Ювілей – це особливе святкування круглої дати якоїсь події, важливої дати.
Загалом ювілеї заведено святкувати саме у людей, але навіть книги мають свої круглі дати.
Ось деякі з відомих книг, які святкуватимуть свій черговий ювілей цього року.
Ці книги є на поличках наших книгозбірень і продовжують вабити до себе читачів.
Шевченко, Т. Кобзар [Текст] : повна ілюстр. зб. / Т. Шевченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 716 с.
Найновіше видання «Кобзаря» укладене й підготовлене до друку за сприяння Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України. Тексти творів подані за оригіналами рукописів і першодруків, що дозволило усунути неточності, допущені у пізніших виданнях. Книгу прикрашають репродукції картин та замальовок Шевченка, які супроводжуються мистецтвознавчим коментарем.
Багряний, І. П. Сад Гетсиманський [Текст] : роман / І. П. Багряний. – Київ : Дніпро, 1992. – 528 с.
У творі талановитого українського письменника Івана Багряного (1906—1963) зображено потужну сталінську машину свавілля і беззаконь, яка нищила людину морально і фізично. В центрі роману образ інженера Андрія Чумака, який в роки терору потрапляє до в’язниці. Могутній дух і воля не дають зламатися йому навіть у нелюдських умовах. Детальні описи тюремного побуту, допитів і тортур свідчать про те, що роман значною мірою автобіографічний.
«Сад Гетсиманський» без перебільшення можна назвати художнім та історичним пам’ятником страждань нашого народу.
Вовчок, М. Інститутка. Народні оповідання [Текст] : вибр. твори / М. Вовчок. – Київ : Знання, 2017. – 239 с.
“Інститутка” Марка Вовчка (1833—1907) — перша в українській літературі реалістична соціально- побутова повість, яку Іван Франко назвав найкращою перлиною української літератури. Майстерно поєднавши напружений драматизм подій та внутрішні переживання героїв, авторка надзвичайно правдиво показала, яких меж може сягати людське свавілля. Манірна легковажна панночка, що повернулася після навчання в Інституті шляхетних дівчат у маєток своєї бабусі, згодом стає жорстокою повелителькою людських доль, що призводить до гострого соціального Мконфлікту. До збірки також увійшли оповідання з народного життя, сповнені щирого смутку, викликаного людською недолею, та гуманного співчуття до гноблених і поневолених
Гончар, О. Т. Вибрані твори [Текст] : у 4 т. Т. 3 : Людина і зброя. Чорний Яр / О. Т. Гончар. – Київ : Сакцент Плюс, 2005. – 317 с.
До третього тому творів Олеся Гончара увійшов роман «Людина і зброя» (відзначений Шевченківською премією за 1962 р.) — про подвиг студентів, які в перші дні Великої Вітчизняної війни добровільно йдуть на фронт і у двобої з ворогом виявляють патріотизм і мужність, а також оповідання «Чорний Яр».
Роман «Людина і зброя» друкується в останній прижиттєвій редакції автора.
Грінченко, Б. Д. Вибрані твори [Текст] : в 2 т. Т. 1 / Б. Д. Грінченко. – Київ : Інтелект – АРТ, 2008. – 447 с.
До першого тому вибраних творів Б.Грінченка увійшли поезії із збірок «Пісні Василя Чайченка», «Під сільською стріхою», «Під хмарним небом», «Пісні та думи», «Хвилини» та ін., а також балади і поеми, оповідання та повісті. «Олеся» — оповідання Бориса Грінченка, вперше видане 1890 року. Твір відзначається авторським гуманізмом, глибиною проникнення у світ дитячої психології, зображенням родинного та національного обов’язку. Автор, змальовуючи життя і виховання дітей в тогочасних суспільних умовах, реалістично і всебічно відтворював психологію героїв, спосіб їх мислення за допомогою діалогів, введених до тексту.
Нечуй-Левицький, І. Над Чорним морем [Текст] : роман / І. Нечуй-Левицький. – Харків : Фоліо, 2008. – 219 с.
У романі «Над Чорним морем» (1890) відомий український письменник Іван Нечуй-Левицький (1838—1918) звертається до теми української інтелігенції, відкривши нову сторінку в українській прозі. Автор змальовує людей широких, прогресивних поглядів, що своєю гуманною просвітницькою діяльністю відкривали народу перспективи нового, вільного і розумного буття. Такими, насамперед, є Саня Навроцька й Віктор Комашко, герої роману, справжні подвижники, вірні раз і назавжди обраному шляху, що став їхнім життям.
Бредбері, Р. Марсіанські хроніки [Текст] / Р. Бредбері. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2011. – 295 с. – (Горизонти фантастики)
“Марсіанські хроніки” – науково-фантастичний роман, що розповідає про майбутню колонізацію людьми Марса. Прибульці прилетіли на червону планету зі спустошеної ядерною війною Землі й взялися її колонізувати. Звичайно ж, за своїм образом і подобою. Почалося все з витіснення корінного населення, марсіан, яке зрештою загинуло… А самі люди почали засмічувати незайманий світ старим мотлохом своїх земних уявлень та уподобань… У «Марсіанських хроніках» Р. Бредбері відобразив основні проблеми, що турбували американське суспільство на початку 50-х років ХХ сторіччя. Таких, як загроза ядерної війни, реакція проти цензури, природний потяг до звичайного життя тощо
Вайлд, О. Портрет Доріана Грея [Текст] : роман, п`єси / О. Вайлд ; пер. з англ. Р. Доценка. – Харків : Фоліо, 2006. – 398 с. – (Зарубіжна класика)
До книжки увійшли твори класика англійської літератури Оскара Вайлда (1854—1900) — роман «Портрет Доріана Грея», відомий читачам всього світу блискучими афоризмами і вишуканістю мови, та п’єси «Віяло леді Віндермір» і «Як важливо бути поважним», що принесли авторові славу неперевершеного майстра театрального жанру. Роман розповідає про молодика на ім’я Доріан Грей, який став натурником для портрета художника Безіла Голворда. Перебуваючи під враженням від фізичної краси Доріана, Безіл невдовзі закохався у нього, вважаючи, що Доріанова краса породжує нові тенденції у його творчості.
Діккенс Ч. Девід Копперфілд [Текст] /Ч.Діккенс-Київ.:Книголав, 2018.-624 с.
Розповідаючи про своє життя, Девід Копперфілд говорить про любов і жорстокість, розчарування та душевну щедрість, вдалі нагоди, яким так і не судилося збутися, та щасливі випадки, котрі так і не принесли нікому щастя. Хлопчик, що народився після смерті батька в любові простої, але щирої жінки, виріс та пізнав або побачив на своєму життєвому шляху практично все, що тільки можна собі уявити чи вигадати. І тепер він міркує про те, як зберегти вірність собі, дорогим людям та добрим думкам.
Сенкевич Г. Хрестоносці [Текст]:роман/Г. Сенкевич.-Київ:Дніпро,1986.-607с.
Універсальний талант Г. Сенкевича, як неперевершеного історика-письменника торкнувся і середньовіччя в романі «Хрестоносці». Це був час героїчної боротьби слов’ян з Тевтонським орденом, що довго і жорстоко катував набігами східні землі. Увінчанням цієї історії є Грюнвальдська битва 1410 р., у якій об’єднані знамена слов’ян розбили німецьких «псів-лицарів» та принесли своїм народам довгоочікуваний і благословенний мир.
Скотт, В. Айвенго [Текст] / В. Скотт ; пер. з англ. М. Головко. – Київ : Знання, 2020. – 511 с.
“Айвенго” — один із кращих творів славетного англійського письменника Вальтера Скотта (1771—1832). Дія роману розгортається в добу, що настала після завоювання Англії норманами, під час правління короля Річарда Левового Серця, котрому вірний товариш Айвенго допомагає боротися із непокірною знаттю. Письменник майстерно вплітає особисті долі героїв у реальні історичні події та достовірно відтворює життя тогочасного суспільства. Книга надзвичайно захоплива, повчальна і дає змогу не лише пізнати, але й відчути сувору середньовічну епоху.