Світова спільнота звертає дедалі більше уваги на проблеми гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок і дівчат у сферах освіти та науки у кожній країні. Саме тому Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року було проголошено 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат в науці. Згадка в назві свята не тільки жінок, але і дівчат не випадкова. Адже вона спрямована на актуалізацію теми участі в наукових спільнотах шкільного періоду навчання не тільки хлопчиків, але і дівчат, чия участь у них набагато нижча.
За останні десять років в Україні спостерігається стійка тенденція чисельного збільшення жінок серед магістрів, аспірантів, кандидатів та докторів наук, загальна чисельність жінок у вітчизняній науці складає більше 46%. Представництво жінок є доволі неоднорідним залежно від галузі наукових досліджень. Українки гучно зарекомендували себе в молекулярній біофізиці, психології та комп’ютерній інженерії у тому числі і за кордоном.
Міжнародний день жінок і дівчат у науці – свято, яке спонукає до багатьох думок. І, на щастя, більшість з цих думок є позитивними, які вселяють надію в завтрашній день. Щиро вітаємо всіх жінок, які обрали для себе непростий, але неймовірний цікавий, захоплюючий та наповнений шлях, адже тільки зреалізувавши всі свої задатки, можливо по-справжньому відчути себе щасливими людьми.