Історія бібліотеки

Тернопільська обласна бібліотека для молоді

Тернопільська обласна бібліотека для молоді – сучасний культурно-дозвіллєвий центр, який поєднує в собі функції бібліотеки, інтернет-кафе, виставкової зали, місця для зустрічей і проведення екскурсійних програм, модного простору для дозвілля та навчання молоді.

За призначенням – спеціалізована бібліотека, яка надає комплекс інформаційних послуг підліткам та молоді віком від 15 до 35 років, а також методичну та практичну допомогу бібліотекам, навчальним закладам і громадським організаціям, що працюють з молоддю.

Як публічна установа надає вільний доступ до інформації жителям міста та області різних вікових категорій.

На базі бібліотеки успішно працюють: Пункт європейської інформації, Інтернет-центр для незрячих і слабозорих, Тренінговий центр з навчання комп’ютерній та інтернет-грамотності, Лабораторія 3D моделювання та робототехніки «МедіаСтарт», Мультимедійна кімната молодих батьків з дітьми «Розумна дитина», виставкова зала «Мистецька палітра», міні-студія звукозапису.

Діє більше 10 клубів за інтересами для різних вікових категорій.

Оснащена сучасною технікою: комп’ютери, тифлоапаратура для незрячих і слабозорих, нетбуки, іPadи, аудіо- та електронні книги, мультимедійні комплекси, графічні планшети, звукозаписуюча та робототехніка, програма «Rossetta Stone» для самостійного вивчення англійської мови, wi–fi зони.

Щорічно обслуговує понад 15 тис. користувачів, яким видає понад 315 тис. прим. документів.

Історія бібліотеки в цифрах і фактах

Багатий фонд літератури, якісна довідково-бібліографічна та технологічна база, привітне, комфортне середовище для роботи з книгою та змістовного проведення дозвілля, десятки креативних проектів, сотні цікавих заходів, тисячі задоволених і вдячних користувачів – результат праці не одного покоління відданих своїй справі людей, колективу професіоналів і однодумців під керівництвом директорів:

  • Самуйлик В.С. (з 1980 по 1993),
  • Хмурич М.В. (з 1993 по 2010),
  • Гук Л.С. (з 2011).
Меню