Яку нитку додавали у вишиванки козаків?
У якому українському місті зародилася традиція святкувати День вишиванки?
З якою метою робили перші вишиванки?
Коли відзначають Всесвітній день вишиванки?
Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня (будній день).
У котрому році вперше почали відзначати Всесвітній день вишиванки?
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.
На скільки основних груп ділиться орнамент вишивок?
Орнамент вишивок ділиться на три основні групи: абстрактний, рослинний і тваринний. Цікаво, що рослинний орнамент тепер можна зустріти не тільки у вишиванках, а і в колекціях іменитих дизайнерів, натхнених культурою і традиційним костюмом українського народу.
У скількох країнах відзначають День вишиванки?
За орієнтовними підрахунками, щороку День вишиванки святкують у 100 країнах світу. Фактично, всюди, де є українська діаспора. Святкування відбувається в різних форматах: покази мод, концерти, марші, виставки, ярмарки тощо.
Що означає червоний колір візерунків на вишиванці?
Кого з українських письменників вважають законодавцем «вишиваної» моди?
Законодавцем «вишиваної» моди став Іван Франко, який поєднав вишиванку з тогочасним буденним одягом. Саме в такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі.
Яку вишиванку вважають найдорожчою?
Де була заснована перша школа вишивки?
Першу школу вишивки започаткували в Київській Русі ще в ХІ столітті. Її заснувала княжна Анна, сестра Володимира Мономаха. У школі опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом.
Яку вишиванку вважають найоригінальнішою?
Одна з найоригінальніших вишиванок – борщівська. Така сорочка розшита чорними нитками. Є легенда, що коли турки і татари знищили практично всіх чоловіків у одному з сіл, жінки цього і сусідських поселень недалеко від Борщова протягом декількох поколінь одягали саме такі чорно-білі сорочки в знак скорботи та печалі.
Зі скількох років дівчата вміли вишивати?
Кого називають «прародителями» української вишивки?
Прародителями вишивки були скіфи. За свідченням давньогрецького історика Геродота, свій одяг вони оздоблювали цікавими візерунками, про що свідчать срібні бляшки з фігурками чоловіків, знайдені на Черкащині та датовані VІ ст. Дослідження показали їх ідентичність з вишивкою українського народного костюма XVІІІ-XІX ст.
У якому місті Книга рекордів України зафіксувала найбільшу кількість людей у вишиванках, які зібралися в одному місці?
Найбільша кількість людей у вишиванках, які зібралася в одному місці, була зареєстрована у 2011 році у місті Рівне. У День Незалежності на центральний майдан міста прийшло 6570 людей у вишиванках. Цю цифру зафіксовано у Книзі рекордів України.
Яка вишивальна техніка найпопулярніша в Україні?
Чи вірно те, що вишиванка здавна була повсякденним одягом українців?
Українці ніколи не носили вишиванок на щодень. У час, коли не було сучасних пральних засобів і машин, а на створення однієї сорочки витрачалися місяці, дуже не практично було щодня красуватися у вишитій сорочці. Сорочки для буднів називалися «буденками» і вони нічим не прикрашалися.