Щорічно 18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток та історичних місць. Цей День встановлено у 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників та визначних місць, створеної при ЮНЕСКО. В Україні він має назву «День пам’яток історії та культури» і відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99 його відзначають щорічно 18 квітня.
66 років тому Україна стала членом ЮНЕСКО. Україна − держава з багатовіковою історією та культурою. У кожному регіоні нашої країни є свої визначні пам’ятки − перлини української землі. На превеликий жаль значна їх кількість перебуває в занедбаному стані, а багато зруйновані.
У списку об’єктів, що увійшли до Світової спадщини ЮНЕСКО, – букові праліси Карпат (2017), Херсонес Таврійський, Собор святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська лавра (1990), ансамбль історичного центру Львова (1998), Геодезична дуга Струве (2005), Резиденція Буковинських митрополитів (2011), дерев’яні церкви Карпатського регіону.
У різних країнах світу до цієї дати прийнято організувати різноманітні заходи, приурочені збереженню всесвітньої спадщини. Багато музеїв у цей день можна відвідати безкоштовно.
Наша держава багата на культурні та різноманітні історичні пам’ятки, але чи наші нащадки матимуть змогу побачити їх, залежить тільки від нас. Вивчайте та бережіть багату історичну спадщину України!