абонемент електронні книжки, аудіо-книжки та інші електронні матеріали. Для цього Вам необхідно просто завантажити їх у cистемі Onleihe.

Необхідність повертати матеріали зникає автоматично: після завершення терміну користування, матеріали перестають бути доступними.

Через систему Onleihe Ви можете одним кліком мишки брати необхідні Вам матеріали на абонемент 24 години на добу,

Хто може користуватися системою Onleihe?

Всі охочі, хто постійно мешкає у Білорусії, Казахстані, Росії або Україні та зареєстрований у одній з Бібліотек Goethe-Institut, що беруть участь у проекті, можуть користуватися системою Onleihe.

Як я можу подати заявку на користування системою Onleihe?

Для того, щоб отримати доступ до системи Onleihe, Вам необхідно зареєструватися. Для цього Ви маєте заповнити формуляр-заявку. Після надходження Ваших даних до системи, співробітники бібліотеки зв’яжуться з Вами. Після успішного завершення реєстрації, Ви отримаєте код реєстрації, необхідний для активації системи Onleihe.

Активація відбувається через Інтернет-сервіс Mein goethe.de. У пункті меню „Мій Onleihe“ введіть, будь ласка, код реєстрації.

Якщо Ви ще не користувалися „Mein goethe.de“, Ви маєте пройти реєстрацію. Реєстрація та користування „Mein goethe.de“ є безкоштовними.

З моменту введення коду реєстрації Ви маєте право протягом одного року користуватися системою Onleihe. Через рік Ви автоматично втрачаєте право користування системою. Якщо Ви хочете продовжувати користуватися системою, Вам потрібно знову заповнити формуляр-заявку на отримання коду реєстрації у системі.

Якщо Ви зацікавлені у користуванні новим сервісом, Ви можете зареєструватися тут: Онлайн-формуляр.

Якщо у Вас виникли питання щодо нової пропозиції, не вагайтеся звернутися до:

Ганна Журавльова
Інформація та бібліотека
Goethe-Institut в Україні
Тел.: +380 (44) 4961280
onleihe@kiew.goethe.org