Блажкевич Іванна– педагогиня, дитяча письменниця, громадська діячка, яка своє життя присвятила боротьбі проти гнобителів українського народу, авторка популярних статей із питань літератури та етнографії.
Народилася 9 жовтня 1886 року у с.Денисові, що на Козівщині.
Іванна Омелянівна Блажкевич брала активну участь в організації Денисівської семирічної школи, дитячого садка, вчителювала, боролася за культурні перетворення на селі.
Творча діяльність та громадська робота І. Блажкевич отримали глибоку підтримку О. Кобилянської, У. Кравченко, Т. Бордуляка, з якими письменниця була в дружніх стосунках.
Її вірші, оповідання, публіцистичні статті друкували прогресивні галицькі газети та журнали. У видавництві “Світ дитини” вийшли одна за одною її книги п’єс, оповідань, віршів: “Св. Миколай в 1920 р.” (1920), “Тарас у дяка” (1923), “Діло в честь Тараса”, “Вертеп” (обидві – 1924), “Мила книжечка” (1928), “Пушистий король” (1929), “В мамин день” (1931), “Івась-характерник” (1936), “Оповідання” (1937) та ін. Згодом побачили світ: “Подоляночка” (1958), “Прилетів лелека” (1971), “Чи є в світі щось світліше” (1977), “Прилетіла ластівка” (1986), “У дитячому садочку” (1993) та ін.
Померла Іванна Блажкевич 2 березня 1976 р. в рідному селі Денисові.
У 1993 р. в Тернополі встановлено літературно-мистецьку премію ім. Іванни Блажкевич за кращі твори для дітей.
Детальніше про відому краянку читайте на ресурсі ->
Усім тим, хто цікавиться історією рідного краю та історією національно-визвольних змагань українського народу рекомендуємо до читання книгу Миколи Бармака та Мар”яни Чорної “Жінка незламного духу. Іванна Блажкевич (1886-1977)”. Видання висвітлює громадсько-просвітницьку діяльність письменниці. В основі дослідження- епістолярна спадщина, інформація про її родину, про відомих громадських та культурно-просвітницьких діячів краю. Є у фонді Тернопільської обласної бібліотеки для молоді.
Про Денисівський краєзнавчий музей та музей-садибу письменниці Іванни Блажкевич читайте тут->