У цифрову еру радіо залишається найнадійнішим засобом масової інформації, спроможним охопити найбільш широку аудиторію.
13 лютого, у багатьох куточках нашої планети відзначають Всесвітній день радіо це – відносно молоде свято: рішення про його проведення щороку 13 лютого Генеральна конференція ЮНЕСКО прийняла за ініціативою Іспанії в листопаді 2011-му році, в світі ж його відзначили через рік після цього.
Варто відзначити, дата проведення свята була обрана не випадково — саме 13 лютого 1946 року вперше вийшло в ефір “Радіо ООН”, станція якого розташовувалася в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй.
Радіо продовжує залишатися одним з найпопулярніших форм зв’язку. За даними Міжнародного союзу електрозв’язку, сьогодні близько 80% домівок у світі мають хоча б один радіоприймач.
Перший радіоприймач був запатентований сербським винахідником Ніколою Теслою в 1893 році. В Україні першу цивільну радіолінію проклали в 1902 році.
Радіо це спосіб комунікації з найбільшою аудиторією в світі. Воно є загальновизнаним способом зв’язку, що володіє великими можливостями і вимагає малих витрат. Радіо дозволяє сягнути найбільш віддалених громад і найбільш вразливих груп населення. Більш того, радіо відіграє визначну роль в надзвичайних ситуаціях, полегшуючи надання допомоги при стихійних лихах.
День радіо заснований для того, щоб знову й знову нагадувати, що місія традиційних і сучасних ЗМІ – не маніпулювання свідомістю мільйонів, не відволікання уваги від важливих проблем сьогодення, а поширення інформації про права людини та проблеми її безпеки.