Щорічно в усьому світі 15 травня відзначається Всесвітній день захисту клімату.
Міжнародне співтовариство, до числа основних проблем, які ведуть до необоротних кліматичних змін на планеті, відносять підвищення концентрації парникових газів в атмосфері, глобальне потепління, підвищений вміст озону в атмосферному шарі, природні катаклізми, зміну погодних умов на планеті. Ці проблеми стали поштовхом до підписання в 1992 році Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, в 1997 році – Кіотського протоколу до неї, який зобов’язав 183 країни, які його ратифікували (в тому числі й Україну, що приєдналася до нього 4 лютого 2004 року), скоротити або стабілізувати викиди парникових газів.
Метою відзначення Всесвітнього дня захисту клімату є звернення уваги міжнародної спільноти до проблеми зміни клімату. Це свято – своєрідна відповідь на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь. Організатори численних акцій у багатьох країнах світу прагнуть показати шляхи вирішення проблеми через персональні дії кожного окремого громадянина та повідомити громадськість про існування такої небезпеки.
Збереження клімату — одна з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. Давайте разом оберігати наше майбутнє, свідомо ставитися до стилю свого життя, охороняти навколишнє природне середовище, адже збереження клімату Землі залежить від кожного жителя планети.