Чудове місто Амстердам. Воно захоплює і чарує поєднанням дивовижної краси, містичної атмосфери, давньої історії та сучасних високих технологій.
Однією із ряду визначних пам’яток Амстердаму є його канали. Вони ділять місто на 90 островів, тому Амстердам називають Північною Венецією. По столиці Нідерландів розкидано більше 165 каналів, для порівняння – у Венеції їх 150. Саме канали надають місту унікальний колорит, розтягаються вони на сотні кілометрів.
У XIII столітті з невідомої причини європейці вирішили влаштуватися в болотистій місцевості. Ці землі завжди знаходилися нижче рівня моря і вже тоді мешканці були змушені будувати невеликі канали і рити рови. Все це необхідно було для того, щоб земля стала придатною для життя. У XVI століття Амстердам стає одним з важливих європейських портів. Канали стали вдалим результатом міського планування. Вони використовувалися як доповнення до вулиць. Крім усього, канали допомагали боронити місто від загарбників. У XVII столітті в Амстердамі вирішили побудувати кільце каналів, яке складається з чотирьох каналів Сінгел, Херенграхт, Кейзерграхт і Принсенграхт. Завдяки ним і зародилася сучасна система каналів. Трохи пізніше кільце доповнилося поперечними і ще декількома каналами.
На сьогоднішній день канал Сінгел найстаріший у Амстердамі. Він був викопаний ще в першій половині XV столітті, як міський рів. Але з ростом міста він перетворився у внутрішній канал, а пізніше став частиною Кільця каналів. Сьогодні він є одним з найважливіших внутрішніх каналів міста. По периметру каналу можна побачити будинки, побудовані в «Золотий вік» Голландії (16-17 ст.).
Херенграхт – другий за значимістю канал, який був побудований тільки в XVI столітті. В 1658 році канали почали продовжувати до річки Амстел, після чого їх стали називати «новими». Найбільш відома ділянка каналу називається «Золотий закрут».
Принсенграхт – найдовший канал міста. Його названо на честь принца Оранського, ватажка нідерландського повстання проти іспанських Габсбургів. Раніше тільки багаті купці могли дозволити собі будівництво будинку на березі цього каналу. Прінсеграхт – найдовший з чотирьох каналів, тому що він є останнім кільцем, що охоплює місто.
Кейзерсграхт був прокладений в 1612 з ініціативи бургомістра Франса Хендріксна Утгенса, головного міського теслі Хендріка Якобса Стаатс і головного міського землеміра Люкаса Янса Сінка. Канал був названий на честь імператора Священої Римської імперії Максимиліана І, і ніби на підтвердження свого статусу є найширшим з каналів Грахтенгордела (до 22 м.).
У ті зими, коли в Амстердамі стоять стійкі морози канали і річки замерзають, на лід тут же виходять любителі покататися на ковзанах.
З часом, в продовження до головних каналалів були прориті нові, що додали місту обриси півмісяця.
Канали Амстердама включені в 1000 кращих пам’яток світу. Місто фактично побудоване на воді. По водному просторі Амстердама можна пересуватися з такою ж легкістю, як і по дорогах на машинах або велосипедах, наприклад на водних таксі яскраво-жовтого кольору.
На каналах пришвартовані численні баркаси, закриті човни, річкові судна. Пропливаючи по каналах Амстердаму, можна помітити також забавні «плавучі будиночки», до яких підведено газ і електрику.
Кожен з цих каналів має свою історію і кожен житель Амстердама шанує цей пам’ятник світового значення.
Нині амстердамські канали — справжня візитівка нідерландської столиці, в 2010 році їх занесли до Світової спадщини ЮНЕСКО.