Світлана Шинкаренко

Світлана Шинкаренко народилася у 1950 році в місті Вільнюс (Литва). Дитинство та юність пройшли в місті Ленінграді (нині Санкт-Петербург), де вона закінчила художню школу та Ленінградське художньо-графічне педагогічне училище. Після закінчення працювала вчителем креслення та малювання у місті Красноярськ (Росія). Разом з сім’єю дев’ять років проживала у місті Прип’ять. З 1986 року, після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, проживає у місті Тернополі.

Саме в цей час розпочався найактивніший період творчості Світлани Шинкаренко. Тут вона увійшла в колектив однодумців - об’єднання художників «Первоцвіт», почала брати участь в обласних та міжнародних творчих пленерах. Приймала участь у виставках: Росія - Ленінград, Красноярськ; Україна - Прип’ять, Тернопіль, Київ, Кременець; Польща - Костян, Освенцим, Новий Томишль, Гродзіськ, Клобуцьк, Добєгнєв, Львувек.

Полотна художниці наповнені світлими та ніжними барвами. Вона пише ліричні натюрморти й барвисті пейзажі, в яких оспівує красу української природи. Має художниця і свої улюблені техніки виконання робіт - це монотипія і малювання на бересті.

Персональні виставки були в Тернопільській обласній бібліотеці для молоді та інших виставкових залах.