Половина всіх людей на планеті проводить більшу частину дня на роботі. При цьому мало хто знає, що існує особливий день, коли роботодавці можуть подякувати своїм працівникам за сумлінну працю та зусилля, яких ті докладали на роботі протягом усього року.
Неофіційне свято День подяки співробітникам у світі відзначають у першу п’ятницю березня. Цьогоріч свято припадає на 6 березня. Вперше його святкували у 1995 році. З тих пір День подяки співробітникам регулярно святкують у США, Великобританії та Канаді. Святкові заходи включають відкрите висловлення роботодавцями всіх галузей вдячності своїм співробітникам.
Свято не є популярним на теренах України, однак цей факт не применшує його значення, адже що б робили роботодавці без мільйонів (а, може, й мільярдів) своїх працьовитих і відданих підлеглих?
Святкувати День подяки співробітникам запропонував Боб Нельсон, один з членів Ради засновників асоціації Recognition Professionals International, «щоб привернути увагу роботодавців у всіх галузях до визнання заслуг своїх співробітників».
Науково доведено, що визнання і повага в колективі роблять людину більш щасливою й успішною. Соціологічні дослідження показали, що визнання керівників є важливим фактором, що сприяє задоволеності й зацікавленості співробітників, а це, в свою чергу, сприяє підвищенню продуктивності праці та успішності компанії в цілому. Тому все більше компаній, організацій бачать у відзначенні Дня подяки можливість висловити слова вдячності співробітникам.
Ось кілька ідей для роботодавців, щодо відзначення цього свята. Ви можете висловити вдячність персоналу організації за лояльність і старанність:
- запросивши на обід або замовивши обід в офіс. Це не надто оригінальне, але завжди безпрограшне рішення;
- організувавши тімбілдінг. Обміркуйте список веселих та захоплюючих заходів (у рамках вашого бюджету), а потім дозвольте команді вирішити, куди хоче відправитися і чим зайнятися. Це можуть бути різноманітні квести, захоплюючі тренінги (не пов’язані з роботою), кулінарні битви, уроки катання на ковзанах або щось інше. Головне, щоб всім було цікаво та весело. Тоді, можливо, і кілька років по тому ваші співробітники будуть згадувати, як добре вони провели цей час.
- подарувавши їм подарунки. На додачу до невеликого сувеніру ви можете вручити кожному співробітнику листівку, в якій буде написано, як чому і за що ви його цінуєте;
- ще одне рішення, яке всім сподобається – відпустіть своїх працівників раніше. До того ж свято припадає на п’ятницю.
І не забувайте продовжувати бути вдячним в інші дні. Коли співробітник викладається на роботі, скажіть йому, як високо ви цінуєте його зусилля. Коли команда справляється з важким завданням, відсвяткуйте досягнення.
Взявши до уваги ці маленькі поради і застосувавши їх у себе на роботі, ви отримаєте більш згуртований колектив, більше взаємної підтримки і поваги, тренування вміння працювати в команді. Як наслідок усього цього – вища ефективність праці і менша плинність кадрів.
Річард Бренсон одного разу сказав: «Тренуйте людей настільки добре, щоб їм захотілося піти. Ставтеся до них так добре, щоб їм захотілося залишитися». Зробіть вдячність і повагу до підлеглих невід’ємною частиною стилю вашого керівництва.