Геноцид є одним із найжахливіших та найбільш несправедливих злочинів, що скоюються проти людства. Він полягає в систематичному винищенні або серйозному ушкодженні певної національної, етнічної, релігійної чи соціальної групи.
За тисячу літ існування нашому народові судилося пережити силу-силенну спустошень, зрад і варварських знущань.
Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу став Голодомор 1932-33 років. Ця каральна акція була спрямована на впокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.
Голодомор 1932-33 років визнано актом геноциду українського народу не лише в Україні, але й у 32 країнах світу, 26 штатах США, Європейським парламентом та 6 церквами.
Єдина країна, що люто заперечує факт геноциду українців голодомором є російська федерація. Сьогодні ж вона розв’язала криваву повномасштабну війну проти України і знову чинить геноцид українців страшними воєнними злочинами.
Пропонуємо до перегляду підбірку книг відомих світових й українських істориків та юристів, які розглядають явище геноциду – його теоретичний і правовий концепт, витоки, глибину і людський вимір трагедій, що сталися на різних континентах. Частина книг знайомить із документальними матеріалами, свідченнями геноциду комуністичного режиму проти українського народу в ХХ столітті. Всі видання є в фонді Тернопільської обласної бібліотеки для молоді.
Перейти до перегляду підбірки “Геноцид- злочин злочинів” ->
7 грудня Тернопільська обласна бібліотека для молоді запрезентувала інформаційний дайджест “Покарання за існування: геноцид і його прояви”. Видання містить узагальнену характеристику поняття “геноцид”, його ознаки та відповідальність за здійснене. Детально показано такі явища геноциду як: Голокост, Голодомор, депортація кримських татар, геноцид вірменського народу, народу тутсі в Руанді.
Дайджест складається із 6-ти розділів. До кожного пропонується бібліографічний список використаних та додаткових інформаційних джерел.
Укладачі- працівники інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки, сподіваються, що наведені приклади геноцидів покажуть увесь жах деградації людства в часи, коли воно вдається до зниищення цілих народів, меншин і груп; пропонують читачу замислитися про недопущення подібного зла в майбутньому.
Відеоогляд інформаційного дайджеста дивіться на офіційній сторінці бібліотеки в соцмережі ->
Перейти до читання інформаційного дайджеста “Покарання за існування” ->