26 лютого – День кримського спротиву російській окупації.
Відзначається в Україні з метою вшанування мужності та героїзму тих, хто проживає на тимчасово окупованій території.
Саме цього дня у 2014 році у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України.
На мітинг вийшли представники кримськотатарської громади, українці, активісти руху «Євромайдан Крим», члени ГО «Армія спасіння» та інші особи, що відстоювали територіальну цілісність України, висловлювали протест проти кремлівської інтервенції в Криму. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти.
Наступного дня, о 5-й ранку до урядових будівель Криму увійшли регулярні військові формування рф.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними й засудили дії росії.
Ми висловлюємо підтримку своїм братам та сестрам, не полишаємо спроб боротися за відновлення територіальної цілісності нашої держави та всіма силами готові й надалі підтримувати наших співвітчизників, які проживають Криму.
Спільними зусиллями всіх активних українців ми відновимо справедливість і стабільність. Крим – це Україна.
Для тих, хто хоче детальніше ознайомитись з кримськотатарською культурою та літературою радимо прочитати книги «Кримський інжир», «Кримський інжир. Чаїр» та «Кримський інжир. Демірджі», які є у фонді нашої бібліотеки.
До них увійшли прозові та поетичні твори, дитяча література українською та кримськотатарською мовами; перекладена на кримськотатарську українська класика Т. Шевченка та О. Довженка і деяких сучасних авторів (Ю. Іздрика, М. Кіяновської, Д. Корній, С. Жадана). Включено й автобіографічні тексти кримських татар – політв’язнів.
Твори-оригінали дозволяють доторкнутися до автентичної кримськотатарської культури, відчути кримську природу, заглибитися в темні сторінки історії півострова, зрозуміти світовідчуття кримчан сьогодні. Вони розважають, навчають, показують, як традиційні цінності можуть бути вплетені в сучасні реалії. Обізнаний читач помітить особливості різних діалектів і стилів.
В свою чергу, наша бібліотека уклала кілька цікавих інформаційних дайджестів. Зокрема,
- про історію, культуру та звичаї кримських татар, видатних особистостей читайте в дайджесті “Без права на Батьківщину” ->
- Про гордість кримськотатарського народу – просвітника Ісмаїла Гаспринського ->
Про День спротиву окупацій АР Крим та міста Севастополь слухайте в подкасті ->