Найкраща в світі жінка – українка!
Талантами підкорює весь світ!
Лариса Маковей
У кожній епосі є видатні жінки, чиї життя і вчинки надихають на подвиги.
Наші українки ставали королевами, впливали на політику великих держав, з’являлися на полотнах всесвітньо відомих художників. Вони робили наукові відкриття, виступали на світових сценах, засновували школи і писали книжки.
Українські жінки і зараз вболівають за свою батьківщину, роблять вклад у світову та українську культуру, власними талантами, авторитетом впливають та змінюють хід історії. Коли в Україну прийшла війна, вони пліч-о-пліч із чоловіками пішли захищати країну.
Із 2014 року допомогу надають волонтерки, парамедикині, психологині, захисниці.
Ця віртуальна виставка про найвідоміших жінок давньої та сучасної України: Лесю Українку і Катерину Білокур, Соломію Крушельницьку і Квітку Цісик, Ліну Костенко і Аду Роговцеву, Джамалу і Ірму Вітовську, Олену Підгрушну, Ольгу Харлан, Олесю Бакланову, Ярославу Никоненко… Про незламних, талановитих, особливих своєю силою духу жінок.
Благословенне жіноче ім’я – Україна [Текст] : жіночі портрети країни / О. Тарасенко. – Київ : Поліпрінт, 2021. – 239 с. : іл. – Вид. присвячене 30-й річниці Незалежності України.
Роль жінок в українському суспільстві завжди була вагомою та важливою попри стереотипні уявлення про її другорядність, і свідченням цьому є довжелезний список визначних українок.
Це видання присвячене 30-й річниці Незалежності України, що створене як образ країни в портретах 30 видатних жінок, таких як Леся Українка, Катерина Білокур, Софія Окуневська, Ліна Костенко, Лілія Подкопаєва та інші.
Бунтарки: нові жінки і модерна нація [Текст] : есеї / літ. ред. О. Сауляк. – вид. 2-ге. – Київ : Смолоскип, 2021. – 364 с.
Перед вами книжка про справжніх бунтарок — українських письменниць другої половини ХІХ та початку ХХ століття, які знаходять свої голоси у літературі й публіцистиці та починають відстоювати власний простір — як приватний, так і публічний. Дванадцять історій про життя та творчість найбільш знакових українських авторок, які активно порушували питання про статус і права жінки у своїх текстах.
Видатні жінки української історії [Текст] : біогр. нариси на тлі іст. подій. Кн. 1 : Х – XVIII ст. – Київ : Балтія-Друк, 2020. – 263 с.
Перша частина видання, присвяченого тим жінкам Русі-України, що залишили помітний слід в історії. Слово “шляхетний” має кілька значень, і серед них “особа знатного походження” та “благородна людина”. Обидва визначення пасують нашим героїням: деякі з них походили з великокняжих родів династій Рюриковичів і Гедиміновичів та їхніх численних відгалужень, інші належали до козацького стану, що після закінчення княжої доби майже два століття відігравав роль національної еліти.
Гавришко, М. Долаючи тишу [Текст] : Жіночі історії війни / М. Гавришко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 238 с.
У період Другої світової чимало жінок приєдналося до лав націоналістичного підпілля та Української повстанської армії як зв’язкові, розвідниці, санітарки, воячки… Пліч-о-пліч із чоловіками вони пройшли горнило кривавих подій, спростувавши всі стереотипи «слабкої статі». Їхні голоси тривалий час не було чутно. Їхній досвід був невидимим.
Ця книжка — збірка історій-сповідей жінок, які не просто бачили війну та брали активну участь у тогочасних подіях, а прожили її. Відверті розповіді про те, що означало бути жінкою під час війни. Унікальні спогади селянок та міщанок, жінок із різною освітою та соціальним становищем, жінок, які обіймали керівні посади в ОУН і були рядовими підпільницями. Живі емоції в історіях, які роками були непочутими та забутими.
Дацюк, Г. Одна з нас [Текст] : незагублені історії / Г. Дацюк. – Чернівці : Букрек, 2020. – 239 с.
Історії, що оприявлені в книзі, розкажуть вам про одну з нас — українську жінку. І хоч ми підіймаємося на Еверест, отримуємо паралімпійські медалі, пишемо книги та беремо до рук зброю на Сході, усе ж мусимо щодня долати стереотипи про те, що нам щось не під силу. Ми не живемо напоказ, але точно знаємо, що кожна з нас так само має унікальний досвід, про який варто світові розповісти. Завдяки «Одній з нас» ми робимо до цього перший крок. Наші історії повні натхнення, вони про силу духу та любов — незважаючи на будь-які перешкоди: фізичні чи психологічні.
12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину [Текст] / авт.-упоряд. М. Савка. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 207 с.
Дванадцять жінок, дванадцять цінностей, дванадцять відвертих розмов. Мар’яні Савці вдалося створити особливий комунікаційний простір, у якому витворився жіночий обмін думками та ідеями про найголовніше: любов, справедливість, милосердя, толерантність… Такий, у якому ми вчимося думати по-новому, вголос говорити про те, що важливо.
Країна жіночого роду [Текст] / уклад. й передм. В. Кіпіані. – Харків : Vivat, 2021. – 303 с.
Видатні українки XX століття часто лишаються непомітними. Про долю деяких героїнь цієї книжки хтось, можливо, почує вперше, однак їхню роль в українській історії не варто применшувати. Це лікарки, учительки, учасниці національно-визвольного руху, політув’язнені, журналістки, військовички, культурні діячки…
У цій книжці зібрано інтерв’ю, свідчення, архівні документи й довідки про визначних жінок України — матеріали ресурсу «Історична правда». Серед них і унікальне інтерв’ю Квітки Цісик, і статті про докторку медицини Розалію Ліфшиць-Винниченко, підпільницю Ірину Тимочку — «Христю» й письменницю Олену Телігу…
Макаревич, М. Україна має жіноче обличчя [Текст] / М. Макаревич ; іл. М. Коцан. – Київ : ІРІО, 2021. – 131 с.
Україна як жінка – вродлива та багата, незалежна, у розповні свого творчого потенціалу постать. У книжці представлено 30 есеїв про наших сучасниць, непересічних українок, знакових представниць двох ключових царин нинішнього життя України – науки та культури. 30 “живих” історій на основі авторських інтерв’ю журналістки-письменниці Мирослави Макаревич. З лайфхаками від українських актрис, науковиць, художниць, музиканток, оперної діви й балерини.
Покатіс, В. Незламні [Текст] : книжка про спротив українських жінок у війні з російськими загарбниками / В. Покатіс. – Київ : Yakaboo Publishing, 2023. – 335 с.
«Незламні» — книга про українок, про силу українського духу, про жіночу єдність, про стійкість, коли треба покинути домівку й рятувати сім’ю, а потім країну, про якості, які українки відкрили в собі з початком війни, про те, як вони допомагають армії та мріють відновлювати країну.
До збірки увійшло 30 історій жінок-військових, парамедикинь, волонтерок, засновниць фондів і притулків, адвокаток, які представляють права українського народу в різних країнах, про жінок, які організовують марші, щоб голос України почули всюди. Українки відкрили в собі такі риси, про які навіть не думали.
Сильні жінки сучасної України: на війні, в тилу, в родині [Текст] : інформ. дайджест / Терноп. обл. б-ка для молоді, інформ.-бібліогр. від. ; уклад. І. Грицишин, О. Батюк. – Тернопіль : [б. в.], 2023. – 64 с.
Видання містить розповіді про сучасних українських жінок. Їх силу духу, стійкість та незламність, єдність під час війни. Про те, як вони воюють , волонтерять, відновлюють країну.
Це воює вона [Текст] / упоряд. Л. Омельяненко. – Київ : Видавництво, 2024. – 56 с.
Героїні книжки «Це воює вона» — надзвичайні сміливиці. Серед них кулеметниці, аеророзвідниці, водійки БМП, морпіхи, бойові медикині, командирки взводів, громадські діячки. Усі вони стали на захист України в російсько-українській війні. З цих невигаданих історій ви дізнаєтеся, як захисниці роблять усе можливе для перемоги України, і прочитаєте, як вони ламають стереотипи та торують шлях іншим жінкам з військовим покликанням.
Це зробила вона [Текст]. – Київ : Видавництво, 2018. – 104 с.
У цьому виданні, під однією обкладинкою зібрані історії наших землячок: талановитих, успішних і сильних. Воно покликане вивести на світло жіночий внесок в історію України, який відбувається століттями. Леся Українка, Анна Ярославна, Соломія Крушельницька і ще сорок шість імен здатних надихнути своїм прикладом кожну дівчинку, яка прочитає про їхні досягнення та сильні характери. Ця невелика книга розхитує гендерні стереотипи і сформовані суспільні підвалини. Вчить тому, що жінка може добитися всього чого хоче, незалежно від сфери діяльності.
Відкрийте нові імена в нашій історії і просто насолодіться прекрасними ілюстраціями.