Аварія, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС – найбільша у світі техногенна катастрофа.
Вона надовго залишила свої згубні сліди на території багатьох європейських країн, зумовивши істотне погіршення загальної екологічної ситуації. Надовго позначилась на долі та здоров’ї мільйонів людей та майже кожної української сім’ї.
Її наслідки змусили світову громадськість замислитися над зміною світової енергетичної концепції, переглядом норм безпеки ядерної енергетики.
Книги допоможуть пояснити Чорнобильську катастрофу молоді, яка народилася вже далеко по ній.
Книжкова виставка “Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі” діє у читальному залі (2-й поверх бібліотеки). Запрошуємо до читання.
Пропонуємо також віртуальний доступ до книг, у яких документалісти та історики, учасники ліквідації, скинувши з себе кайдани радянської цензури, намагаються підійти до висвітлення цієї теми з максимальною об’єктивністю. У них Чорнобиль постає як місто, як атомна електростанція, як Зона відчуження, як трагедія і як символ.
Спогади та дослідження авторів доповнюють вирізки з тогочасної преси й розвідок, особисті малюнки та фото, фотоматеріали з архіву агентств “Укрінформ”, Національного музею Чорнобиля.



