Уродженець Тернопільщини Сергій Притула по праву вважається на сьогоднішній день одним із стовпів волонтерського руху в Україні. Народився 22 червня 1981 р. в місті Збараж, Тернопільської області. У 1997 році посів друге місце на захисті наукових робіт у Малій академії наук України. Брав участь у чемпіонатах з шахів. Школу закінчив із золотою медаллю. У 1998 році вступив до Тернопільської академії народного господарства. Протягом навчання в академії був учасником низки молодіжних організацій, співзасновник неформальної спілки «Митці» та видавництва «Слина». Паралельно з навчанням грав у КВК, брав участь у конкурсах художньої самодіяльності.
У 1998 році пройшов кастинг на посаду радіоведучого і після тривалої підготовки в січні наступного року з’явився в ефірі «Радіо Тернопіль 106.1 FM» під псевдонімом «Сірий». З 2000 до 2001 року навчався в Лондоні в одному з коледжів. Згодом, розчарувавшись у навчанні, почав працювати за різними професіями: від будівельника і вантажника до офіціанта та помічника кухаря. Повернувшись до Тернополя, був студентським деканом свого ВНЗ і відновив роботу на «Радіо Тернопіль».
Протягом 2004-2009 років Сергій Притула активно розвивав кар’єру телеведучого та гумориста: був резидентом «Comedy Club UA», актором скетч-шоу «Файна Юкрайна», ведучим розважальних програм на «Новому каналі». У 2009 році створив «Перше україномовне гумор-шоу «Вар’яти». Пробував себе на політичній арені: у 2019 р. став членом партії «Голос», від якої у 2019 р. балотувався до Верховної Ради України та на посаду міського голови Києва 2020 р.
Однак, сьогодні, перш за все Сергій Притула відомий широкому загалу як волонтер, засновник однойменного фонду. З 2014 року Сергій Притула займався волонтерською допомогою українській армії як приватна особа. У 2020 році він разом з командою cтворив благодійний фонд для надання допомоги медикам, людям з інвалідністю, а також розвитку напрямів освіти та інклюзії.
З 24 лютого після вторгнення армії Російської Федерації на територію України Притула відновив своє керування у фонді «Благодійний фонд Сергія Притули», де займався залученням благодійних внесків на озброєння та гуманітарної допомоги постраждалим від війни.
22 червня у день народження Сергія Притули стартував проєкт Народний Байрактар, з залучення коштів на закупівлю трьох безпілотників Bayraktar TB2. Необхідна сума у розмірі 602,009,910.58 грн була зібрана на вечір 24 червня. 18 серпня Сергієм було оголошено, що гроші, що були зібрані фондом, на купівлю безпілотників, і отримані Україною, на безоплатній основі були направлені на купівлю супутника фінської компанії ICEYE.
Наприкінці серпня 2022 року, фонд розпочав співпрацю з Військовою школою “Боривітер”. Спільними зусиллями нам вдалося масштабувати напрями підготовки школи, вдвічі збільшити число курсантів, які випускаються щомісяця, та запустити нові програми. Нині в школі працюють 100+ інструкторів, які щомісяця навчають понад 1 000 військовослужбовців за девʼятьма напрямами підготовки.
Нагороди:
Орден «За заслуги» II ст. (23 серпня 2022) – за значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя, відстоювання національних інтересів нашої держави, сумлінне виконання професійного обов’язку.
Орден «За заслуги» III ст. (5 грудня 2019) – за громадянську мужність, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, зміцнення обороноздатності та безпеки Української держави, активну благодійну і гуманістичну діяльність.
Література
Алея зірок поповнилася новими іменами : [Євген та Тамара Удіни, Орест Савка, Олександр Смик, Сергій Притула] // Свобода. – 2020. – № 2 верес. – С. 6.
Сергія Притулу нагородили орденом «За заслуги» // Нова Тернопільська газета. – 2019. – 11-17 груд. – С. 3.