Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває.
У багатьох країнах світу громадські та молодіжні організації проводять акції та масові заходи з пропаганди здорового способу життя та відмови від куріння.
Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити. Це є проблемою для всіх нас, тому що знаємо, що збільшення кількості тих, хто кинув палити є ключовим елементом зниження прогнозованого тягаря викликаних тютюном смертей.
Опитування населення різних країн показало, що дві третини курців помилково вважають, що куріння не спричиняє невеликої шкоди, або взагалі не робить її: небагато з них хочуть кинути палити і ще менше кинули палити.
Сьогодні ми знаємо, що існує багато успішних та ефективних методів лікування. Засоби заміщення нікотину, такі як нікотинова жувальна гумка, пластир, назальний спрей (аерозоль для носа) та інгалятори, а також не-нікотинові засоби, такі як бупропіон, можуть подвоїти шанси людей досягти успіху. Вони мають стати більш доступними, а їх вартість нижчою, щоб курці в усіх країнах могли придбати їх.
Доброю новиною є те, що люди усвідомлюють користь для здоров’я, якщо кинути палити в будь-якому віці. Ті, хто кинув палити у віці 30-35 років, мають тривалість життя, що дорівнює тривалості життя людей, які ніколи не палили.