18 травня, починаючи з 1978 року, міжнародна громадськість відзначає День музеїв. В одних музеях проходять цікаві виставки, наукові конференції, в інших показують сеанси “Нічного музею”, організують музейні свята просто неба, дні відкритих дверей тощо. Одним словом, 50 тисяч музеїв світу у 200 країнах в тому числі (550 музеїв України) святкують свій професійний день, демонструючи успіхи й досягнення щодо комплектування, збереження, обліку, вивчення і популяризації унікальних історико-культурних пам’яток, а також наголошують на тих проблемах, які існують у музейній галузі в зв’язку з нестачею коштів, відсутністю уваги урядовців і громадськості, з суто фахових кризових питань у музейній сфері.
Важлива умова для створення музею – це поява відвідувачів. Вся історія виникнення й розвитку музеїв є свідченням цього. Ідеологічні пасажі про те, що існували часи, коли музеї були фортецями, недоступними для широких мас, що прагнули лишень проникнути в ці храми муз, спростовуються історичним матеріалом, що вказує здебільшого на те, що процес відкриття музеїв широкому загалу (й взагалі перетворення приватної колекції в публічний музей) відбувався паралельно з процесом виникнення такої зацікавлених осіб.
Музеї є культурними центрами, які функціонують як платформи, де творчість поєднуються зі знаннями, і відвідувачі також можуть спільно творити, ділитися та взаємодіяти.
Музеї виконують благородну і водночас відповідальну місію, зберігаючи та популяризуючи унікальні духовно-матеріальні надбання народу, історико-культурні реліквії.
Саме музеї сьогодні доносять до суспільства велич прадавньої історії, надихають митців на створення нових шедеврів. Завдяки подвижницькій діяльності науковців збережено духовні цінності, пишається вся Україна.
Вітаємо працівників музеїв, успіхів, добробуту та творчих здобутків у збереженні, примноженні та розвитку української культури.