Костенко Ігор Ігорович народився 31 грудня 1991 року у селі Зубрець Бучацького району на Тернопільщині у великій та дружній родині. Навчався у загальноосвітній школі рідного села. У 2009 року закінчив Бучацький колегіум імені святого Йосафата, далі вступив до Львівського університету ім. І. Франка, на географічний факультет за спеціальністю «Менеджмент організацій», був одним із найкращих студентів факультету. Паралельно з навчанням працював журналістом видання «Спортаналітика». Ігор Костенко був великим фанатом спорту, захоплювався футболом, боксом, хокеєм, вів здоровий спосіб життя.
Хлопець був активним дописувачем української Вікіпедії. За два з половиною роки він написав понад 280 статей, зробив понад 1600 редагувань. Ігор Костенко також виступив з ідеєю проведення Вікіфлешмобу, запросивши в певний день якомога більшу кількість українців написати нові статті до Вікіпедії. На жаль, ця ідея була реалізована лише після смерті Ігоря – Вікіфлешмоб відбувся 27 квітня 2014 року і був присвячений його пам’яті.
Із перших днів брав активну участь у подіях Євромайдану, неодноразово їздив до Києва. Був на студентських страйках, стояв у ніч на 30 листопада, коли розганяли студентів.
18 лютого 2014 року разом з іншими львівськими студентами поїхав до Києва на Євромайдан, бо хотів, щоб Україну будували люди з патріотичним духом. Він був одним з тих, хто почав будувати барикади. 20 лютого під час протистояння на вулиці Інститутській Ігор трагічно загинув. Він хоробро пішов у перед зі щитом, але в нього влучили дві кулі, одна з яких – у голову. Його тіло знайшли біля Жовтневого палацу на вулиці Інститутській.
Поховали Ігоря Костенко 23 лютого 2014 році в рідному селі Зубрець на Буччачині.
За героїчний подвиг в імя Вітчизни та за науково-журналістську діяльність Ігор Костенко заслужив високе визнання від України та світу. 21 листопада 2014 року йому посмертно було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Медаль «За жертовність і любов до України». А на всесвітній конференції дописувачів та активістів Вікіпедії від імені її засновника Джиммі Вейлза Ігоря Костенка нагородили званням «Найкращий вікіпедист 2014 року». Герой Небесної сотні став першим українцем у світі, що заслужив це звання.
Література
Гривас С. За Небесною сотнею плаче вся країна [Текст] : [про загиблих хлопців на Євромайдані з Тернопільщини ] / С. Гривас , С. Гривас, Є. Цебрій, О. Бучко // RIA +. – 2014. – 26 лют. – С. 1-3.
Ігор Костенко [Текст] // Небесна сотня: історія нескорених: жива історія героїв / ред. Г. Слюзар, М. Николин, М. Коломієць [та ін.]. – Нововолинськ : Формат, 2015. – С. 45-58.
Костенко Ігор [Текст] // Небесна сотня / К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова [та ін.]. – Харків : Фоліо, 2014. – С. 94-96.
Найкращий вікіпедист світу 2014 року [Текст] // Крем’янчанка Н. Рабів до раю не пускають: нариси, оповідання / Н. Крем`янчанка. – Тернопіль : Терно-граф, 2015. – С. 32-35.
Небесна сотня: історія нескорених [Текст] : жива історія героїв / ред. Г. Слюзар, М. Николин, М. Коломієць [та ін.]. – Нововолинськ : Формат, 2015. – С.
Савків Т. Батьківщина або територія… Кожен сам обирає шлях [Текст] : [герої Небесної сотні: У. Голоднюк, Т. Слободян, Н. Войтович, О. Капінос, І. Костенко] / Т. Савків // Наш день. – 2016. – 17-23 лют. – С. 7.